Janusz Kubicki wygrywa debatę prezydencką. Realne działanie, skuteczność i dotrzymane obietnice to jego wizytówka!

Janusz Kubicki wygrywa debatę prezydencką. Realne działanie, skuteczność i dotrzymane obietnice to jego wizytówka! fot. screen rzg
- Kto z Państwa nie był w Centrum Rekreacyjno-Sportowym? Kto nie był w aquaparku? Kto nie był w Zatoniu? Zielona Góra jest miastem wspaniałym do życia! Wybudowaliśmy obwodnicę południową, budujemy przedszkola, żłobki i tworzymy miejsca pracy. Troszczymy się o seniorów, mamy najlepsze szkoły w regionie – mówił Janusz Kubicki podczas debaty prezydenckiej zorganizowanej w Lubuskim Teatrze przez Radio Zachód. Mimo licznych zaczepek i ataków ze strony kontrkandydatów prezydent Janusz Kubicki, jak przystało na gospodarza miasta, ze spokojem i rozwagą odpowiadał na wszystkie pytania. Jego propozycje dla mieszkańców były najbardziej klarowne i realne do wykonania w najbliższej kadencji. – Nie będę Wam obiecywał setek rzeczy jak pozostali kandydaci. Ja udowodniłem wiele razy, że dotrzymuję słowa. Tak będzie również po tych wyborach.

 

Jakiego miasta chcą kandydaci na prezydenta Zielonej Góry? Odpowiedzi na to pytanie miała udzielić debata prezydencka zorganizowana w Lubuskim Teatrze. Na scenie zaprezentowało się pięciu kandydatów: Janusz Kubicki, obecny prezydent miasta, Adam Hreszczyk, Janusz Jasiński, Marcin Pabierowski i Grzegorz Maćkowiak.

Mieliśmy poznać programy wyborcze, plany inwestycyjne, tymczasem ze strony kontrkandydatów Kubickiego słyszeliśmy głównie zaczepki pod jego adresem. Natomiast Janusz Kubicki, jak przystało na gospodarza miasta, był spokojny, merytoryczny, a przede wszystkim zaprezentował wizję rozwoju miasta.

 

- Miasto musi się składać z wielu różnych rzeczy. Kilkanaście lat temu nikt z nas nie myślał, ani o zadaszonym lodowisku, ani o kąpielisku w Ochli. Myśleliśmy o miejscach pracy. Dziś w Zielonej Górze nie ma problemu ze znalezieniem pracy. Teraz musimy myśleć, o tym co będziemy robić po pracy. Dlatego zrewitalizujemy Wzgórza Piastowskie, przeprowadziliśmy rewitalizację Parku Książęcego w Zatoniu, budujemy boiska i place zabaw.

 

- Jesteśmy jednym z niewielu miast w Polsce, które przyciąga, mieszkańców. Ludzie chcą tu mieszkać, bo jesteśmy miastem dobrym do życia. W Zielonej Górze tworzymy warunki do dynamicznego rozwoju. Kiedy zaczynaliśmy zmieniać miasto, to Zielona Góra była rzucona na kolana. Zastal, Polska Wełna, zakłady mięsne, browar, Zefam. Z zazdrością patrzyliśmy na Gorzów, Nową Sól i Międzyrzecz. Spójrzcie, gdzie jesteśmy teraz. Awansowaliśmy do elity polskich miasta – mówił Kubicki.

 

- Zobaczcie na naszą strefę gospodarczą w Nowym Kisielinie. To obecnie osiem tysięcy miejsc pracy. Skutecznie połączyliśmy miasta z gminą, tylko nam w Polsce to się udało. I to nie politycy podjęli tę decyzję, tylko mieszkańcy w referendum. Chcemy stworzyć z Zielonej Góry jeszcze lepsze miejsce do życia i mamy na to dobry plan – podkreślił prezydent.

 

 

 

wzg
kwiecień 22, 2024

Zabraknie prądu w Zielonej Górze i okolicach

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
kwiecień 19, 2024

Fenomen zielonogórskich szóstek piłkarskich

W mieście, w którym futbol nie jest pierwszym wyborem ani…
kwiecień 19, 2024

Dołącz do „Zastalowców”

Kto czyta nuty, może dołączyć do muzyków Zastalu choćby dziś.…
kwiecień 18, 2024

W niedzielę spacer do Droszkowa

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (21.04) na kolejny spacer…
kwiecień 19, 2024

Tak steruje światłami, że autobus jedzie krócej

Inteligentny System Transportu (ITS) miał dać pierwszeństwo miejskim autobusom. Pierwsze…

Od dzisiaj o Kartę H2Ochla mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają Karty ZGranej Rodziny

Od dzisiaj o Kartę H2Ochla mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają Karty ZGranej Rodziny,…

OFICJALNE WYNIKI wyborów prezydenckich: Pabierowski 57,45%, Kubicki 42,54%

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne rezultaty drugiej tury wyborów prezydenckich w Zielonej Górze.

J.Kubicki kończy kampanię: Dzisiaj mam dla Was zaproszenie do współrządzenia Zieloną Górą [WIDEO / ZDJĘCIA]

– To była intensywna, ale wspaniała kampania – powiedział dziś prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.…

Nie zmienia się koni podczas przeprawy przez rzekę [FELIETON]

Znam obu kandydatów na prezydenta - pisze felietonista Andrzej Brachmański. - Kubicki, człowiek z wadami.…

Mieć własne cztery kąty. Miasto buduje mieszkania

We wtorek w Planetarium Wenus ponad 100 zielonogórzan, którzy najdłużej czekają na przyznanie komunalnego lokalu,…

FotoSpacer po zielonogórskiej starówce [ZDJĘCIA]

Na początek trochę nas rozpieściła, teraz się wycofała. Wiosna zaserwowała nam kilka ciepłych dni, ale…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.