Janusz Kubicki: Oszczędzamy! Rezygnujemy z promocji, reklam i hucznych obchodów jubileuszu

Janusz Kubicki: Oszczędzamy! Rezygnujemy z promocji, reklam i hucznych obchodów jubileuszu fot. freepik / wzg
- Popatrzmy z jakim pietyzmem zarząd województwa ogłasza budowę pałacu marszałkowskiego. W tym trudnym czasie urząd marszałkowski wydaje 150 mln zł na budynek  – dziwił się prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki na antenie Radia Index. – Te pieniądze pani marszałek odebrała Zielonej Górze – dodał. - Bezrobocie może nam wzrosnąć, koszty energii w górę, podobnie koszty gazu, wszyscy mówimy o oszczędzaniu, a nagle w jednej chwili urzędnicy marszałkowscy podejmują decyzję, że budują sobie pałac z piękną przeszkloną elewacją. Nie możemy tego akceptować – skwitował Kubicki.

 

W audycji „Prezydent na 96 fm”, Janusz Kubicki tłumaczył, że w urzędzie miasta niemal bez przerwy analizowane są różne warianty i scenariusze związane z oszczędzaniem. Podkreślał, że przyszły rok będzie trudny, ale miasto zrobi wszystko, aby nie przerzucać kosztów na mieszkańców.

 

- Nie chcę obciążać mieszkańców wzrostami kosztów, dlatego wczoraj na sesji rady miasta podatki od środków transportu ustaliliśmy na poziomie minimalnym, obniżyliśmy też podatek rolny, także żeby rolnicy, którzy funkcjonują w mieście płacili mniej. Wiem, jak jest trudno każdemu z nas, dlatego szukamy oszczędności. Skróciliśmy działanie CRS-u o godzinę, rezygnujemy z miejskiego sylwestra, inaczej wyobrażaliśmy sobie też jubileusz 700-lecia uzyskania prawa miejskich, ale musimy podejmować odpowiedzialne decyzji - mówił Janusz Kubicki prezydent Zielonej Góry.  

 

Kubicki podkreślał, że miasto zrezygnuje też z działań promocyjnych i reklamowych. – To nie są rzeczy najważniejsze – tłumaczył.

 

Szukając oszczędności miasto prawdopodobnie zrezygnuje też z Budżetu Obywatelskiego. Jak zaznaczył prezydent Zielonej Góry to bardzo trudna decyzja, ale podyktowana jest ona działaniami urzędu marszałkowskiego. Kubicki przypomniał, że zarząd województwa buduje tzw. pałac marszałkowski, kwota tej inwestycji to 150 mln zł. -  Dokładnie tyle ile marszałek Polak odebrała mieszkańcom Zielonej Góry podejmując decyzję w sprawie podziału pieniędzy z UE – złościł się prezydent miasta.

 

- Pani marszałek odbiera Zielonej Górze 150 mln zł. Ja muszę gdzieś te pieniądze znaleźć. Chciałbym, żebyśmy nie musieli wygasić wszystkich świateł w mieście już o godz. 16. – mówił prezydent Zielonej Góry. - To są gigantyczne piędzie które zostały miastu odebrane. Teraz musimy w tych trudnych momentach szukać oszczędności. Jeżeli pani marszałek odda nam pieniądze, które zabrała wrócimy mi.in do Budżetu Obywatelskiego.

 

- Jestem w ciężkim szoku. W tak trudnej sytuacji gospodarczej, pani marszałek podjęła decyzję o budowie pałacu. No cóż?!-  skwitował Kubicki.

 

 

wzg / ri
luty 03, 2023

W niedzielę spacer z Nietkowic do Będowa

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (5.02) na kolejną wycieczkę…
luty 03, 2023

Zaczarowane bąbelki

18 lutego, o godz. 13.00 w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego, Teatr…
luty 03, 2023

Pierwszy tydzień zimowych ferii za nami [ZDJĘCIA]

Oj, działo się! Nie dość, że przez moment mogliśmy cieszyć…
luty 03, 2023

„Chamie zabierz te opony!”. Mieszkańcom puściły nerwy! [ZDJĘCIA]

„Chamie zabierz te opony!” – napisał do nas wściekły czytelnik…
luty 02, 2023

Ambasador Rwandy odwiedził Zieloną Górę. Tematem rozmów edukacja i elektromobilność [ZDJĘCIA / VIDEO]

Prof. Anastase Shyaka, ambasador Republiki Rwandy w Polsce, odwiedził nasze…

Jak ten pojazd tutaj dotarł? W tle kino Wenus jeszcze z neonem

Jak ten pojazd tutaj dotarł? Spadł komuś z lawety czy może jechał bez kół? To…

PO i PiS zaglądają sobie do kieszeni. „Jedni i drudzy to zło”

Kto pełniąc publiczne funkcje zarabia więcej? Kto zatrudnił w urzędzie żonę, dzieci, przyjaciół i kuzynów…

Można zabezpieczyć groby bliskich [ZDJĘCIA]

Śnieg, intensywne opady, a także późniejsze roztopy stanowią duże zagrożenie dla miejsc spoczynku naszych bliskich.…

Nowy posterunek policji na os. Pomorskim? Decyzja po stronie komendanta

- Miasto ma dobrą wolę do tego, aby przekazać na os. Śląskim 1,5 ha pod…

Lata 80. Widok z Winnego Wzgórza - Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu”!

Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu” dymiącym nad miastem. Pomożecie go zlokalizować? Wolę nie myśleć…

Jak będzie rozwijać się Zielona Góra? Wkrótce konsultacje społeczne strategii rozwoju miasta na najbliższe lata!

W Niemczech „Universitätsstadt”, a w Wielkiej Brytanii „Univercity City”. Europejskie miasta mocno akcentują swój uniwersytecki…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.