F. Gryko: W lubuskiej PO ręka rękę myje, to zachowania cwaniaków podwórkowych

F. Gryko: W lubuskiej PO ręka rękę myje, to zachowania cwaniaków podwórkowych fot. Piotr Jędzura
- Śmieszy mnie postawa Platformy Obywatelskiej, bo z jednej strony wskazują na pewne patologie w działaniach rządu Prawa i Sprawiedliwości, ale gdy oni zachowują się podobnie to uważają, że jest to normalne – mówi o działaniach lubuskich polityków PO, radny Filip Gryko, szef klubu Zielona Razem. Chodzi o fakt, że na kampanię wyborczą lubuskiej Platformy Obywatelskiej w 2019 roku szerokim strumieniem płynęły pieniądze od dyrektorów urzędu marszałkowskiego oraz szefów podległych mu jednostek. - Tam działa różnego rodzaju rozdawnictwo i wzajemne zamienianie się miejscami, aby wszystko poukładać po swojemu – dodał Gryko.

 

Sprawę wysokich wpłat jakich na kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej dokonywali dyrektorzy, kadra kierownicza oraz zleceniobiorcy urzędu marszałkowskiego opisała Gazeta Lubuska. Lista darczyńców jest długa, ale jak wyliczyła redakcja 38 proc. osób wpłacających niemałe sumy to pracownicy urzędu marszałkowskiego lub zleceniobiorcy związani z PO. Rozmówcy GL twierdzą, że masowość wpłat wręcz wskazuje na zależność zatrudnienia i zleceń od wpłat na fundusz wyborczy i potwierdza wysokie upartyjnienie lubuskiej administracji.

Sprawa jest szeroko komentowana także w mediach ogólnopolskich. Podobnie jak informacja o tym, że członkowie zarządu województwa lubuskiego znaleźli posady w radach nadzorczych spółek miejskich w Gorzowie. Chodzi o wicemarszałka Łukasza Poryckiego (PSL) oraz członka zarządu Marcina Jabłońskiego (PO). Te kolejne już głośne afery z udziałem polityków lubuskiej Platformy Obywatelskiej i koalicji rządzącej komentował na antenie Radia Zielona Góra Filip Gryko, szef klubu Zielona Razem.

 

- To jest żenujące z jednej strony wytykają błędy, a z drugiej sami działają w podobny sposób. Zamieniają się miejscami w radach nadzorczych, zajmują stanowiska dyrektorskie w urzędzie marszałkowskim, otrzymują nagrody i opłacają kampanię wyborczą. W lubuskiej PO ręka rękę myje, to zachowania cwaniaków podwórkowych – mówił Gryko.  

 

Radny Gryko przypomniał również, że gdy on wpłacił 50 zł na promocję posta na jednym z internetowych portali, pojawiły się wobec niego liczne zarzuty, a sprawa była szeroko komentowana. Dziś, gdy Platforma Obywatelska przeznacza setki tysięcy złotych publicznych pieniędzy na promocję w internacie, to nikt nie zauważa problemu.

 

- Gdy policzymy jak firma medialna pana Sujaka (PO) sponsoruje posty z pieniędzy publicznych nawet na prywatnych profilach polityków Platformy Obywatelskiej, to okazuje się, że są to tysiące złotych w skali miesiąca – wyliczał Gryko.

 

Szef klubu Zielona Razem komentował również informację o tym, że wicemarszałek Łukasz Porycki (PSL) i Marcin Jabłoński (PO) zasiadają w radach nadzorczych w miejskich spółkach w Gorzowie.

 

- Na początku każdy obiecuje, że nie będzie tego robił. Tam jest ciekawe powiązanie, bo Gorzów jeszcze niedawno był w koalicji z prezydentem Januszem Kubickim i prezydentem Jackiem Milewskim z Nowej Soli. Wspólnie byli za tym, aby powalczyć o większe pieniądze dla miast w ramach środków unijnych jakie trafią do województwa lubuskiego, ale sytuacja szybko się zmieniła. Później okazuje się, że panowie Porycki i Jabłoński są w miejskich spółkach . Tam działa różnego rodzaju rozdawnictwo i wzajemne zamienianie się miejscami, aby wszystko poukładać po swojemu – mówił Gryko.

 

 

 

 

(łc)
luty 03, 2023

W niedzielę spacer z Nietkowic do Będowa

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (5.02) na kolejną wycieczkę…
luty 03, 2023

Zaczarowane bąbelki

18 lutego, o godz. 13.00 w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego, Teatr…
luty 03, 2023

Pierwszy tydzień zimowych ferii za nami [ZDJĘCIA]

Oj, działo się! Nie dość, że przez moment mogliśmy cieszyć…
luty 03, 2023

„Chamie zabierz te opony!”. Mieszkańcom puściły nerwy! [ZDJĘCIA]

„Chamie zabierz te opony!” – napisał do nas wściekły czytelnik…
luty 02, 2023

Ambasador Rwandy odwiedził Zieloną Górę. Tematem rozmów edukacja i elektromobilność [ZDJĘCIA / VIDEO]

Prof. Anastase Shyaka, ambasador Republiki Rwandy w Polsce, odwiedził nasze…

Jak ten pojazd tutaj dotarł? W tle kino Wenus jeszcze z neonem

Jak ten pojazd tutaj dotarł? Spadł komuś z lawety czy może jechał bez kół? To…

PO i PiS zaglądają sobie do kieszeni. „Jedni i drudzy to zło”

Kto pełniąc publiczne funkcje zarabia więcej? Kto zatrudnił w urzędzie żonę, dzieci, przyjaciół i kuzynów…

Można zabezpieczyć groby bliskich [ZDJĘCIA]

Śnieg, intensywne opady, a także późniejsze roztopy stanowią duże zagrożenie dla miejsc spoczynku naszych bliskich.…

Nowy posterunek policji na os. Pomorskim? Decyzja po stronie komendanta

- Miasto ma dobrą wolę do tego, aby przekazać na os. Śląskim 1,5 ha pod…

Lata 80. Widok z Winnego Wzgórza - Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu”!

Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu” dymiącym nad miastem. Pomożecie go zlokalizować? Wolę nie myśleć…

Jak będzie rozwijać się Zielona Góra? Wkrótce konsultacje społeczne strategii rozwoju miasta na najbliższe lata!

W Niemczech „Universitätsstadt”, a w Wielkiej Brytanii „Univercity City”. Europejskie miasta mocno akcentują swój uniwersytecki…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.