J.Kubicki ogłosił start w wyborach! Trasa Aglomeracyjna będzie dłuższa. Ogród botaniczny do rozbudowy!

J.Kubicki ogłosił start w wyborach! Trasa Aglomeracyjna będzie dłuższa. Ogród botaniczny do rozbudowy! fot. um / wzg
To był tydzień obfity w polityczne newsy, ale nie zabrakło też spraw ważnych dla zielonogórzan. Podsumowanie zaczynamy od konwencji wyborczej prezydenta Janusza Kubickiego, który ogłosił start w wyborach. Konwencja była widowiskowa. - Kocham to miasto, mam je w sercu – powiedział Janusz Kubicki. Wśród obietnic wyborczych znalazły się między innymi lodowisko, nowy stadion piłkarski, wieża widokowa na Wzgórzach Piastowskich, dom kultury dla seniorów i bezpłatna komunikacja miejska. Hasło kampanii to „Wspólnie dla Zielonej Góry”. Kolejna informacja z pewnością ucieszy kierowców. Trasa Aglomeracyjna będzie dłuższa. Prezydent Janusz Kubicki podpisał umowę z firmą Budimex na drugi etap budowy Trasy Aglomeracyjnej, który rozpocznie się od ronda Haliny Lubicz na osiedlu Zacisze. Koszt prac – 57 mln 943 tys. 137 zł. Firma ma 42 miesiące na realizację inwestycji (z wyłączeniem okresów zimowych na etapie wybuduj). Na koniec zaglądamy do Ogrodu Botanicznego, który zostanie rozbudowany. – To fantastyczna koncepcja. Współpraca miasta z naukowcami uniwersytetu układa się bardzo dobrze. To miejsce zmienia swoje oblicze. Mamy tam nowe gatunki zwierząt, a pojawią się też nowe rośliny. Zielonogórzanie oczekują takich miejsce – mówi Paweł Wysocki, który z ramienia Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej opiekuje się tym obiektem. 

 

W ubiegłym tygodniu prezydent Janusz Kubicki podpisał umowę z firmą Budimex na drugi etap budowy Trasy Aglomeracyjnej, który rozpocznie się od ronda Haliny Lubicz na osiedlu Zacisze. Za zadanie będzie odpowiadać firma Budimex z Warszawy – podzielono je na dwie części. Pierwszy odcinek (ma mierzyć ok. 2,5 kilometra) zostanie wykonany w sprawdzone formule „Zaprojektuj-wybuduj) - prowadzi od ronda Haliny Lubicz do ronda przy nowym osiedlu Leśny Dwór. Do przebudowy są ulice Prosta, Zacisze, Działkowa, Kręta i Różana oraz skrzyżowanie ulic Zacisze, Działkowa i Prosta. Koszt prac – 57 mln 943 tys. 137 zł. Firma ma 42 miesiące na realizację inwestycji (z wyłączeniem okresów zimowych na etapie wybuduj). Na całym odcinku trasy powstanie nowa ścieżka rowerowa z nawierzchni bitumicznej łącząca się z istniejącymi trasami rowerowymi. Zakończenie planowane jest na grudzień 2027 r.

https://wiadomoscizg.pl/inwestycje/trasa-aglomeracyjna-bedzie-wieksza-prezentacja

 

W ubiegły tygodniu w Palmiarni prezydent Janusz Kubicki zapowiedział, że będzie ubiegał się o kolejną, piątą kadencję. - Nie może być inaczej, kocham to miasto, mam je w sercu – powiedział Janusz Kubicki. Wśród obietnic wyborczych znalazły się między innymi lodowisko, nowy stadion piłkarski, wieża widokowa na Wzgórzach Piastowskich, dom kultury dla seniorów i bezpłatna komunikacja miejska. Hasło kampanii to „Wspólnie dla Zielonej Góry”.

https://wiadomoscizg.pl/informacje/j-kubicki-oglosil-start-w-wyborach-zobacz-jak-bylo-na-konwencji-zdjecia

 

Ogród Botaniczny, minizoo i ptasi azyl, to miejsca, które chętnie odwiedzają nie tylko zielonogórzanie. Nie dziwi więc fakt, że zarówno naukowcy Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz władze miasta myślą o rozbudowie. – Planujemy tam zupełnie nową przestrzeń. Ten teren ma ogromna wartość rekreacyjną i edukacyjną. Cieszę się, że naukowcy z naszej uczelni, tak ambitnie podchodzą do tej koncepcji – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Ogród Botaniczny można poszerzyć w kierunku zachodnim nawet o kilkadziesiąt hektarów. Może powstać tam arboretum oraz herbarium. – To fantastyczna koncepcja. Współpraca miasta z naukowcami uniwersytetu układa się bardzo dobrze. To miejsce zmienia swoje oblicze. Mamy tam nowe gatunki zwierząt, a pojawią się też nowe rośliny. Zielonogórzanie oczekują takich miejsce – mówi Paweł Wysocki, który z ramienia Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej opiekuje się tym obiektem. 

https://wiadomoscizg.pl/inwestycje/ogrod-botaniczny-do-rozbudowy-wiecej-rekreacji,-arboretum-i-herbarium

 

 

 

(wzg)
kwiecień 22, 2024

Zabraknie prądu w Zielonej Górze i okolicach

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
kwiecień 19, 2024

Fenomen zielonogórskich szóstek piłkarskich

W mieście, w którym futbol nie jest pierwszym wyborem ani…
kwiecień 19, 2024

Dołącz do „Zastalowców”

Kto czyta nuty, może dołączyć do muzyków Zastalu choćby dziś.…
kwiecień 18, 2024

W niedzielę spacer do Droszkowa

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (21.04) na kolejny spacer…
kwiecień 19, 2024

Tak steruje światłami, że autobus jedzie krócej

Inteligentny System Transportu (ITS) miał dać pierwszeństwo miejskim autobusom. Pierwsze…

Od dzisiaj o Kartę H2Ochla mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają Karty ZGranej Rodziny

Od dzisiaj o Kartę H2Ochla mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają Karty ZGranej Rodziny,…

OFICJALNE WYNIKI wyborów prezydenckich: Pabierowski 57,45%, Kubicki 42,54%

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne rezultaty drugiej tury wyborów prezydenckich w Zielonej Górze.

J.Kubicki kończy kampanię: Dzisiaj mam dla Was zaproszenie do współrządzenia Zieloną Górą [WIDEO / ZDJĘCIA]

– To była intensywna, ale wspaniała kampania – powiedział dziś prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.…

Nie zmienia się koni podczas przeprawy przez rzekę [FELIETON]

Znam obu kandydatów na prezydenta - pisze felietonista Andrzej Brachmański. - Kubicki, człowiek z wadami.…

Mieć własne cztery kąty. Miasto buduje mieszkania

We wtorek w Planetarium Wenus ponad 100 zielonogórzan, którzy najdłużej czekają na przyznanie komunalnego lokalu,…

FotoSpacer po zielonogórskiej starówce [ZDJĘCIA]

Na początek trochę nas rozpieściła, teraz się wycofała. Wiosna zaserwowała nam kilka ciepłych dni, ale…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.