Igrzyska na deptaku! Zaczną najmłodsi!

Igrzyska na deptaku! Zaczną najmłodsi! fot. arch. Rafała Kaszy
Na starówkę powracają biegi z przeszkodami. W niedzielę, 3 lipca, odbędzie się rywalizacja zaplanowana z myślą o dzieciach - Runaway Drogbruk Junior Zielona Góra.  

To kolejny raz, kiedy na deptaku pojawiają się rozmaite urządzenia do ćwiczeń i tor przeszkód, który ma jak najbardziej „uprzykrzyć” życie uczestnikom i wyzwolić w nich maksimum determinacji, siły i sprytu. W ubiegłym roku dzieci i dorośli rywalizowali jednego dnia. Tym razem imprezę podzielono na dwie części. Na pierwszy ogień idą najmłodsi. - Dzieciaki bardzo chętnie chcą brać w tym udział. Dla nich to duże przeżycie, ale jeszcze bardziej przeżywają rodzice - mówi Rafał Kasza, radny miejski, uczestnik i organizator biegów z przeszkodami.

Niedzielne zmagania na starówce będą prowadzone w dwóch kategoriach wiekowych: 4-8 i 9-13 lat. Z przeszkodami będą zmagać się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. - Będzie minitor przeszkód. Do pokonania dystans 800 metrów. Przeszkody zostaną dostosowane do wieku i wzrostu dzieci - wyjaśnia R. Kasza. Każdy uczestnik będzie mierzył się z 15 przeszkodami. Na mecie czekać będą pamiątkowe medale. Zapisy trwają i będą możliwe także w dniu imprezy. Najmłodsi pojawią się na starcie o 12.15. Zmagania w starszej kategorii wiekowej zaczną się dwie godziny później. - Przykład idzie z góry. Często jest tak, że pasja przechodzi z ojca na syna. Ci, co uprawiają sport, zarażają tym swoje pociechy - uważa R. Kasza.

Dorośli na swój start będą musieli poczekać. Impreza też odbędzie się na starówce, ale w dniach 13-15 sierpnia. - Po raz pierwszy przyjedzie do nas organizacja, która urządza zawody lepsze niż te, które widzimy podczas reality show, w programie Ninja Warrior, w telewizji. Ci, którzy tego wcześniej nie widzieli, będą na pewno pod wielkim wrażeniem - podkreśla R. Kasza, który spodziewa się najlepszych zawodników z kraju. - Ta organizacja cieszy się bardzo dużą popularnością. Jest bardzo dobrze oceniana.

Biegi z przeszkodami coraz mocniej wdzierają się do świata sportu. Niebawem pojawią się w programie pięcioboju nowoczesnego kosztem loteryjnej często jazdy konnej. Pięciobój, po raz ostatni w tradycyjnej formie, odbędzie się na igrzyskach w Paryżu w 2024 r. Biegi z przeszkodami pojawiły się ostatnio testowo podczas pięciobojowych zawodów finału Pucharu Świata w tureckiej Ankarze. - Ludzie potrzebują show i to jest właśnie odpowiedź - kończy R. Kasza.

mk-łz
październik 04, 2023

Seryjny złodziej zatrzymany przez zielonogórską policję

Zielonogórscy kryminalni w miniony weekend zatrzymali 40-letniego zielonogórzanina, który podejrzany…
październik 04, 2023

Pionierzy świętowali w Palmiarni. „Bez państwa nie byłoby Zielonej Góry!” [ZDJĘCIA]

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. A już 9…
październik 04, 2023

Zakręceni na punkcie pomagania!

„Wierzymy, że zielonogórzanie nigdy nie przechodzą obojętnie wobec potrzebujących –…
październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…

Wiemy jakie będą opłaty za parking przy Palmiarni! [ZDJĘCIA]

Jak informuje Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej, w połowie października ruszy system poboru opłat…

KASZA z ogórkiem kiszonym od mamy, zamiast kiełbasy wyborczej [FILM / ZDJĘCIA]

We wtorek, 3 października, Zielona Górą odwiedził Szymon Hołownia. Ze smakiem zjadł kaszę od Rafała…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.