Ekoenergetyka-Polska wśród laureatów programy Greenevo!

Ekoenergetyka-Polska wśród laureatów programy Greenevo!
Firma Ekoenergetyka-Polska, producent infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych została laureatem VIII edycji programu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Członkowie kapituły docenili zalety, jakimi wyróżniają się rozwiązania oferowane przez lidera branży e-mobility. GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to innowacyjny program Ministerstwa Klimatu, mający na celu tworzenie przyjaznych warunków dla upowszechniania w kraju i za granicą technologii środowiskowych polskich przedsiębiorców. Jego głównym zadaniem jest pomoc małym i średnim firmom w nawiązywaniu kontaktów międzynarodowych, a także zapewnienie im niezbędnych narzędzi umożliwiających dynamiczny rozwój. Do grona jego Laureatów trafiają tylko sprawdzone, wdrożone i wysoce efektywne technologie, co wpływa na budowanie pozytywnego wizerunku Polski na świecie. Laureaci GreenEvo to wiarygodni partnerzy biznesowi, którzy są otwarci na dzielenie się swoją wiedzą, doświadczeniem i technologiami z krajami rozwijającymi się, zmagającymi się z lokalnie występującymi problemami ochrony środowiska. Ekoenergetyka-Polska buduje elektromobilność, zarówno w kraju jak i za granicą już od ponad 10 lat. Znana i ceniona na rynku autobusowym, ma również ogromne zasługi w sektorze infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. Firma jest jednym z dostawców stacji szybkiego ładowania dla PKN ORLEN. W 28 lokalizacjach właściciele aut elektrycznych mogą skorzystać z urządzeń o mocy 50 i 100 kW. Ładowarki serii EV Charger FX 50, FX 100 oraz FX 150 obsługują wszystkie typy pojazdów elektrycznych oferowane na rynku europejskim. Zostały wyposażone w trzy złącza do ładowania – CHAdeMO (do 50 kW) i CCS (nawet do 150 kW), a także złącze AC Typ 2 (z prądem przemiennym do 44 kW). Wiedza oraz bogate doświadczenie, jakim może pochwalić się Ekoenergetyka-Polska, powoduje iż producent tworząc swoje innowacyjne rozwiązania kieruje się przede wszystkim komfortem właścicieli aut elektrycznych. Nie mogą oni być traktowani inaczej niż kierowcy pojazdów spalinowych. Stąd na początku 2020 roku zaoferowała nowe, innowacyjne podejście do usługi ładowania zeroemisyjnych samochodów – stację paliw alternatywnych EKOEN. Co ta koncepcja oznacza dla użytkownika? Otóż, jedna stacja to minimum pięć szybkich stanowisk ładowania DC, ponadto Ekocafe z ofertą gastronomiczną oraz specjalne, wydzielone pomieszczenie dla kierowców „elektryków”, dostępne 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Ogromnym ułatwieniem podczas korzystania z usługi jest prosta płatność. Nie trzeba posiadać kart lojalnościowych, aplikacji ani zapisywać się do żadnych programów. Wystarczy karta płatnicza, w myśl zasady ładujesz-płacisz-odjeżdżasz. Rozwiązania Ekoenergetyki-Polska zostały ocenione przez Członków Kapituły Programu GreenEvo przede wszystkim pod kątem dodatniego efektu środowiskowego oraz potencjału do zagranicznego transferu tych technologii.
materiały: ekoenergetyka.com.pl
marzec 31, 2023

Mi też nie udzielili pomocy w zielonogórskim szpitalu

Można powiedzieć, że zostałem potraktowany w analogiczny sposób przez SOR…
marzec 31, 2023

Ktoś wyrzucił psa z auta w miejscowości Radomia i uciekł

Do smutnego zdarzenia doszło w środę, 29 marca, w miejscowości…
marzec 31, 2023

KONSULTACJE! Możesz zgłosić uwagi do strategii rozwoju miasta

Zielonogórski magistrat zaprasza na rozpoczynające się konsultacje w sprawie „Strategii…
marzec 31, 2023

Nowe zwierzaki w zielonogórskim Mini Zoo. Będzie urson amerykański! Co to takiego?

Jak już Was informowaliśmy – z mini zoo przy Botanicznej…

Jak krowie na rowie cz.2 [FELIETON]

Jak tłumaczyłem w ostatnim felietonie, budżet miasta składa się z dwóch części. Na zadania bieżące…

Członkowie Lubuskiej Izby Inżynierów Budownictwa nagrodzeni przez prezydenta Zielonej Góry [ZDJĘCIA]

W sobotę, 1 kwietnia, na Uniwersytecie Zielonogórskim odbył się kolejny zjazd Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów…

UWAGA! Marszałek Elżbieta Polak buduje mur pasywny pomiędzy urzędami! [ZDJĘCIA]

Marszałek Elżbieta Polak ma tęczowy chodnik, a teraz będzie mieć mur. Pasywny, pokryty panelami fotowoltaicznymi…

Wiosnę witamy z Kraszanką - Ruszył Jarmark Wielkanocny w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

Rękodzielnicy i gospodarze straganów rozgościli się już na zielonogórskim deptaku. Do 6 kwietnia to będzie…

Chcemy otworzyć Wieżę Braniborską [ZDJĘCIA]

Szkoda, że Wieża Braniborska nie jest dostępna dla mieszkańców - często słychać takie utyskiwania. Możemy…

Niespodzianka dla maluchów! Zabawki z Ogrodu Botanicznego trafią do miejskich przedszkoli [ZDJĘCIA / VIDEO]

„Bajkowa zagroda” przy minizoo w Ogrodzie Botanicznym czeka na piękne nowe atrakcje i zabawki, które…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.