730 osób na bankiecie dla seniorów w CRS! [DUŻO ZDJĘĆ]

730 osób na bankiecie dla seniorów w CRS! [DUŻO ZDJĘĆ] fot. Piotr Jędzura ŁZ
To była prawdziwa pogoda dla bogaczy, a i podczas dzisiejszego (15.10) koncertu z bankietem w hali CRS podsumowującego 23. Lubuski Tydzień Seniora z nieba spadł papierowy księżyc. Każda osoba w słusznym wieku z pewnością skojarzyła tytuły piosenek gwiazdy wieczoru Haliny Frąckowiak. Ale nie tylko ona rozruszała seniorów. Prawdziwy popis umiejętności wokalnych dała Danuta Rinn, w którą fenomenalnie wcieliła się Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych.  - Jestem bardzo szczęśliwy, że po dłuższej przerwie możemy się spotkać podczas Tygodnia Seniora - mówił prezydent Janusz Kubicki, składając życzenia seniorom.

 

W hali CRS mocną reprezentację miał Przylep. Tadeusz Walczak przyjechał nie tylko na koncert Haliny Frąckowiak, ale jak podkreśla ze śmiechem, także po to, aby się zrelaksować.

- Trzy lata musiałem czekać, bo byłem za młody – śmieje się pan Tadeusz. – Bardzo mi się tutaj podoba. Tak jak na rybach, na które lubię chodzić. A tak się składa, że jako emeryt mam bardzo dużo wolnego czasu.

Teresa i Faustyn Żurawscy (też z Przylepu) nie żałują, że w sobotnie popołudnie odwiedzili CRS.  - Dowiedziałam się o występie Haliny Frąckowiak i to głównie to mnie przyciągnęło na bankiet – przyznaje pani Teresa. – Bałam się jednak, że już za późno na kupno biletu, na szczęście dostaliśmy zaproszenie od naszego sołtysa. Udało nam się wyrwać z domu, bo choć trudno w to uwierzyć brakuje nam z mężem czasu, mamy mnóstwo zajęć.

- Oj tak, ryby, grzyby i wizyty u lekarza –  uzupełnia ze śmiechem pan Faustyn.

Antonina Ambrożewicz Sawczuk znana z działalności w stowarzyszeniu „My Zielonogórzanie” przyjechała z Raculi. – Praca społeczna mnie nakręca i trzyma przy życiu, ale takie wydarzenia też sprawiają, że chce mi się wyjść z domu – mówi pani Antonina.

Elżbieta Sochacka, dyrektor Centrum Usług Opiekuńczych cieszy się, że po dwuletniej pandemicznej przerwie wspólnie z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury mogła zorganizować imprezę dla seniorów. –Bankiet dla 730 seniorów z całego województwa lubuskiego, to prawdopodobnie jedyne na taką skalę tego typu wydarzenie w kraju – mówi E. Sochacka. I dodaje: - To nasz piąty koncert w CRS, wszystko zaczęło się po połączeniu miasta z gminą. Seniorzy bardzo stęsknili się za swoim towarzystwem, ale i naszą imprezą.

Wina dla artystki

Halinie Frąckowiak za koncert podziękował prezydent i podarował artystce zestaw zielonogórskich trunków boga wina. I było za co! Pani Halina to prawdziwa dama polskiej sceny muzycznej i po kilkudziesięciu latach kariery wciąż potrafi nawiązać dobry kontakt z publicznością. Seniorzy bardzo chętnie śpiewali takie szlagiery jak „Tin Pan Alley (Pogoda dla Bogaczy”) i Papierowy księżyc. Frąckowiak towarzyszył zielonogórski kwartet smyczkowy.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że po dłuższej przerwie możemy się spotkać podczas Tygodnia Seniora - mówił prezydent Janusz Kubicki, składając życzenia seniorom. – Mam nadzieję, że porwiecie nas państwo do zabawy. To już taka tradycja.

Prezydenckie selfie i popis quiz z nagrodami

Gościom dziękowała też W. Haręźlak. – Nareszcie się spotykamy. Mamy dla was niezwykłe niespodzianki, bądźcie czujni i dobrze się bawcie! – mówiła W. Haręźlak i nie rzucała słów na wiatr. Organizatorzy przygotowali więcej prezentów na scenie. Zielonogórscy nauczyciele pokazali, że dobra zabawa nie jest im obca i podobnie jak w telewizyjnym programie Polsatu „ Twoja twarz brzmi znajomo” naśladowali artystów. Jednym z nich był Krzysztof Krawczyk. Wszystkich zaskoczyła jednak Wioleta Haręźlak, brawurowym wykonaniem piosenki „Gdzie ci mężczyźni”, którą kiedyś z Danutą Rinn śpiewała cała Polska. Nie zabrakło quizów z nagrodami z okazji jubileuszu Zielonej Góry. Jednym z prowadzących był prezydent Janusz Kubicki. Gospodarz Zielonej Góry najwidoczniej pozazdrościł sławy W. Haręźlak, bo dobrze czuł się w roli konferansjera. Do tego stopnia, że nie tylko chodził z mikrofonem, ale i zrobił sobie z seniorami popularne wśród młodzieży „selfie”.

Bankiet prowadziły Elżbieta Sochacka i Agata Miedzińska, dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

 

rk
luty 03, 2023

W niedzielę spacer z Nietkowic do Będowa

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (5.02) na kolejną wycieczkę…
luty 03, 2023

Zaczarowane bąbelki

18 lutego, o godz. 13.00 w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego, Teatr…
luty 03, 2023

Pierwszy tydzień zimowych ferii za nami [ZDJĘCIA]

Oj, działo się! Nie dość, że przez moment mogliśmy cieszyć…
luty 03, 2023

„Chamie zabierz te opony!”. Mieszkańcom puściły nerwy! [ZDJĘCIA]

„Chamie zabierz te opony!” – napisał do nas wściekły czytelnik…
luty 02, 2023

Ambasador Rwandy odwiedził Zieloną Górę. Tematem rozmów edukacja i elektromobilność [ZDJĘCIA / VIDEO]

Prof. Anastase Shyaka, ambasador Republiki Rwandy w Polsce, odwiedził nasze…

Jak ten pojazd tutaj dotarł? W tle kino Wenus jeszcze z neonem

Jak ten pojazd tutaj dotarł? Spadł komuś z lawety czy może jechał bez kół? To…

PO i PiS zaglądają sobie do kieszeni. „Jedni i drudzy to zło”

Kto pełniąc publiczne funkcje zarabia więcej? Kto zatrudnił w urzędzie żonę, dzieci, przyjaciół i kuzynów…

Można zabezpieczyć groby bliskich [ZDJĘCIA]

Śnieg, intensywne opady, a także późniejsze roztopy stanowią duże zagrożenie dla miejsc spoczynku naszych bliskich.…

Nowy posterunek policji na os. Pomorskim? Decyzja po stronie komendanta

- Miasto ma dobrą wolę do tego, aby przekazać na os. Śląskim 1,5 ha pod…

Lata 80. Widok z Winnego Wzgórza - Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu”!

Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu” dymiącym nad miastem. Pomożecie go zlokalizować? Wolę nie myśleć…

Jak będzie rozwijać się Zielona Góra? Wkrótce konsultacje społeczne strategii rozwoju miasta na najbliższe lata!

W Niemczech „Universitätsstadt”, a w Wielkiej Brytanii „Univercity City”. Europejskie miasta mocno akcentują swój uniwersytecki…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.