Jesteśmy w rowerowej czołówce!

https://wiadomoscizg.pl/informacje/jestesmy-w-rowerowej-czolowce 🚴‍♀️ Rowerowa Stolica Polski - Zielona Góra 🚴 To był bardzo udany debiut. Zielona Góra znalazła się w czołówce rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Trwa weryfikacja wyników, poznamy je za tydzień. #aktywnemiasta https://wiadomoscizg.pl/informacje/jestesmy-w-rowerowej-czolowce 🚴‍♀️ Rowerowa Stolica Polski - Zielona Góra 🚴 To był bardzo udany debiut. Zielona Góra znalazła się w czołówce rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Trwa weryfikacja wyników, poznamy je za tydzień. #aktywnemiasta fot. Piotr Jędzura
To był bardzo udany debiut. Zielona Góra znalazła się w czołówce rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Trwa weryfikacja wyników, poznamy je za tydzień.

 

O puchar walczyły samorządy z całego kraju. W tym roku w zabawie wzięło udział 56 miast. Wystarczyło ściągnąć bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta”, która zliczała przejechane kilometry i przyznawała punkty.

Kto tylko w mieście mógł, kręcił od 1 do 30 czerwca kilometry dla Zielonej Góry. - Dziękujemy rowerzystom! Była to świetna zabawa jednocząca nas wszystkich, wzmacniająca poczucie lokalnej tożsamości - mówią Anna Szatkowska i Piotr Dubicki, lokalni koordynatorzy Rowerowej Stolicy Polski. - Wkręciliście się z nami na maksa w Zieloną Górę! Oprócz aktywności i sportowej rywalizacji były też oczywiście nerwy, pot i łzy, ale czego nie robi się dla swojego miasta. Warto podkreślić, że Zielona Góra debiutowała w rywalizacji i już na starcie zmagań znaleźliśmy się w czołówce miast! Na oficjalne wyniki będziemy musieli poczekać około tygodnia, ze względu na trwającą weryfikację przejazdów przez głównego organizatora - miasto Bydgoszcz.

Dobry przykład zielonogórzanom dał prezydent, który niemal codziennie śmigał na rowerze. - Cieszę, że nasze miasto osiągnęło bardzo dobry wynik w tej zabawie - przyznaje Janusz Kubicki. - Zielonogórzanie pokazali, że coraz chętniej wsiadają na rowery i korzystają z naszych licznych ścieżek. Największą furorę zrobiła trasa do Parku Książęcego w Zatoniu. Za rok powalczymy o jeszcze lepszy wynik dla naszego rowerowego miasta!

Miasto Bydgoszcz, główny organizator zabawy, ma siedem dni od zakończenia rywalizacji na weryfikację wszystkich przejazdów. Dlatego wyniki mogą jeszcze ulec zmianie. Pewne jest jedno - Zielona Góra świetnie zadebiutowała, bo znalazła się w czołówce miast walczących o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Łącznie cykliści przejechali dla miasta blisko 450 tysięcy kilometrów. W aplikacji „Aktywne Miasta” zarejestrowały się około 3 tysiące osób kręcących kółka dla Zielonej Góry. O nasz dobry wynik starało się też 69 grup.

Oficjalne wyniki będą podane w przyszłym tygodniu na stronie miasta http://www.zielona-gora.pl/ oraz na Facebooku - Rowerowa Stolica Polski - Zielona Góra www.facebook.com/RSPZielonaGora

 

(rk) - łz
sierpień 10, 2022

To jest katastrofa ekologiczna! Odra zatruta chemikaliami z oławskiej firmy? [VIDEO]

Coraz więcej śniętych ryb w Odrze. A to może wskazywać…
sierpień 10, 2022

Choroba zawładnęła życiem Pameli! Pomóż!

Potrzebna pomoc! Pamela Łuczak-Bokła od kilku lat jest pracownikiem socjalnym…
sierpień 10, 2022

WORD w Zielonej Górze także strajkuje - Powód? Egzaminatorzy na zwolnieniach lekarskich!

Dzisiaj po raz kolejny nie odbędą się żadne egzaminy praktyczne…
sierpień 10, 2022

Nasza uczelnia najbardziej oblegana! 46 chętnych na jedno miejsce!

46 chętnych na jedno miejsce! Takie zainteresowanie medycyną jest na…
sierpień 09, 2022

Rekordzistka weekendu: 3 promile - spowodowała kolizję drogową!

Zielonogórscy policjanci przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy…

Słupy SOS podniosą poziom bezpieczeństwa w mieście [ZDJĘCIA]

W centrum parku Kolei Szprotawskiej przy ul. Jaskółczej przechodnie mogą napotkać tajemniczy pomarańczowy słup z…

Powraca Korowód Winobraniowy! Kiedy się odbędzie? Jaką przejdzie trasą?

Po dwóch latach do Zielonej Góry powraca korowód winobraniowy. Co ważne – tegoroczna edycja będzie…

Inflacja - Ile w tym roku z domowego budżetu „pochłonie” wyprawka szkolna?

Inflacja wpływa na ceny wszystkiego – przybory szkolne i podręczniki nie są wyjątkiem. Ile w…

Cuksy z torebki babci - zielonogórski Wedel [ZDJĘCIA]

Raczki, kukułki, iryski, koguciki – choć ich historia sięga kilkudziesięciu lat, ciągle mają swoich wiernych…

Zielona Góra pożegnała Zbyszka Piwońskiego [ZDJĘCIA]

Był honorowym obywatelem Zielonej Góry, senatorem i byłym wojewodą zielonogórskim. Przy ul. Wrocławskiej, na starej…

Afera WORD, miasto walczy o Centrum Elektromobilności, nowe czerwone pojemniki na elektrośmieci - podsumowanie minionego…

Miniony tydzień zdominowany został przez aferę WORD, którą Gazeta Lubuska od dłuższego czasu dość szczegółowo…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.