Choinka, prezenty i magia świąt. Mikołaj odwiedził Raculę i Chynów [ZDJĘCIA]

Choinka, prezenty i magia świąt. Mikołaj odwiedził Raculę i Chynów [ZDJĘCIA] fot. fb
Najmłodsi mieszkańcy Raculi tanecznym krokiem przywitali Świętego Mikołaja. Dzięki pomocy finansowej urzędu miasta w sołectwie odbyła się „Mikołajkowa Zabawa”. – Są prezenty, jest choinka, odwiedził nas Mikołaj, więc czego chcieć więcej - uśmiecha się radny Tomasz Sroczyński (Zielona Razem). Podobnie było w Chynowie, ale tam spotkanie zorganizowano na świeżym powietrzu. – Atmosfera była gorąca. Dzieci ustawiły się w długiej kolejce do Świętego Mikołaja. Mieszkańcy częstowali się domowymi wypiekami, a dla prawdziwych smakoszy był pizza wypiekana w mobilnym piecu – mówi radny Zbigniew Binek. Mikołajkowe spotkanie w Chynowie już tradycyjnie przygotowali członkowie  Stowarzyszenia „Kolorowy Chynów”.  

 

W miniony weekend dorośli żyli piłkarskim pojedynkiem reprezentacji Polski i Francji, a dzieci oczekiwaniem na Mikołajki. Z racji tego, że w tym roku Mikołajki wypadają w wtorek, to już w weekend w mieście i sołectwach zorganizowano mnóstwo wydarzeń dla najmłodszych. Mikołaj dwoił się i troił, aby wszędzie dotrzeć na czas. Nam udało się go spotkać podczas „Mikołajkowej Zabawy” w Raculi oraz w Chynowie, w czasie tradycyjnego spotkania z Mikołajem, które od lat organizuje Stowarzyszenie „Kolorowy Chynów”.

Mikołajkowa zabawa w Raculi obyła się w świetlicy wiejskiej.  Maluchy śpiewały, tańczyły i osobiście wręczyły Świętemu Mikołajowi własnoręcznie przygotowane listy. Potańcówkę i zabawę integracyjną dla dzieci zorganizował sołtys z pomocą rady sołeckiej. Inicjatywa otrzymała też finansowe wsparcie prezydenta miasta Janusz Kubickiego. W świetlicy pojawiły się świąteczne dekoracje, piękna choinka i mnóstwo upominków. Gwiazdą wieczoru był oczywiście Święty Mikołaj.

 

– Są prezenty, jest choinka, odwiedził nas Mikołaj, więc czego chcieć więcej - uśmiecha się radny Tomasz Sroczyński (Zielona Razem). – To kolejne dobra okazja do integracji i zawiązani nowych sąsiedzkich przyjaźni. Nasze sołectwa dynamicznie się rozwijają  są coraz bardziej atrakcyjne do zamieszkania. Takie spotkania tylko to potwierdzają - dodaje radny.

 

Spotkanie ze świętym Mikołajem w Chynowie odbyło się na boisku Chynowianki. Przystrojona wiata wprowadziła niesamowity klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W pięknie udekorowanej i oświetlonej chacie dzieci, a nawet całe rodziny miały okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Nie zabrakło też domowych wypieków i innych łakoci. Nowością była świąteczna pizza. Mikołajkowe spotkanie w Chynowie już tradycyjnie przygotowali członkowie  Stowarzyszenia „Kolorowy Chynów”.  

 

– Atmosfera była gorąca. Dzieci ustawiły się w długiej kolejce do Świętego Mikołaja. Mieszkańcy częstowali się domowymi wypiekami, a dla prawdziwych smakoszy był pizza wypiekana w mobilnym piecu – mówi radny Zbigniew Binek. – Chynów jest bardzo dobrze zorganizowany, nasi mieszkańcy lubią ze sobą przebywać, a magia świąt zbliża jeszcze bardziej – dodaje.

 fot. FB Racula aa bieżąco /  Stowarzyszenie "Kolorowy Chynów"

 

wzg
luty 03, 2023

W niedzielę spacer z Nietkowic do Będowa

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (5.02) na kolejną wycieczkę…
luty 03, 2023

Zaczarowane bąbelki

18 lutego, o godz. 13.00 w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego, Teatr…
luty 03, 2023

Pierwszy tydzień zimowych ferii za nami [ZDJĘCIA]

Oj, działo się! Nie dość, że przez moment mogliśmy cieszyć…
luty 03, 2023

„Chamie zabierz te opony!”. Mieszkańcom puściły nerwy! [ZDJĘCIA]

„Chamie zabierz te opony!” – napisał do nas wściekły czytelnik…
luty 02, 2023

Ambasador Rwandy odwiedził Zieloną Górę. Tematem rozmów edukacja i elektromobilność [ZDJĘCIA / VIDEO]

Prof. Anastase Shyaka, ambasador Republiki Rwandy w Polsce, odwiedził nasze…

Jak ten pojazd tutaj dotarł? W tle kino Wenus jeszcze z neonem

Jak ten pojazd tutaj dotarł? Spadł komuś z lawety czy może jechał bez kół? To…

PO i PiS zaglądają sobie do kieszeni. „Jedni i drudzy to zło”

Kto pełniąc publiczne funkcje zarabia więcej? Kto zatrudnił w urzędzie żonę, dzieci, przyjaciół i kuzynów…

Można zabezpieczyć groby bliskich [ZDJĘCIA]

Śnieg, intensywne opady, a także późniejsze roztopy stanowią duże zagrożenie dla miejsc spoczynku naszych bliskich.…

Nowy posterunek policji na os. Pomorskim? Decyzja po stronie komendanta

- Miasto ma dobrą wolę do tego, aby przekazać na os. Śląskim 1,5 ha pod…

Lata 80. Widok z Winnego Wzgórza - Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu”!

Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu” dymiącym nad miastem. Pomożecie go zlokalizować? Wolę nie myśleć…

Jak będzie rozwijać się Zielona Góra? Wkrótce konsultacje społeczne strategii rozwoju miasta na najbliższe lata!

W Niemczech „Universitätsstadt”, a w Wielkiej Brytanii „Univercity City”. Europejskie miasta mocno akcentują swój uniwersytecki…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.