Górka Tatrzańska wyrównana. Baśniowe Zatonie. Zielona Góra jest kobietą!

Górka Tatrzańska wyrównana. Baśniowe Zatonie. Zielona Góra jest kobietą! fot. wzg um
To był tydzień pełen pozytywnych informacji i ciekawych newsów. Hitem wśród mieszkańców okazała się wiadomość o wyrównaniu Górki Tatrzańskiej. - Uwaga podaję komunikat! Tatrzańska wyrównana, teraz na więcej śniegu czekamy i na sankach tam śmigamy – mówił w ubiegłym tygodniu Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. - Zakład Gospodarki Komunalnej i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowali teren pod zimowe szaleństwo. Ze Wzgórz Piastowskich przenosimy się do Parku Książęcego. Z początkiem grudnia Zatonie rozbłyśnie milionem świateł. - Będzie magicznie. Wielki park iluminacji „Baśniowe Zatonie” to coś, czego jeszcze w naszym mieście nie było. Start za tydzień, w sobotę, 2 grudnia o 18.00 - zapowiada prezydent Janusz Kubicki. Figury zbudowane z setek żarówek opanują cały park. Oczywiście będzie również świecąca księżna Dorota. I fontanna, i labirynt… a na deser pierniczki. Takie do zjedzenia. Na koniec podsumowania tygodnia relacja z „Biegu z wąsem”. Panie, które działają w Inicjatywie Konkret, pokazały moc i udowodniły, że „Zielona Góra jest kobietą”.  – Dbamy o facetów, a ten bieg to dopiero początek – uśmiecha się tajemniczo Emilia Kondrad.

 

W mediach społecznościowych prezydent miasta Janusz Kubicki opublikował zdjęcia z liftingu Górki Tatrzańskiej. To nie jest pełna modernizacja, chodzi natomiast o przygotowanie terenu w taki sposób, aby miłośnicy białego szaleństwa, cieszyli się zimą w komfortowych warunkach. Przypominamy, znajduje się tam wyciąg narciarski oraz tor saneczkowy. Stok narciarski ma długość 175 m oraz różnicę wzniesień 30 m. Na miejscu pracuje ciężki sprzęt. Koparka zasypuje nierówności, a cały stok jest wygładzany. - Mam dobrą informację dla miłośników sportów zimowych! W oczekiwaniu na nadejście zimy zabraliśmy się wyrównanie Górki Tatrzańskiej. Zakład Gospodarki Komunalnej i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowują teren pod zimowe szaleństwo – napisał J. Kubicki.

https://wiadomoscizg.pl/informacje/trwa-lifting-gorki-tatrzanskiej-stok-bedzie-wyrownany-zdjecie

 

Szczerozłoty powóz zaprzężony w gniade konie już zajechał do Zatonia. Przywiózł niesamowitych, świetlistych gości. Jeszcze nie są w pełni gotowi. Jeszcze rozglądają się po okolicy. Jeszcze nie świecą… Wkrótce jednak rozbłysną tysiącami lampek. Paw już rozpościera ogon, łabędzie spoglądają na stawy, wiewiórki wspinają się po drzewach. Oj, będzie się działo. - Będzie magicznie. Wielki park iluminacji „Baśniowe Zatonie” to coś, czego jeszcze w naszym mieście nie było. Start za tydzień, w sobotę, 2 grudnia o 18.00 - zapowiada prezydent Janusz Kubicki. Figury zbudowane z setek żarówek opanują cały park. Oczywiście będzie również świecąca księżna Dorota. I fontanna, i labirynt… a na deser pierniczki. Takie do zjedzenia.

https://wiadomoscizg.pl/informacje/kareta-zajechala-park-rozblysnie

 

- Panowie nie róbcie sobie jaj ze zdrowia – mówił prezydent Janusz Kubicki, chwilę przed oficjalnym startem „Biegu z wąsem”. - Dziś kobiety udowodniły, że „Zielona Góra jest kobietą”, zorganizowały bieg z myślą o facetach - komentuje prezydent. Ponad 200 biegaczy wzięło udział w prozdrowotnej akcji zorganizowanej przez Kobiecą Inicjatywą Konkret i Fundację My Aktywni. – Ten bieg ma zwrócić uwagę mężczyzn na zdrowie, bo faceci omijają gabinety lekarskie, a to duży błąd – mówi Emilia Kondrad. – Przyznam się bez bicia, że nigdy nie badałem jąder – mówi pan Wojtek. – Do tej pory miałem trudność z tym, żeby rozmawiać o tym badaniu, dziś na luzie dyskutuję o tym z kobietami i nie wstydzę się tego tematu – przyznaje pan Dariusz. – Frekwencja na biegu była cudowna, atmosfera genialna. Faceci zamotywani do badania, a partnerki szczęśliwie. To pierwsza edycja „Biegu z wąsem” i na pewno nie ostatnia – mówi Lena Pilonis z Fundacji My Aktywni, współorganizatorka.

https://wiadomoscizg.pl/informacje/zapuscili-wasy-i-pobiegli-dla-jaj-ponad-200-biegaczy-wystartowalo-w-prozdrowotnym-biegu-zdjecia

 

 

(wzg)
luty 29, 2024

Zaprosili psiaki na plakaty wyborcze. „Może znajdą nowy dom”

- Pewnie wielu z Was ma dosyć gęb polityków na…
luty 29, 2024

Z. Binek: W Chynowie wspólnie wybieramy cel! Jesteśmy zgrani!

- W Chynowie mamy długookresową strategię budowy dróg – mówi…
luty 29, 2024

Światowy Zlot Śmigłowców w Zielonej Górze! Ma się pojawić ponad 100 maszyn!

Zobaczymy je na niebie i z całkiem bliska, bo wszystkie…
luty 29, 2024

Zielonogórskie Wodociągi piąte w kraju!

Piąte miejsce zajęły Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja w Ogólnopolskim Rankingu…
luty 28, 2024

Chwila nieuwagi i trzy rozbite samochody

Trzy uszkodzone pojazdy i jedna osoba zabrana na badania do…

T. Sroczyński: Budowanie lokalnych więzi jest przyszłością [ROZMOWA]

W dzielnicy Nowe Miasto znają go wszyscy. Nic dziwnego, Tomasz Sroczyński, radny i nauczyciel, od…

J.Kubicki ogłosił start w wyborach! Zobacz jak było na konwencji! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Dzisiaj w Palmiarni prezydent Janusz Kubicki zapowiedział, że będzie ubiegał się o kolejną, piątą kadencję.…

Intermarche wraca do Zielonej Góry

7 marca przy Szosie Kisielińskiej ponownie zostanie otwarty market pod szyldem Intermarche. Będzie to pierwszy…

Maluchu, czas do żłobka!

Startuje nabór do miejskich żłobków na kolejny rok szkolny. Rekrutacja rozpocznie się już w najbliższych…

W środę spotkajmy się w Leśnej Osadzie - Finał akcji Eko Choinka! [PROGRAM]

Na starówce, w ramach VII edycji poświątecznej akcji Ekochoinka, odbędzie się kolejne działanie proekologiczne. Leśna…

Pierwsze oznaki wiosny w Parku Tysiąclecia [ZDJĘCIA]

Poczuliśmy w powietrzu wiosnę i przyroda również. Swoją gotowość oznajmiły rośliny w parku Tysiąclecia. Pączki…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.