Czeki dla Budowlanki i I LO. Prezydent Janusz Kubicki nagrodził najlepsze szkoły w regionie

Czeki dla Budowlanki i I LO. Prezydent Janusz Kubicki nagrodził najlepsze szkoły w regionie fot. fb Robert Górski
Czek w wysokości 30 tys. zł dla szkoły i kolejny w wysokości 10 tys. zł dla nauczycieli. Podczas pierwszej w tym roku sesji rady miasta, prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki oficjalnie nagrodził dyrekcje najlepszych szkół ponadpodstawowych w woj. lubuskim. Popularna „Budowlanka” i I LO po raz kolejny zajęły wysokie miejsca w prestiżowym rankingu Perspektyw. - Warto rozsławiać te szkoły, to są nasze wizytówki – mówił Janusz Kubicki.  - I LO w Zielonej Górze najlepsze w województwie lubuskim, jako jego absolwent pękam z dumy - mówi radny Robert Górski (Zielona Razem)

 

Już po raz 25. „Perspektywy” opublikowały swój prestiżowy ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Zielonogórska „Budowlanka” okazała się najlepszym technikum budowlanym, a także ósmym technikum w kraju. Popularna „Jedynka” to z kolei lider wśród liceów w Lubuskiem. Ranking „Perspektywy” ocenił łącznie 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników, (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do rywalizacji. Wśród decydujących kryteriów znalazły się m.in. sukcesy na olimpiadach, ale też wyniki matur czy też egzaminów zawodowych.

Za te sukcesy dziś (24.01) podczas pierwszej sesji rady miasta w 2023 roku, prezydent miasta Janusz Kubicki oficjalnie podziękował dyrektorom wyróżnionych szkół, a także przekazał symboliczne czeki z nagrodami finansowanymi, zarówno dla placówek jak i nauczycieli. „Budowlanka” tym roku szkolnym obchodzi jubileusz 65-lecia. Szkoła od lat w rankingu „Perspektywy” zajmuje pozycję lidera w naszym regionie, bierze udział w konkursach przedmiotowych i olimpiadach. - Efektywność pracy tej placówki potwierdzają osiągnięcia uczniów na egzaminach – mówiła Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych. - Życzymy dalszych edukacyjnych dokonań i niegasnącego zapału – dodała. Na ręce Małgorzaty Ragiel dyrektorki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 "Budowlanka", prezydent miasta Janusz Kubicki w towarzystwie przewodniczącego rady, oraz szefa komisji edukacji i wychowania wręczył czeki dla zwycięskiej szkoły. Pierwszy na kwotę 30 tys. zł dla placówki, drugi w wysokości 10 tys. zł dla nauczycieli. - W  sposób szczególny jest mi miło,  że ten sukces naszej kochanej „Budowlanki” zostaje tak uroczyście podkreślany. Jest to już 10 raz z rzędu, gdy wygrywamy w województwie i po raz piąty znaleźliśmy się w pieszej 10 najlepszych techników w Polsce. W branży „budowlanek” po raz 7. jesteśmy najlepsza szkołą w Polsce. Dziękuję panu prezydentowi i pani dyrektor Haręźlak za to wyróżnienie – mówiła  Małgorzaty Ragiel dyrektorki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 "Budowlanka".

Nagrody finansowe trafiły też do I Liceum Ogólnokształcącego  im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze.

- Od ponad 20 lat to liceum osiąga wysokie wyniki nauczania w rankingach maturalnych, olimpiadach  a nawet sportowych. Szkoła konsekwentnie realizuje swoje cele. I LO zalicza się do najlepszych szkół w Polsce. Absolwencie są ludźmi szczęśliwymi i otwartymi na potrzeby innych – mówiła  Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych.

- To szczególna chwila dla mnie. Sukces szkoły, to sukces całego środowiska: nauczycieli, uczniów i rodziców. Bez tej współpracy nie byłoby osiągnięć. W Zielonej Górze przez 25 lat żadne liceum nas nie wyprzedziło. W regionie było różnie, raz pierwsze miejsce raz trzecie, ale zawsze na pudle – mówiła Ewa Habich dyrektor I LO w zielonej Górze.

 

 

(łc)
luty 03, 2023

W niedzielę spacer z Nietkowic do Będowa

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (5.02) na kolejną wycieczkę…
luty 03, 2023

Zaczarowane bąbelki

18 lutego, o godz. 13.00 w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego, Teatr…
luty 03, 2023

Pierwszy tydzień zimowych ferii za nami [ZDJĘCIA]

Oj, działo się! Nie dość, że przez moment mogliśmy cieszyć…
luty 03, 2023

„Chamie zabierz te opony!”. Mieszkańcom puściły nerwy! [ZDJĘCIA]

„Chamie zabierz te opony!” – napisał do nas wściekły czytelnik…
luty 02, 2023

Ambasador Rwandy odwiedził Zieloną Górę. Tematem rozmów edukacja i elektromobilność [ZDJĘCIA / VIDEO]

Prof. Anastase Shyaka, ambasador Republiki Rwandy w Polsce, odwiedził nasze…

Jak ten pojazd tutaj dotarł? W tle kino Wenus jeszcze z neonem

Jak ten pojazd tutaj dotarł? Spadł komuś z lawety czy może jechał bez kół? To…

PO i PiS zaglądają sobie do kieszeni. „Jedni i drudzy to zło”

Kto pełniąc publiczne funkcje zarabia więcej? Kto zatrudnił w urzędzie żonę, dzieci, przyjaciół i kuzynów…

Można zabezpieczyć groby bliskich [ZDJĘCIA]

Śnieg, intensywne opady, a także późniejsze roztopy stanowią duże zagrożenie dla miejsc spoczynku naszych bliskich.…

Nowy posterunek policji na os. Pomorskim? Decyzja po stronie komendanta

- Miasto ma dobrą wolę do tego, aby przekazać na os. Śląskim 1,5 ha pod…

Lata 80. Widok z Winnego Wzgórza - Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu”!

Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu” dymiącym nad miastem. Pomożecie go zlokalizować? Wolę nie myśleć…

Jak będzie rozwijać się Zielona Góra? Wkrótce konsultacje społeczne strategii rozwoju miasta na najbliższe lata!

W Niemczech „Universitätsstadt”, a w Wielkiej Brytanii „Univercity City”. Europejskie miasta mocno akcentują swój uniwersytecki…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.