800 Warzyw i Owoców na 800-lecie w ramach obchodów jubileuszu Zielonej Góry [ZDJĘCIA / WIDEO]

800 Warzyw i Owoców na 800-lecie w ramach obchodów jubileuszu Zielonej Góry [ZDJĘCIA / WIDEO] fot. materiały organizatorów
Zachęcanie dzieci do częstszego sięgania po warzywa nie jest proste i czasem wymaga dużej pomysłowości. Zdecydowanymi ekspertkami w tej dziedzinie są przedstawicielki Fundacji Akademia Zdrowej Rodziny, które rozpoczęły właśnie realizację projektu o nazwie "800 Warzyw i Owoców na 800-lecie w ramach obchodów jubileuszu Zielonej Góry". Projekt ten skierowany jest do wszystkich miejskich przedszkoli z Zielonej Góry, a jego celem jest pokazanie najmłodszym mieszkańcom naszego miasta, jak wygląda proces uprawy warzyw i ziół. Od kilku tygodni zielonogórskie przedszkolaki sieją więc i sadzą pod czujnym okiem wesołej ogrodniczki Oli i jej ekipy z Piona na Zdrowie.

 

 

 

W ramach akcji odwiedzamy miejskie przedszkola i wspólnie sadzimy warzywa, zioła i winogrona z lokalnych winnic. Projekt realizujemy od maja do września i  w tym intensywnym czasie odwiedzimy każde miejskie przedszkole, które przyłączyło się do akcji - mówi pomysłodawczyni przedsięwzięcia Aleksandra Majsnerowska z Fundacji Akademia Zdrowej Rodziny.

"800 Warzyw i Owoców na 800-lecie w ramach obchodów jubileuszu Zielonej Góry" to nie tylko zabawa w ogrodzie, ale także edukacja. W każdym przedszkolu, które przyłączyło się do akcji zagości ekipa edukatorek z Fundacji Akademia Zdrowej Rodziny.

Prowadzone przez nas zajęcia poświęcone są przede wszystkim tematyce winogron. Pokazujemy dzieciom jak wygląda uprawa winorośli, rozmawiamy o tym, dlaczego winogrona są ważne dla naszego zdrowia i jaką rolę odgrywają w kulturze i historii naszego miasta. - mówi autorka projektu i dodaje -  Zależy nam na tym, by przedszkolaki poznały ten bardzo ważny symbol naszego miasta zarówno od strony żywieniowej, jak i kulturowej.

Akcja trwa do końca września. Finał - plenerowa impreza dla zielonogórskich przedszkolaków odbędzie się po wakacjach w Ogrodzie Botanicznym Bajkowa Zagroda.

 

 

wzg
wrzesień 22, 2023

W niedzielę spacer do Nowej Soli

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (24.09) na kolejny spacer…
wrzesień 22, 2023

Bez spektaklu i bez mandatów

Podczas spektaklu „Imię” na salę wkroczył… policjant. Rozpoczęło to lawinę…
wrzesień 22, 2023

Winobranie, Winobranie i po Winobraniu [FELIETON]

To było chyba najfajniejsze Winobranie od lat. Choć to zasługa…
wrzesień 22, 2023

Wycieczka śladami księżnej Dino

To już kolejna edycja wspólnych wyjazdów, podczas których dotykamy miejsc…
wrzesień 22, 2023

Włamywacz do aut zatrzymany! Kradł na terenie zielonogórskich osiedli!

Zielonogórscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne włamania…

Piękny jubileusz 50-lecia siedziby SP nr 1 - „Aby nie zatarły się wspomnienia!” [ZDJĘCIA]

Szkoła Podstawowa nr 1, czyli najstarsza szkoła w mieście, świętowała dzisiaj 50-lecie funkcjonowania w gmachu…

Tłumy na Dniu Otwartym MZK [ZDJĘCIA]

Dzień otwarty w Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze przyciągnął tłumy mieszkańców. To była prawdziwa…

Ponad tysiąc kiełbasek i największe dmuchańce na świecie! To było cudowne pożegnanie lata [ZDJĘCIA]

- Dzieci szaleją na dmuchańcach, my jemy ostatnie kiełbaski z grilla w tym sezonie. Fajnie…

Tor Spartakusa i Labirynt Minotaura w Dolinie Gęśnika

Jutro (23 września) w godz. 12-16 odbędzie Grillowane Party w Dolinie Gęśnika. Wstęp na wydarzenie,…

ZGK ogłasza konkurs! Ile odpadów wyprodukowali w tym roku winobraniowi goście?

Zastanawiacie się ile odpadów wyprodukowali w tym roku winobraniowi goście? Tego dowiemy się już w…

Dziś autobusami MZK jeździmy bez biletów. Co trzeba zrobić?

Weź ze sobą ważny dowód rejestracyjny swojego samochodu oraz prawo jazdy (dokument papierowy lub elektroniczny)…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.