Filip Gryko: Nowe mieszkania szansą dla wielu zielonogórzan

Filip Gryko: Nowe mieszkania szansą dla wielu zielonogórzan fot. pixabay
– Nowe mieszkania w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych to szansa dla wielu zielonogórzan – twierdzi Filip Gryko.

 

Radny „Zielonej Razem” był dziś gościem programu „Rozmowa na 96 FM”. Z Gryką, który na co dzień związany jest z branżą deweloperską, rozmawialiśmy o mieszkaniach w Zielonej Górze. W ramach SIM-ów ma ich powstać około tysiąca.

 

To jest okazja dla tych, którzy mają mniejszą zdolność kredytową, ponieważ są to mieszkania bardziej skierowane do nich. Jeżeli nie masz zdolności kredytowej, masz problemy finansowe, zeby przedstawić swoje dochody w stu procentach. Część mieszkańców nie jest w stanie udowodnić swoich zarobków na tyle żeby bank twierdził, ze jest to osoba wypłacalna i dał im kredyt - Filip Gryko.

 

Zarządzać całym przedsięwzięciem mają SIM-y. Kaja Rostkowska pytała naszego gościa, dlaczego budowa mieszkań nie może być pod KTBS-ami w naszym mieście.

 

KTBS ma swoją możliwą wydolność. Na dzień dzisiejszy budujemy mniej więcej jeden blok na dwa lata, a zapotrzebowanie jest dużo większe. Z tego co ja wiem to były kolejki w KTBSie na 800 mieszkańi więcej, tylu jest chętnych. Jeżeli stawiamy jeden blok na dwa lata to jest to około 80-100 mieszkań no to te zapotrzebowanie jest wciąż dużo większe niż możliwości wytwórcze KTBSu, a to związane jest z tym, że KTBS finansuje się głownie z kredytów i ten kredyt trzeba później spłacać.

 

Program „Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku o godzinie 9.30.
 
 
 
Maciej Noskowicz - Radio Index

Najpopularniejsze

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.