Filip Gryko nie zwalnia tempa. Gęsie Tarasy, SkyPark szkoła i rekreacja w Łężycy!

Filip Gryko nie zwalnia tempa. Gęsie Tarasy, SkyPark szkoła i rekreacja w Łężycy! fot. wzg
- Wielopoziomowy parking przy Palmiarni to jego pomysł. Podobnie jak SkyPark, czyli plac zabaw na dachu. Pamiętam słowa przeciwników tej inwestycji, że się nie uda, że to niepotrzebne. Dziś parking codziennie wypłoniony jest niemal do ostatniego miejsca, a na dachu organizowane są imprezy i wydarzenia kulturalne dla dzieciaków i młodzieży - pisze Janusz Kubicki i przedstawia kolejnego kandydata do Rady Miasta. - Filip Gryko ma mnóstwo ciekawych pomysłów oraz energię, żeby je zrealizować! Warto głosować na takich ludzi.

 

- Wielopoziomowy parking przy Palmiarnia Zielonogórska to jego pomysł. Podobnie jak SkyPark, czyli zamiast aut na dachu plac zabaw. Pamiętam słowa przeciwników tej inwestycji, że się nie uda, że to niepotrzebne. Dziś parking codziennie wypłoniony jest niemal do ostatniego miejsca, a na dachu organizowane są imprezy i wydarzenia kulturalne dla dzieciaków i młodzieży - wystarczy przytoczyć pożegnanie ferii zimowych na deskorolkach. Jak jest cieplej codziennie dziesiątki osób korzystają z placu zabaw. Park linowy – Gęsie Tarasy  – czy jest ktoś, kto tam jeszcze nie był? To również jeden z jego pomysłów. A jaka frajda dla wszystkich!!!.
Potrafi też słuchać i łapie świetny kontakt z młodymi. To on zorganizował konsultacje społeczne w Łężycy na Osiedlu Czarkowo, w wyniku których, po sugestiach mieszkańców zaczęliśmy budowę szkoły i przedszkola. Już 1 września w tej nowoczesnej placówce zlokalizowanej w centrum najbardziej dynamicznie rozwijającego się osiedla zabrzmi pierwszy dzwonek. To będzie wyjątkowa szkoła i przedszkole z boiskiem na dachu.
Pamiętacie wielką imprezę na lotnisku w Przylepie. Tam Filip również zorganizował konsultacje, tym razem w sprawie nowoczesnego kompleksu rekreacyjno-sportowego. Taki też powstanie dokładnie przy wjeździe do Czarkowa po prawej stronie. Będzie tam boisko piłkarskie, plac zabaw, boisko wielofunkcyjne, oraz liczne atrakcje dla młodzieży. To będzie nowe centrum integracyjne i kulturalne tego osiedla. Ile było z tym problemów wie tylko on. Bo to nie była i nie jest nasza ziemia, dziesiątki spotkań, rozmów, przekonywanie ... przysłowiowa droga przez mękę. Ale dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Filip zainicjował też akcję „Parkingi 1000 Plus”. Odzew mieszkańców był ogromny, wypełniliśmy wszystkie wskazane przez Was miejsca. Filip godzinami siedział nad planami miasta, sprawdzał Wasze propozycje i zdjęcia. Szukał projektantów, budowlańców. Dziś na największych osiedlach mamy po kilkadziesiąt dodatkowych miejsc postojowych. W sumie wyszło grubo ponad tysiąc. Kolejne z jego ważnych działań to woonerf na ul. Kupieckiej. Wiem, że dla wielu z Was to nowość, ale duże Polskie miasta — a takim jest Zielona Góra — wprowadzają takie rozwiązania. W Europie dzieje się to już od lat. Jestem przekonany, że w tym temacie Filip też dopnie swego. Mówią o nim prawa ręka Jurka Owsiaka w Zielonej Górze. To prawda, bo gdy mogło okazać się, że nasze miasto jest jednym, w którym finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy WOŚP Zielona Góra 2024 nie odbędzie się, to Filip Gryko zakasał rękawy i skrzyknął garstkę osób,  które pomaganie mają w sercu. W tej grupie już od lat organizują zielonogórski finał i każdego roku zbierają dla orkiestry coraz więcej pieniędzy. Teraz priorytetem dla Filipa jest kąpielisko w Ochli. Otwarcie już w kwietniu (o ile pogoda dopisze). Szykuje się tam sporo atrakcji! Wiem, że Filip nie zawiedzie.

 

 

 

 

(wzg / fb JK)
kwiecień 22, 2024

Zabraknie prądu w Zielonej Górze i okolicach

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
kwiecień 19, 2024

Fenomen zielonogórskich szóstek piłkarskich

W mieście, w którym futbol nie jest pierwszym wyborem ani…
kwiecień 19, 2024

Dołącz do „Zastalowców”

Kto czyta nuty, może dołączyć do muzyków Zastalu choćby dziś.…
kwiecień 18, 2024

W niedzielę spacer do Droszkowa

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (21.04) na kolejny spacer…
kwiecień 19, 2024

Tak steruje światłami, że autobus jedzie krócej

Inteligentny System Transportu (ITS) miał dać pierwszeństwo miejskim autobusom. Pierwsze…

Od dzisiaj o Kartę H2Ochla mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają Karty ZGranej Rodziny

Od dzisiaj o Kartę H2Ochla mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają Karty ZGranej Rodziny,…

OFICJALNE WYNIKI wyborów prezydenckich: Pabierowski 57,45%, Kubicki 42,54%

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne rezultaty drugiej tury wyborów prezydenckich w Zielonej Górze.

J.Kubicki kończy kampanię: Dzisiaj mam dla Was zaproszenie do współrządzenia Zieloną Górą [WIDEO / ZDJĘCIA]

– To była intensywna, ale wspaniała kampania – powiedział dziś prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.…

Nie zmienia się koni podczas przeprawy przez rzekę [FELIETON]

Znam obu kandydatów na prezydenta - pisze felietonista Andrzej Brachmański. - Kubicki, człowiek z wadami.…

Mieć własne cztery kąty. Miasto buduje mieszkania

We wtorek w Planetarium Wenus ponad 100 zielonogórzan, którzy najdłużej czekają na przyznanie komunalnego lokalu,…

FotoSpacer po zielonogórskiej starówce [ZDJĘCIA]

Na początek trochę nas rozpieściła, teraz się wycofała. Wiosna zaserwowała nam kilka ciepłych dni, ale…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.