Janusz Kubicki: Chcemy wspierać tanie budownictwo

Janusz Kubicki: Chcemy wspierać tanie budownictwo fot. freepik/wzg
Czy miasto może mieć wpływ na wysokie ceny mieszkań deweloperskich? Taki temat pojawił się dziś w audycji “Prezydent na 96 FM”. Gościem był włodarz miasta Janusz Kubicki. 

 

Jeden z naszych słuchaczy zadał pytanie dotyczące cen mieszkań i czy miasto może mieć wpływ na ceny.

 

Panie Prezydencie: jakie widzi Pan rozwiązanie na tak ogromne wzrosty cen za m2 w mieszkaniach deweloperskich? W tej chwili to już powyżej sześć tysięcy złotych za metr kwadratowy. Nic tak nie reguluje cen, jak zdrowa konkurencja. Może wyznaczyć dużo więcej terenów w naszym mieście dla deweloperów i wtedy te ceny mieszkań by ze sobą konkurowały - sluchacz.

 

Prezydent Zielonej Góry dodaje, że miasto chce wspierać tanie budownictwo.

 

Miasto nie ma działek, na których można prowadzić taką działalność. My w ramach programu rządowego chcemy prowadzić budowę mieszkań. Walczymy, by rozpoczęła się jak najszybciej. Jak widzę, tę inflację, jeśli chodzi o ceny, to wzrost następuje o 50 procent - Janusz Kubicki.
 
Audycja “Prezydent na 96 FM” w każdą środę o godzinie 12.30.
 
 
 
 
 
Maciej Noskowicz - Radio Index

Najpopularniejsze

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.