Choinka, prezenty i magia świąt. Mikołaj odwiedził Raculę i Chynów [ZDJĘCIA]

Choinka, prezenty i magia świąt. Mikołaj odwiedził Raculę i Chynów [ZDJĘCIA] fot. fb
Najmłodsi mieszkańcy Raculi tanecznym krokiem przywitali Świętego Mikołaja. Dzięki pomocy finansowej urzędu miasta w sołectwie odbyła się „Mikołajkowa Zabawa”. – Są prezenty, jest choinka, odwiedził nas Mikołaj, więc czego chcieć więcej - uśmiecha się radny Tomasz Sroczyński (Zielona Razem). Podobnie było w Chynowie, ale tam spotkanie zorganizowano na świeżym powietrzu. – Atmosfera była gorąca. Dzieci ustawiły się w długiej kolejce do Świętego Mikołaja. Mieszkańcy częstowali się domowymi wypiekami, a dla prawdziwych smakoszy był pizza wypiekana w mobilnym piecu – mówi radny Zbigniew Binek. Mikołajkowe spotkanie w Chynowie już tradycyjnie przygotowali członkowie  Stowarzyszenia „Kolorowy Chynów”.  

 

W miniony weekend dorośli żyli piłkarskim pojedynkiem reprezentacji Polski i Francji, a dzieci oczekiwaniem na Mikołajki. Z racji tego, że w tym roku Mikołajki wypadają w wtorek, to już w weekend w mieście i sołectwach zorganizowano mnóstwo wydarzeń dla najmłodszych. Mikołaj dwoił się i troił, aby wszędzie dotrzeć na czas. Nam udało się go spotkać podczas „Mikołajkowej Zabawy” w Raculi oraz w Chynowie, w czasie tradycyjnego spotkania z Mikołajem, które od lat organizuje Stowarzyszenie „Kolorowy Chynów”.

Mikołajkowa zabawa w Raculi obyła się w świetlicy wiejskiej.  Maluchy śpiewały, tańczyły i osobiście wręczyły Świętemu Mikołajowi własnoręcznie przygotowane listy. Potańcówkę i zabawę integracyjną dla dzieci zorganizował sołtys z pomocą rady sołeckiej. Inicjatywa otrzymała też finansowe wsparcie prezydenta miasta Janusz Kubickiego. W świetlicy pojawiły się świąteczne dekoracje, piękna choinka i mnóstwo upominków. Gwiazdą wieczoru był oczywiście Święty Mikołaj.

 

– Są prezenty, jest choinka, odwiedził nas Mikołaj, więc czego chcieć więcej - uśmiecha się radny Tomasz Sroczyński (Zielona Razem). – To kolejne dobra okazja do integracji i zawiązani nowych sąsiedzkich przyjaźni. Nasze sołectwa dynamicznie się rozwijają  są coraz bardziej atrakcyjne do zamieszkania. Takie spotkania tylko to potwierdzają - dodaje radny.

 

Spotkanie ze świętym Mikołajem w Chynowie odbyło się na boisku Chynowianki. Przystrojona wiata wprowadziła niesamowity klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W pięknie udekorowanej i oświetlonej chacie dzieci, a nawet całe rodziny miały okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Nie zabrakło też domowych wypieków i innych łakoci. Nowością była świąteczna pizza. Mikołajkowe spotkanie w Chynowie już tradycyjnie przygotowali członkowie  Stowarzyszenia „Kolorowy Chynów”.  

 

– Atmosfera była gorąca. Dzieci ustawiły się w długiej kolejce do Świętego Mikołaja. Mieszkańcy częstowali się domowymi wypiekami, a dla prawdziwych smakoszy był pizza wypiekana w mobilnym piecu – mówi radny Zbigniew Binek. – Chynów jest bardzo dobrze zorganizowany, nasi mieszkańcy lubią ze sobą przebywać, a magia świąt zbliża jeszcze bardziej – dodaje.

 fot. FB Racula aa bieżąco /  Stowarzyszenie "Kolorowy Chynów"

 

wzg
marzec 04, 2024

Nowa komendant Zielonogórskiej Straży Miejskiej!

W piątek, 1 marca, pełniąca funkcję zastępcy komendanta Agnieszka Pawłow…
marzec 04, 2024

Wybierz mural oraz nazwę schroniska! [ANKIETA]

Już wiosną, zwierzaki z zielonogórskiego przytuliska, będą przebywać w nowych…
marzec 04, 2024

Wyłączenia prądu w Zielonej Górze – przygotuj się!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na dwóch ulicach w Zielonej…
marzec 04, 2024

Tomasz Sroczyński. "On żyje sprawami Dzielnicy Nowe Miasto"

 - Jego telefon dzwoni o każdej porze dnia i nocy,…
marzec 04, 2024

J.Kubicki ogłosił start w wyborach! Trasa Aglomeracyjna będzie dłuższa. Ogród botaniczny do rozbudowy!

To był tydzień obfity w polityczne newsy, ale nie zabrakło…

Jak idzie budowa schroniska dla zwierząt? J. Kubicki: Koniec za dwa miesiące!

- Dziś miałem okazję zobaczyć postęp prac na budowie schroniska dla zwierząt. Jeszcze dwa miesiące…

Popularność Minibusów Karsan - Powstają kolejne przystanki!

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze informuje, że w związku z rosnącą popularnością linii 101…

Zwierzęta cierpią i nie mogą liczyć na pomoc. Jest apel do wojewody! [PODPISZ PETYCJĘ /…

To była spontaniczna akcja. W niedzielne popołudnie na parkingu przy amfiteatrze radni Zielonej Razem i…

Filip Gryko nie zwalnia tempa. Gęsie Tarasy, SkyPark szkoła i rekreacja w Łężycy!

- Wielopoziomowy parking przy Palmiarni to jego pomysł. Podobnie jak SkyPark, czyli plac zabaw na…

Kampania na biało i czarno [FELIETON]

Lubię kampanie wyborcze. Sam w nich startuję, ale też obserwuję, jak to robią inni. Bo…

T. Sroczyński: Budowanie lokalnych więzi jest przyszłością [ROZMOWA]

W dzielnicy Nowe Miasto znają go wszyscy. Nic dziwnego, Tomasz Sroczyński, radny i nauczyciel, od…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.