90-latek z Zielonej Góry stracił oszczędności - złodziej podszywał się pod sprzedawcę koszulek!

90-latek z Zielonej Góry stracił oszczędności - złodziej podszywał się pod sprzedawcę koszulek! fot. freepik.com
Zielonogórscy policjanci przypominają o ostrożności i przestrzegają przed wpuszczaniem osób obcych do domów i mieszkań. Wczoraj doszło do kolejnego przestępstwa – nieznany mężczyzna wszedł podstępem do mieszkania starszego małżeństwa i wykorzystując chwilę nieuwagi, ukradł ich oszczędności. Policjanci poszukują sprawcy.

 

Policjanci z Komisariatu II Policji w Zielonej Górze przyjęli zgłoszenie o kradzieży pieniędzy przez nieznanego mężczyznę, którzy pod pretekstem sprzedaży koszulek wszedł do mieszkania, odwrócił uwagę starszych, 90-letnich mieszkańców, a następnie ukradł pieniądze w kwocie co najmniej 4 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło wczoraj, na jednym z zielonogórskich osiedli.

Jak opowiedzieli policjantom pokrzywdzeni, w godzinach porannych do ich mieszkania zapukał nieznany mężczyzna, którzy zaproponował im sprzedaż koszulek po bardzo okazyjnych cenach. Niczego nie podejrzewający starsi ludzie wpuścili mężczyznę do mieszkania. Z relacji starszego właściciela mieszkania wynikało, że gdy zaczął oglądać przeznaczone do sprzedaży koszulki, mężczyzna chodził po mieszkaniu w pobliżu szafy w której seniorzy przechowywali pieniądze. Senior był w tym czasie sam z nim w pokoju, ponieważ żona wyszła do innego pomieszczenia. Zachowanie mężczyzny wydało się dziwne 90-latkowi, dlatego oznajmił, że nic nie zamierza kupić i poprosił intruza o opuszczenie mieszkania.

Zaraz po wyjściu mężczyzny, senior sprawdził miejsce, w którym zwykle przechowuje pieniądze. Niestety okazało się, że oszczędności już tam nie było. 90-latek natychmiast powiadomi swojego syna, a ten policję. Policjanci ustalają w tej chwili okoliczności tej kradzieży, zabezpieczyli między innymi nagrania z monitoringu.

 

Opisany przypadek nie jest niestety odosobniony. Złodzieje i oszuści wymyślają coraz to nowe sposoby, aby oszukać, okraść i wykorzystać swoje potencjalne ofiary. Przestępcy okradając mieszkania, na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze lub samotne, mając świadomość, że takimi osobami łatwiej jest manipulować. Osoby starsze, samotne, emerytów łatwiej jest przekonać żeby wpuścili do mieszkania np. pracowników administracji osiedla, hydraulika czy osobę, która chce sprzedać doskonałej jakości towar w promocyjnej, niskiej cenie. Często też przychodzą do mieszkań pod pretekstem usunięcia nieistniejącej awarii.

Niestety te wszystkie argumenty to tylko pretekst aby dostać się do mieszkania. Po wejściu do środka złodzieje próbują odwrócić naszą uwagę i w tym czasie niepostrzeżenie zajrzeć do szafki w poszukiwaniu pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów, dlatego policjanci przestrzegają przez wpuszczaniem osób nam nieznanych do mieszkań i domów.

 

 PAMIĘTAJMY!

1. Nie wpuszczajmy do domu obcej osoby bez dokładnego sprawdzenia powodu jej wizyty i jej dokumentów.

2. Nie pozwalajmy sobie na to, żeby obca osoba zajmowała naszą uwagę nawet najbardziej ciekawymi sprawami i izolowała nas w jednej części mieszkania. Nie pozwalajmy obcym swobodnie chodzić po naszym domu.

3. Nie przechowujmy w domu dużych kwot pieniędzy w gotówce i drogocennej biżuterii.

 

kmp zg
sierpień 05, 2021

Bezpłatne badania profilaktyczne w Zielonej Górze!

Ruszyła kampania społeczna „Zentiva – Zmieniamy Przyzwyczajenia” mająca na celu…
sierpień 05, 2021

Dzieci skaczą do wody na Dzikiej Ochli mimo zakazu

Jak informuje portal poscigi.pl, czytelnik będąc na Dzikiej Ochli zauważył…
sierpień 04, 2021

Kąpiele w fontannach - dlaczego są niebezpieczne? [VIDEO]

Wakacje to czas upałów. Często trudnych do zniesienia. Ulgą może…
sierpień 04, 2021

Oszuści znowu atakują - fałszywe smsy z zapłatą zaległości za prąd!

Oszuści znów atakują. Podszywając się pod dostawcę energii wysyłają sms…
sierpień 04, 2021

Wycieczka do Nowogrodu Bobrzańskiego - Letni relaks na kąpielisku

Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 08 sierpnia 2021 roku…

Oddaj książki do zielonogórskiego “Szperowiska” - pojadą do … Holandii [VIDEO]

Polskie książki pojadą do Holandii. A dokładniej do powstającej tam polskiej biblioteki w mieście Eindhoven.…

Drzewa na oś. Pomorskim - będą jednak rosły?

Miasto nasadziło drzewa na oś. Pomorskim. Wyglądają jakby były suche - informuje Prezydent Zielonej Góry…

Hip-hopowe warsztaty - Spoko Family jedzie na obóz do Niechorza! [VIDEO]

Spoko Family szykuje się na kolejną edycję wakacyjnego obozu nad morzem. Tradycyjnie już dzieci i…

Potrącenie rowerzystki na przejeździe - niebezpieczne zdarzenie nagrała kamera monitoringu [VIDEO]

W Zielonej Górze, w poniedziałek (2 sierpnia) po raz kolejny w te wakacje doszło do…

Sterowiec Goodyear Blimp nad Zieloną Górą [ZDJĘCIA]

Nad Zieloną Górą przeleciał ogromny sterowiec Goodyear Blimp. Zobacz zdjęcia!

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.