Gotowi na Wakacje!

- Czas na zasłużony odpoczynek! - cieszą się z wakacji Michał Hochenzy, Julia Lipińska i Jacek Starościc, absolwenci trzeciej klasy w IV LO - Czas na zasłużony odpoczynek! - cieszą się z wakacji Michał Hochenzy, Julia Lipińska i Jacek Starościc, absolwenci trzeciej klasy w IV LO Fot. Bartosz Mirosławski
Zakładają T-shirty i zwiewne sukienki, chwytają kapelusze i okulary przeciwsłoneczne. Z uśmiechem na twarzach wyruszają ku letnim przygodom. Dziś (piątek, 24 bm.) uczniowie oficjalnie kończą rok szkolny, do ławek wrócą dopiero we wrześniu.

 

- W wakacje będziemy odpoczywać, ale w sierpniu wrócimy już do nauki. Chcemy dobrze przygotować się do matury. Mamy już umówione korepetycje - mówią Julia Lipińska, Jacek Starościc i Michał Hochenzy, absolwenci trzeciej klasy w IV Liceum Ogólnokształcącym. Julka chce iść na prawo, Jacek na ekonomię, a Michał na kierunek związany z informatyką. Optymistycznie patrzą w przyszłość i cieszą się z nadchodzących wolnych dni. Ale w szkole też lubią spędzać czas. - Bardzo się ucieszyliśmy, kiedy zluzowano obostrzenia i mogliśmy wrócić na stacjonarne lekcje. Przed komputerem to nie to samo. Po powrocie w szkolne mury wszystko chcieliśmy robić razem - śmieją się licealiści. Rzeczywiście, nie próżnowali. Jako samorząd uczniowski organizowali dyskoteki, Dzień Otwarty, na który przyszły tłumy młodszych kolegów i koleżanek, pomagali w akcji Szlachetnej Paczki. Udało im się również wprowadzić mLegitymację, dzięki której szkolny dokument można pokazać na smartfonie. - To nieprawda, że po pandemii uczniowie są rozleniwieni. Wręcz przeciwnie. Rozpiera ich energia i po prostu chce im się działać - zapewnia Agnieszka Makarska, dyrektorka IV LO. - Nasi uczniowie są bardzo kreatywni, tworzymy zgrany zespół. Chętnie pomagają innym, organizowali zbiórki dla uchodźców z Ukrainy, angażują się w wiele inicjatyw.

Atmosfera w „Lotnika” przyciąga w szkolne mury kolejne pokolenia uczniów. - Właśnie trwa rekrutacja i przed sekretariatem ustawiają się kolejki. Bardzo dużo chętnych składa do nas dokumenty. Cieszymy się, ale niestety musimy sporo uczniów odrzucić - przyznaje Katarzyna Galant, wicedyrektorka w IV LO.

Nie pozostaje nam nic innego, jak wszystkim uczniom życzyć beztroskich wakacji, wypoczynku i przepięknej pogody. Za tych, którzy startują w rekrutacji trzymamy kciuki, by od września poszli do swoich wymarzonych szkół.

 

(ap)
lipiec 01, 2022

Zielonogórzanie „Razem dla Kazia” [ZDJĘCIA]

Było rodzinnie i sportowo! Zielonogórzanie grali i bawili się w…
lipiec 01, 2022

Lekcja historii i przyzwoitości [ZDJĘCIA]

Niejednorodna forma, której główną osią jest krzyż i martwe drzewo…
lipiec 01, 2022

W niedzielę odpoczniemy na kąpielisku w Nowogrodzie Bobrzańskim

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (3.07) na wypoczynek na…
lipiec 01, 2022

Aleksandra Mrozek: Mówienie o tym, że Zielona Góra się nie rozwija, to polityczne bicie piany!

- Infrastruktura miasta rozwija się wzorcowo, pozyskiwane są ogromne pieniądze…
lipiec 01, 2022

Jesteśmy w rowerowej czołówce!

To był bardzo udany debiut. Zielona Góra znalazła się w…

Kawiarnia Kaiserkrone w 1935 r. na dzisiejszej al. Niepodległości - było miejsce na przydomowe ogródki

To jedna z 170 pocztówek prezentowanych na otwartej wczoraj w muzeum wystawie Tradycje winiarskie na…

Raj w Zatoniu na wyciągnięcie ręki! W Berlinie odbyła się premiera książki poświęconej łużyckim parkom

W czwartek, 30 czerwca, w Polskim Instytucie w Berlinie odbyła się premiera książki „Zielone raje.…

Na ochłodę kąpiel w jeziorze!

Gdzie schronić się przed upałem? Najlepiej nad wodą! Kąpiel w jeziorze to z pewnością przyjemne…

Uboczne skutki dobrych decyzji [FELIETON]

W planach wszystko wygląda dobrze. W praniu okazuje się, że pojawiają się uboczne skutki, które…

Igrzyska na deptaku! Zaczną najmłodsi!

Na starówkę powracają biegi z przeszkodami. W niedzielę, 3 lipca, odbędzie się rywalizacja zaplanowana z…

Wino księżnej i wystawa

Nie musimy wyjeżdżać do Żagania, żeby zobaczyć jak wygląda winnica Saganum. Wystarczy zajrzeć do Muzeum…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.