Epickie Winobranie. Rekordowy Korowód. Falubaz dziś walczy o PGE Ekstraligę

Epickie Winobranie. Rekordowy Korowód. Falubaz dziś walczy o PGE Ekstraligę fot. łz / falubaz
Na pełne podsumowanie jeszcze przyjdzie czas, ale winobraniowi goście i mieszkańcy nie mają wątpliwości, że tegoroczne Winobranie przejdzie do historii. Przez całe Winobranie przy każdej ze scen spotykały się tłumy, aby wspólnie świętować. Lokalne wino lało się strumieniami. – Odwiedzają nas setki tysięcy gości. Przyjeżdżają ludzie z całego świata, a momentami deptak się korkuje i nie można przejść. Powinniśmy być dumni z Zielonej Góry i Winobrania – mówi Janusz Kubicki. Do historii z pewnością przejdzie też rekordowy Winobraniowy Korowód. Ulicami miasta przemaszerowało kilka tysięcy osób. Zaczęło się nietypowo, bo drogę przetarli harleyowcy, później przez Zieloną Górę przetoczyło się morze ludzi. Na koniec gorące sportowe zaproszenie. Pierwszy finał eWinner 1. ligi na torze w Krośnie został odwołany przez złe warunki atmosferyczne. Mocne opady deszczu uniemożliwiły przygotowanie bezpiecznego toru. Zawody przełożono na dziś (12.09) na godz. 20:00. Trzymajcie kciuki!

 

– Pewne wnioski już są, ale na podsumowanie przyjdzie czas – mówił w winobraniowym studiu Radia Index prezydent miasta. – Odwiedzają nas setki tysięcy gości. Przyjeżdżają ludzie z całego świata, a momentami deptak się korkuje i nie można przejść. Powinniśmy być dumni z Zielonej Góry i Winobrania – mówił Janusz Kubicki. Nie ma wątpliwości, że Winobranie to największa impreza jaka odbywa się w województwie lubuskim. To ogromne trwające ponad tydzień przedsięwzięcie, w przygotowanie którego zaangażowanych jest kilkaset osób. Władze miasta każdego roku proponują nowe atrakcje, które zaskakują mieszkańców Zielonej Góry i sprawiają, że winobraniowi goście, którzy przyjeżdżają z różnych zakątków świata na zawsze zapamiętują pobyt w Zielonej Górze. Winobranie i Zieloną Górę z pewnością wyróżnia wino. Lokalny trunek leje się strumieniami, a winiarze prześcigają się w kreowaniu smaków i aromatów. To wszystko sprawia, że Winobranie to marka. Jak na półmetku, Winobranie ocenia Janusz Kubicki gospodarz miasta.

Janusz Kubicki: Odwiedzają nas setki tysięcy gości. Możemy być dumni (wiadomoscizg.pl)

Klucze do miasta wróciły do rąk prezydenta Janusza Kubickiego. Bachus oddał władzę. Tegoroczny korowód na pewno był wyjątkowy. Ulicami miasta przemaszerowało kilka tysięcy osób. Zaczęło się nietypowo, bo drogę przetarli harleyowcy, którzy na 50 motocyklach, jako pierwsi, poja ną honorową usytuowaną u stóp Winnego Wzgórza, na skrzyżowaniu al. Konstytucji 3 Maja z ul. Wrocławską. Prezydent miasta Janusz Kubicki, pojechał wielkim rzymskim rydwanem. Nie zabrakło też akcentów związanych z historią miasta i tradycjami winiarskimi. Korowód wyreżyserował Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru.

 

Rekordowy Korowód Winobraniowy przeszedł ulicami miasta. Szukajcie się na zdjęciach [ZDJĘCIA / VIDEO] (wiadomoscizg.pl)

Pierwszy finał eWinner 1. ligi na torze w Krośnie został odwołany przez złe warunki atmosferyczne. Mocne opady deszczu uniemożliwiły przygotowanie bezpiecznego toru.  Zawady przełożono na dziś (12.09) na godz. 20:00. Trzymajcie kciuki.

 

wzg
grudzień 05, 2022

Okradł seniorkę metodą "na policjanta". Trafił już za kraty

Dzięki doskonałej współpracy zielonogórskich policjantów z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej…
grudzień 05, 2022

Zostań dawcą szpiku - Akcja na UZ

W dniach 6-7 grudnia 2022 w godzinach 10.00 – 16.00 …
grudzień 05, 2022

Wyłączą prąd w Zielonej Górze i okolicach

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
grudzień 05, 2022

Seminarium w Zatoniu - „Krajobraz kulturowy Parku Książęcego Zatonie” [ZGŁOSZENIA / REGULAMIN]

Zapraszamy wszystkich miłośników zieleni i Parku Książęcego Zatonie na otwarte…
grudzień 02, 2022

Nowe laboratorium do wspólnych badań naukowych

Na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki zostało otwarte laboratorium „Rozproszone…

Dziś w Zielonej Górze Mikołaj zostawia sanie i renifery, będzie jeździł autobusem MZK! [ROZKŁAD JAZDY]

Będą drobne upominki, słodkości i pamiątkowe zdjęcia. Wzorem lat ubiegłych Miejski Zakład Komunikacji i sponsorzy…

Choinka, prezenty i magia świąt. Mikołaj odwiedził Raculę i Chynów [ZDJĘCIA]

Najmłodsi mieszkańcy Raculi tanecznym krokiem przywitali Świętego Mikołaja. Dzięki pomocy finansowej urzędu miasta w sołectwie…

Zobaczcie film jak Mikołaj z Prezydentem i mieszkańcami rozświetlili Zieloną Górę! [VIDEO]

Mikołaj w asyście prezydenta Zielonej Góry i najmłodszych pomocników przemierzył w niedzielny wieczór centrum miasta…

Zielonogórzanie rozświetlili miasto. Na Kaczym Dole kopią i równają. Senator Dowhan obrażał byłą żonę w…

Podsumowanie minionego tygodnia zaczynamy oczywiście od świątecznej atmosfery, która na dobre rozgościła się w Zielonej…

Zielona Góra rozświetliła się na Święta! Był Mikołaj i choinka z lasu! [ZDJĘCIA]

Raz w roku jest taki moment, kiedy zielonogórzanie wspólnie tworzą magiczną atmosferę świąt. Właśnie dziś…

Mikołaj odwiedził Ogród Botaniczny. Odebrał setki listów od dzieci [ZDJĘCIA]

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Ogrodzie Botanicznym przyciągnęło mnóstwo dzieci. – Wspólnie pisaliśmy listy, tworzyliśmy…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.