Ekoenergetyka światowym graczem numer jeden? Jest nowy partner!

Ekoenergetyka światowym graczem numer jeden? Jest nowy partner! fot. Ekoenergetyka-Polska
Spółka Ekoenergetyka planuje dynamiczną ekspansję przede wszystkim na rynkach zagranicznych. Do kolejnego kroku w rozwoju firmy, zarząd Ekoenergetyki szukał silnego partnera finansowego, który ma doświadczenie i może zagwarantować kapitał. Nowym partnerem jest Enterprise Investors. To jedna z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Enterprise Investors działa od 1990 r. Utworzyła dziewięć funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2,5 mld EUR. Fundusze te zainwestowały 2,1 mld EUR w 151 spółek działających w różnych sektorach gospodarki. Fundusze te zakończyły inwestycje w 135 spółkach, uzyskując przychody brutto w wysokości 4,2 mld EUR. Wynik jest imponujący.

Na mocy umowy zawartej między Ekoenergetyką i Enterprise Investors, nowy partner biznesowy nabył znaczący mniejszościowy pakiet akcji Ekoenergetyki. Wartość inwestycji w Spółkę przekroczyła kwotę 200 milionów złotych.

„Postanowiliśmy połączyć siły z Enterprise Investors, aby skorzystać z ich doświadczeń wsparcia w szybkim rozwijaniu przedsiębiorczych firm na etapie dynamicznego wzrostu, w którym dziś znalazła się Ekoenergetyka. Teraz możemy skupić się na tym, by stać się światowym graczem numer jeden w swoim segmencie rynku elektromobilności” – powiedział Bartosz Kubik, współzałożyciel Ekoenergetyki.

 

To z pewnością przełomowy dzień nie tylko dla rozwoju Ekoenergetyki, ale również dla całego sektora elektromobilności w Europie.

Współpraca pozwoli na dynamiczny rozwój potencjału technologicznego, produkcyjnego i organizacyjnego Ekoenergetyki, aby budować najlepsze rozwiązania dla zeroemisyjnego transportu przyszłości.

 

 - Satysfakcja klientów na każdym etapie to nasz priorytet, dlatego cieszę się, że mamy partnera, z którym osiągniemy najbardziej ambitne cele nie tylko w zakresie produkcji, ale również serwisu i utrzymania najwyższej sprawności naszych systemów - podkreśla Maciej Wojeński, współzałożyciel Ekoenergetyki.

 

 - Mocno wierzymy w dynamiczny rozwój sektora elektromobilności i jesteśmy pod dużym wrażeniem innowacyjności i zaawansowania technologicznego Ekoenergetyki oraz sposobu w jaki spółka komercjalizuje tworzone rozwiązania – zaznaczył Sebastian Król, partner w Enterprise Investors odpowiedzialny za transakcję.

 

Spółka Ekoenergetyka jest wiodącym dostawcą zaawansowanych rozwiązań w obszarze infrastruktury ładowania o globalnym potencjale. Jej produkty i usługi zostały wdrożone w największych europejskich miastach m.in. w Barcelonie, Berlinie, Hamburgu, Monachium, Paryżu czy Warszawie.

 

 

wzg
styczeń 23, 2022

Czy pomnik przy placu Bohaterów może zostać wyczyszczony?

Czy miasto może coś zrobić i uprzątnąć pomnik przy placu…
styczeń 21, 2022

A to ci historia!

Były prezydent, premier, kilku ministrów oraz rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego -…
styczeń 21, 2022

Sąsiedzka pomoc

Nie ma kto zrobić ci zakupów? Jesteś na kwarantannie, a…
styczeń 21, 2022

Strażnicy świata, którego już nie ma…

Regały aż po sufit uginają się od starych książek. W…
styczeń 21, 2022

Nadciąga katastrofa. Czy leci z nami pilot?

Piąta fala pandemii nadeszła, gdy jeszcze walczymy ze skutkami czwartej,…

Odloty [FELIETON]

O kimś, kto stracił kontakt z rzeczywistością mówi się, że odleciał. Ostatnio tych odlotów mamy…

Złota Piłka z autografami Zastalu i sportowe gadżety w galerii Focus Mall

Szklana gablota, która stanęła w galerii Focus Mall ugina się pod ciężarem sportowych skarbów. Wzrok…

Marszałek wyrzuca „Medyk”? Trwa protest!

Marszałek Elżbieta Anna Polak chce przenieść szkołę do Sulechowa. - To skandal! Rozmawiałem z nauczycielami…

OSP Zawada ma pierwszą łódź ratowniczą - nazywa się SYRENA! [ZDJĘCIA]

Mieliśmy rzekę, ale nie mieliśmy łodzi. To już przeszłość. Na szerokie wody Odry wypłynęła Syrena…

Słuchaczka: Co dalej z amfiteatrem? Prezydent mówi „Sprawdzam!”

- Co z remontem amfiteatru? - pyta zielonogórzanka Pani Wanda. Pytanie padło podczas audycji „Prezydent…

Kierowcy „od zawsze” jeździli przez tory często klnąc na opuszczone rogatki

Pół wieku temu w Zielonej Górze. Kierowcy nie mogli się pozbyć starych przyzwyczajeń – przecież…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.