Dzień Dziecka - imprezy startują już w ten weekend! [ROZPISKA IMPREZ]

Dzień Dziecka - imprezy startują już w ten weekend! [ROZPISKA IMPREZ] fot. zok
Dzień Dziecka jak z bajki szykuje się 5 czerwca na deptaku. Imprezy dla najmłodszych odbędą się też w najbliższy weekend.

 

Bajeczne przyjęcie na deptaku

- Zapraszamy wszystkie księżniczki i wszystkich rycerzy z królestwa, a wiemy, że jest ich dużo - informują organizatorzy, czyli ZGrana Rodzina i Zielonogórski Ośrodek Kultury. W niedzielę, 5 czerwca, na deptaku, od 12.00 do 15.00 będą czekać bajkowe atrakcje. Organizatorzy zachęcają, żeby dzieci przebrały się za głównych bohaterów wydarzenia. Podczas imprezy księżniczki i rycerze będą mogli uzupełnić stroje o własnoręcznie wykonaną koronę lub balonowy miecz. Dzieci wylosują również swoje królewskie imiona, które zostaną zapisane na specjalnie przygotowanym kotylionie. ZGrana Rodzina, przy swoich stanowiskach, zaproponuje doskonałą zabawę polegającą na wspólnym tworzeniu bajek. Nie zabraknie upominków i nagród. Na deptaku pojawią się również stanowiska partnerów ZGranej Rodziny. Podczas całości wydarzenia towarzyszyć uczestnikom będą spektakle, animacje i zabawy prowadzone ze sceny przez Teatr Trójkąt.

 

Rodzinny piknik w Raculi

Przepis na udane popołudnie? Mieszkańcy spotkają się w niedzielę, 29 maja, od 14.00 do 17.00, na pikniku z okazji Dnia Dziecka! - Nasze pociechy czekały na takie wydarzenie dwa lata. Wcześniej byliśmy zamknięci w domach ze względu na pandemię. Racula bardzo się rozrosła, mamy tu sporo młodych rodziców z dziećmi i chcemy się bliżej poznać - tłumaczy Mirosława Jabłonka, sołtyska.

Rada sołecka i stowarzyszenia działające w Raculi połączyli siły i organizują rodzinny piknik. Zapewniają atrakcje dla dzieci i tych trochę starszych. O animacje i zabawy dla najmłodszych zadba Klaun Wesołek. Dostępne będą dmuchańce, planowane są pokazy baniek mydlanych, konkursy, komediowo-cyrkowe przedstawienie i malowanie twarzy. Swoje umiejętności i sprzęt ratowniczo-gaśniczy zademonstrują strażacy. Dla łasuchów nie zabraknie waty cukrowej i popcornu. Będą też grillowane kiełbaski.

 

Warsztaty w Ogrodzie Botanicznym

Warsztaty Małego Ogrodnika odbędą się w sobotę, 4 czerwca, w godz. 13.00-15.00, w Ogrodzie Botanicznym. - Nauczymy maluchy jak siać, sadzić i dbać o „domowy ogródek” - tłumaczy BańkoUla, animatorka. - Niektóre dzieci z miasta nie wiedzą czy marchewka rośnie na drzewie czy w ziemi - uśmiecha się Paweł Wysocki, opiekun minizoo i Ogrodu Botanicznego. W ruch pójdą łopatki i konewki. Dzieci nauczą się sadzić rośliny, stworzą miniogródek, który będą mogły zabrać ze sobą oraz poznają podstawowe zasady pielęgnacji roślin, ich budowę. Przewidziano też zajęcia sensoryczne - kontakt z ziemią i roślinami.

 

Wędkowanie na Wagmostawie

Cisza, spokój i wzrok skupiony na spławiku. - Wędkowanie to najlepsza forma oderwania dzieci od smartfonów, laptopów i tabletów - mówi Henryk Nowak z Polskiego Związku Wędkarskiego. W sobotę, 4 czerwca, na Wagmostawie odbędzie się Wędkarski Dzień Dziecka. Wydarzenie organizuje Rejon PZW Zielona Góra i zarząd koła PZW nr 13 Drobnica. Rywalizacja odbywa się w dwóch grupach wiekowych: do 9 lat i do 14 lat. W zawodach startują dzieci, ale rodzice oczywiście mogą pomagać. Zbiórka zawodników ok. 8.30 przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie (AQUA Pompy). Zapisy na miejscu. Po sportowej rywalizacji przewidziany jest wspólny posiłek.

 

Lemury w galerii

W piątek, 27 maja i w sobotę, 28 maja, dzieci odwiedzające galerię Focus Mall będą mogły wybrać się na wyprawę tropem lemurów i zobaczyć, jak wygląda ich życie na Madagaskarze. Na najmłodszych czekać będzie park zabaw, a w nim: puzzle XXL „Mapa świata”, zabawa „Mostek celności owy”, gra „Rwący potok”, mega klocki „Poznaj lemury”. Będzie można zrobić sobie zdjęcie z dużym lemurem - maskotką i zdobyć w konkursie małego pluszaka. Częścią Dnia Dziecka z lemurami będzie wystawa „Halo Madagaskar” przygotowana we współpracy z wrocławskim ZOO.

 

 

(ap, łc, dsp) - łz
lipiec 01, 2022

Zielonogórzanie „Razem dla Kazia” [ZDJĘCIA]

Było rodzinnie i sportowo! Zielonogórzanie grali i bawili się w…
lipiec 01, 2022

Lekcja historii i przyzwoitości [ZDJĘCIA]

Niejednorodna forma, której główną osią jest krzyż i martwe drzewo…
lipiec 01, 2022

W niedzielę odpoczniemy na kąpielisku w Nowogrodzie Bobrzańskim

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (3.07) na wypoczynek na…
lipiec 01, 2022

Aleksandra Mrozek: Mówienie o tym, że Zielona Góra się nie rozwija, to polityczne bicie piany!

- Infrastruktura miasta rozwija się wzorcowo, pozyskiwane są ogromne pieniądze…
lipiec 01, 2022

Jesteśmy w rowerowej czołówce!

To był bardzo udany debiut. Zielona Góra znalazła się w…

Kawiarnia Kaiserkrone w 1935 r. na dzisiejszej al. Niepodległości - było miejsce na przydomowe ogródki

To jedna z 170 pocztówek prezentowanych na otwartej wczoraj w muzeum wystawie Tradycje winiarskie na…

Raj w Zatoniu na wyciągnięcie ręki! W Berlinie odbyła się premiera książki poświęconej łużyckim parkom

W czwartek, 30 czerwca, w Polskim Instytucie w Berlinie odbyła się premiera książki „Zielone raje.…

Na ochłodę kąpiel w jeziorze!

Gdzie schronić się przed upałem? Najlepiej nad wodą! Kąpiel w jeziorze to z pewnością przyjemne…

Uboczne skutki dobrych decyzji [FELIETON]

W planach wszystko wygląda dobrze. W praniu okazuje się, że pojawiają się uboczne skutki, które…

Igrzyska na deptaku! Zaczną najmłodsi!

Na starówkę powracają biegi z przeszkodami. W niedzielę, 3 lipca, odbędzie się rywalizacja zaplanowana z…

Wino księżnej i wystawa

Nie musimy wyjeżdżać do Żagania, żeby zobaczyć jak wygląda winnica Saganum. Wystarczy zajrzeć do Muzeum…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.