25-letni zielonogórzanin kradł paliwo na "lewe tablice" - zakwalifikowano to jako przestępstwo - grozi mu do 5 lat [VIDEO]

25-letni zielonogórzanin kradł paliwo na "lewe tablice" - zakwalifikowano to jako przestępstwo - grozi mu do 5 lat [VIDEO] fot. kmp zg
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zielonogórskiej komendy miejskiej zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże na stacjach paliw w całym powiecie. Straty na szkodę różnych stacji spowodowane przez niego to co najmniej 5 tysięcy złotych. Mężczyzna był także poszukiwany do innej sprawy przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.

 

Zielonogórscy policjanci zajmujący się prowadzeniem spraw o wykroczenie, w ciągu ostatnich tygodni zostali dosłownie zasypani zgłoszeniami o kradzieżach paliw na różnych stacjach benzynowych powiatu zielonogórskiego. Mechanizm działania sprawców tych kradzieży był za każdym razem bardzo podobny. Podjeżdżali na stację paliw samochodem do którego wcześniej montowali skradzione tablice rejestracyjne, tankowali do pełna bak samochodu, a następnie jeszcze wlewali paliwo do kanistrów. Za każdym razem jednak pilnowali, żeby nie przekroczyć kwoty 500 zł, a więc nie popełnić przestępstwa. Sprawami kradzieży paliwa zainteresowali się policjanci kryminalni, którzy podjęli działania operacyjne, żeby ustalić tożsamość i zatrzymać sprawcę lub sprawców. Szybko okazało się, że mamy do czynienia z jednym sprawcą działającym na różnych stacjach w całym powiecie, który dodatkowo jest doskonale znany policjantom i był już wcześniej wielokrotnie notowany za różne przestępstwa i dodatkowo jeszcze poszukiwany do odbycia kary aresztu. To 25-letni zielonogórzanin, który czasowo mieszkał w jednej z pobliskich miejscowości. I to właśnie tam zatrzymali go kryminalni.

 

 

Zatrzymany 25-latek przyznał się do licznych kradzieży paliwa na stacjach. Niestety sprawca przeliczył się i w tym przypadku nieznajomość prawa bardzo mu zaszkodziła. Jak wyjaśnił później w rozmowie z policjantami, w związku z popełnieniem wykroczenia – kradzieży paliwa w kwocie do 500 złotych, liczył na łagodniejsze potraktowanie w razie zatrzymania, nie wiedział jednak, że takie postępowanie może być zakwalifikowane jako przestępstwo, i tu kara jest znacznie surowsza. W związku z tym, że były to czyny podobne, popełnione w niedługim czasie i w podobny sposób zostały zakwalifikowane jako przestępstwo. Łączna wartość strat wstępnie oszacowana przez policjantów to co najmniej pięć tysięcy złotych.

25-latek usłyszał zarzuty kradzieży za co kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa narkotykowe.

 

kmp zg
wrzesień 22, 2023

W niedzielę spacer do Nowej Soli

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (24.09) na kolejny spacer…
wrzesień 22, 2023

Bez spektaklu i bez mandatów

Podczas spektaklu „Imię” na salę wkroczył… policjant. Rozpoczęło to lawinę…
wrzesień 22, 2023

Winobranie, Winobranie i po Winobraniu [FELIETON]

To było chyba najfajniejsze Winobranie od lat. Choć to zasługa…
wrzesień 22, 2023

Wycieczka śladami księżnej Dino

To już kolejna edycja wspólnych wyjazdów, podczas których dotykamy miejsc…
wrzesień 22, 2023

Włamywacz do aut zatrzymany! Kradł na terenie zielonogórskich osiedli!

Zielonogórscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne włamania…

Piękny jubileusz 50-lecia siedziby SP nr 1 - „Aby nie zatarły się wspomnienia!” [ZDJĘCIA]

Szkoła Podstawowa nr 1, czyli najstarsza szkoła w mieście, świętowała dzisiaj 50-lecie funkcjonowania w gmachu…

Tłumy na Dniu Otwartym MZK [ZDJĘCIA]

Dzień otwarty w Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze przyciągnął tłumy mieszkańców. To była prawdziwa…

Ponad tysiąc kiełbasek i największe dmuchańce na świecie! To było cudowne pożegnanie lata [ZDJĘCIA]

- Dzieci szaleją na dmuchańcach, my jemy ostatnie kiełbaski z grilla w tym sezonie. Fajnie…

Tor Spartakusa i Labirynt Minotaura w Dolinie Gęśnika

Jutro (23 września) w godz. 12-16 odbędzie Grillowane Party w Dolinie Gęśnika. Wstęp na wydarzenie,…

ZGK ogłasza konkurs! Ile odpadów wyprodukowali w tym roku winobraniowi goście?

Zastanawiacie się ile odpadów wyprodukowali w tym roku winobraniowi goście? Tego dowiemy się już w…

Dziś autobusami MZK jeździmy bez biletów. Co trzeba zrobić?

Weź ze sobą ważny dowód rejestracyjny swojego samochodu oraz prawo jazdy (dokument papierowy lub elektroniczny)…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.