Intermarche wraca do Zielonej Góry

- Działamy pod międzynarodowym szyldem, ale nasza firma jest zarejestrowana w Zielonej Górze. To tu będziemy płacić podatki oraz wspierać naszą społeczność - mówi Marcin Rusiniak. - Działamy pod międzynarodowym szyldem, ale nasza firma jest zarejestrowana w Zielonej Górze. To tu będziemy płacić podatki oraz wspierać naszą społeczność - mówi Marcin Rusiniak. Fot. Bartosz Mirosławski
7 marca przy Szosie Kisielińskiej ponownie zostanie otwarty market pod szyldem Intermarche. Będzie to pierwszy z trzech planowanych sklepów w Zielonej Górze. - To zupełnie nowa inicjatywa, z nową kadrą zarządzającą. Odcinamy się od tego, co było w przeszłości - podkreśla Marcin Rusiniak, zielonogórzanin, który stoi za całym przedsięwzięciem.

 

W Polsce działa obecnie 189 marketów Intermarche, które wchodzą w skład Grupy Muszkieterowie. Przed laty pierwszy sklep tej marki w kraju powstał właśnie w Zielonej Górze. Jeszcze do niedawna prosperowało u nas pięć obiektów Intermarche, ale niestety zostały one po kolei zamknięte. Teraz za sprawą nowego franczyzobiorcy sieć wróci w mieście do życia!

 

Znana lokalizacja

- Zamierzamy otworzyć trzy markety, które znajdą się przy Szosie Kisielińskiej, ul. Batorego oraz przy ul. Makowej, czyli w dawnych lokalizacjach, które są doskonale znane mieszkańcom - wyjaśnia Marcin Rusiniak, nowy właściciel sklepów Intermarche w Zielonej Górze. - Pierwszy obiekt przy Szosie Kisielińskiej otworzymy już 7 marca. Natomiast pozostałe dwa do końca kwietnia. Jednocześnie uruchomimy też dwie przysklepowe stacje paliw.

Skąd decyzja o reaktywacji marki?-– Przez kilka lat pracowałem w korporacji. Zdobywałem doświadczenie. W końcu jednak postawiłem sobie inne życiowe cele. Zauważyłem, że po dawnych punktach Intermarche w mieście pozostała baza sklepowa. Uznałem, że warto ją odnowić i zaprezentować mieszkańcom w nowej odsłonie. Nie ukrywam, że zaangażowałem się mocno w cały projekt i jestem podekscytowany planowanym otwarciem pierwszego marketu - wyjaśnia M. Rusiniak.

 

Lokalne, świeże produkty

Docelowo pracę w trzech sklepach ma znaleźć około 120 osób. Sieć poszukuje pracowników o rożnej specjalizacji m.in. sprzedawców, ale też rzeźników, logistyków, informatyków. - Działamy pod międzynarodowym szyldem, ale nasza firma jest zarejestrowana w Zielonej Górze. To tutaj będziemy płacić podatki oraz wspierać naszą społeczność - zaznacza M. Rusiniak.

Współpraca z regionalnymi przedsiębiorcami ma być kluczem do sukcesu. - Zamierzamy zaopatrywać się u lokalnych rolników i producentów żywności. Na miejscu zajmiemy się wypiekiem świeżego pieczywa czy przygotowaniem garmażu. W marketach otworzymy także rzeźnie, które dostarczą najświeższe mięsa i wędliny. W tym względzie stawiamy na jakość - podkreśla nasz rozmówca.

Sklepy w Zielonej Górze będą zaopatrzone według najnowszych standardów, m.in. w kasy samoobsługowe, z nową identyfikacją wizualną, ale też specjalnymi działami m.in. dotyczącymi zdrowego stylu życia i kuchni świata.

- Wracamy z supermarketami i stacjami paliw w koncepcie Power 2.0, który wyróżnia się nie tylko nowoczesnym wyposażeniem, ale także komfortowym dla klientów, przemyślanym układem i planem powierzchni, umożliwiającym im wygodne, codzienne zakupy - mówi w mediach Tomasz Waligórski, dyrektor generalny Intermarche.

M.Rusiniak już teraz zaprasza na oficjalne otwarcie pierwszego sklepu przy Szosie Kisielińskiej. - Nie zabraknie różnych atrakcji, przygotujemy dla odwiedzających degustacje m.in. zdrowych soków i pysznych wędlin. Zachęcam, aby samemu się przekonać, jak teraz będzie wyglądało Intermarche w Zielonej Górze - dodaje M. Rusiniak.

 

(md) - ŁZ
kwiecień 22, 2024

Zabraknie prądu w Zielonej Górze i okolicach

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
kwiecień 19, 2024

Fenomen zielonogórskich szóstek piłkarskich

W mieście, w którym futbol nie jest pierwszym wyborem ani…
kwiecień 19, 2024

Dołącz do „Zastalowców”

Kto czyta nuty, może dołączyć do muzyków Zastalu choćby dziś.…
kwiecień 18, 2024

W niedzielę spacer do Droszkowa

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (21.04) na kolejny spacer…
kwiecień 19, 2024

Tak steruje światłami, że autobus jedzie krócej

Inteligentny System Transportu (ITS) miał dać pierwszeństwo miejskim autobusom. Pierwsze…

Od dzisiaj o Kartę H2Ochla mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają Karty ZGranej Rodziny

Od dzisiaj o Kartę H2Ochla mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają Karty ZGranej Rodziny,…

OFICJALNE WYNIKI wyborów prezydenckich: Pabierowski 57,45%, Kubicki 42,54%

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne rezultaty drugiej tury wyborów prezydenckich w Zielonej Górze.

J.Kubicki kończy kampanię: Dzisiaj mam dla Was zaproszenie do współrządzenia Zieloną Górą [WIDEO / ZDJĘCIA]

– To była intensywna, ale wspaniała kampania – powiedział dziś prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.…

Nie zmienia się koni podczas przeprawy przez rzekę [FELIETON]

Znam obu kandydatów na prezydenta - pisze felietonista Andrzej Brachmański. - Kubicki, człowiek z wadami.…

Mieć własne cztery kąty. Miasto buduje mieszkania

We wtorek w Planetarium Wenus ponad 100 zielonogórzan, którzy najdłużej czekają na przyznanie komunalnego lokalu,…

FotoSpacer po zielonogórskiej starówce [ZDJĘCIA]

Na początek trochę nas rozpieściła, teraz się wycofała. Wiosna zaserwowała nam kilka ciepłych dni, ale…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.