Drużyna Kosiniaka gotowa do akcji!

Drużyna Kosiniaka gotowa do akcji!
Dzisiaj (7.02) w Regionalnym Centrum Animacji Kultury, Polskie Stronnictwo Ludowe zainaugurowało akcję społeczną pod hasłem „Drużyna Kosiniaka”. To początek kampanii wyborczej w Lubuskiem. Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL jest kandydatem na urząd Prezydenta RP. - Ogólnopolska akcja ruszyła kilka dni temu, ma charakter informacyjny i społeczny. –wyjaśniała posłanka Jolanta Fedak, szefowa sztabu Kosiniaka-Kamysza w województwie lubuskim. - W regionie osobiście i przez Internet do udziału w akcji zgłosiło się ok. 20 wolontariuszy. Dołączają kolejni. W. Kosiniak-Kamysz mój następca w ministerstwie pracy to interesująca postać. Młody człowiek, który bardzo wcześnie wszedł w politykę. Działalność rozpoczął w Forum Młodych Ludowców, Związku Młodzieży Wiejskiej. Pomagał ojcu, wieloletniemu działaczowi ruchu ludowego w kampaniach wyborczych – przybliżała postać kandydata na prezydenta. – Trudno nie być działaczem ruchu ludowego jak się urodziło i mieszkało w Małopolsce. Szef PSL medycynę ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. Żonaty. Ma córkę Zofię. Był radnym Krakowa. Poseł dwóch kadencji. Koordynatorem akcji w Lubuskiem jest Bogusław Zaraza, tel. 502 049 929, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – To dla mnie zaszczyt i odpowiedzialność. - mówił B. Zaraza. –10 maja oddam głos na Kosiniaka-Kamysza. Wierzę w to, że 24 maja zagłosuję na niego ponownie w drugiej turze. Formularz zgłoszeniowy znajdziemy na stronie http://kosiniakkamysz.pl/druzyna). Wolontariusze włączą się w akcje informacyjne Kosiniaka-Kamysza w mediach społecznościowych, będą zbierać listy poparcia, organizować kampanię bezpośrednią w swoich środowiskach i zachęcać do udziału w wyborach i głosowania na lidera ludowców. Zbiórkę podpisów będzie koordynował Arkadiusz Dąbrowski, szef zielonogórskich struktur PSL. – Kosiniak-Kamysz jest moim równolatkiem, dlatego tę misję traktuję emocjonalnie. Pomagał ludziom jako lekarz, teraz ma szansę „wyleczyć” Polaków z ich problemów – przekonywał. -  Jesteśmy w stanie wygrać te wybory. Nasza drużyna dzisiaj rozpoczęła rozmowę z Polakami. Ludowcy przekonują, że zwycięstwo ich lidera pomoże zakończyć wyniszczającą wojnę polsko-polską.  
październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…
październik 02, 2023

Uwaga, zabraknie prądu!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
październik 02, 2023

Akcja wywozu niewybuchów. Z Warszawy wróciliśmy z nagrodą. W Ochli robią wykończeniówkę!

Tematem numer jeden w minionym tygodniu była akcja wywozu niewybuchów…
wrzesień 29, 2023

Przylep, mobilność i ścieżka rowerowa

Radni spotkali się w ratuszu w miniony wtorek. Wśród omawianych…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

Jubileusz firmy Ziel-Bruk – medale od prezydenta

W sobotę (30.09) w hotelu Grape Town, firma Ziel-Bruk z Płot świętowała okrągły jubileusz 40-lecia…

W szpitalu zawodził specjalistyczny aparat. Warto Jest Pomagać kupiło nowy!

Kolejny raz stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wsparło szpital w Zielonej Górze i jego pacjentów. -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.