Jesteśmy w rowerowej czołówce!

https://wiadomoscizg.pl/informacje/jestesmy-w-rowerowej-czolowce 🚴‍♀️ Rowerowa Stolica Polski - Zielona Góra 🚴 To był bardzo udany debiut. Zielona Góra znalazła się w czołówce rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Trwa weryfikacja wyników, poznamy je za tydzień. #aktywnemiasta https://wiadomoscizg.pl/informacje/jestesmy-w-rowerowej-czolowce 🚴‍♀️ Rowerowa Stolica Polski - Zielona Góra 🚴 To był bardzo udany debiut. Zielona Góra znalazła się w czołówce rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Trwa weryfikacja wyników, poznamy je za tydzień. #aktywnemiasta fot. Piotr Jędzura
To był bardzo udany debiut. Zielona Góra znalazła się w czołówce rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Trwa weryfikacja wyników, poznamy je za tydzień.

 

O puchar walczyły samorządy z całego kraju. W tym roku w zabawie wzięło udział 56 miast. Wystarczyło ściągnąć bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta”, która zliczała przejechane kilometry i przyznawała punkty.

Kto tylko w mieście mógł, kręcił od 1 do 30 czerwca kilometry dla Zielonej Góry. - Dziękujemy rowerzystom! Była to świetna zabawa jednocząca nas wszystkich, wzmacniająca poczucie lokalnej tożsamości - mówią Anna Szatkowska i Piotr Dubicki, lokalni koordynatorzy Rowerowej Stolicy Polski. - Wkręciliście się z nami na maksa w Zieloną Górę! Oprócz aktywności i sportowej rywalizacji były też oczywiście nerwy, pot i łzy, ale czego nie robi się dla swojego miasta. Warto podkreślić, że Zielona Góra debiutowała w rywalizacji i już na starcie zmagań znaleźliśmy się w czołówce miast! Na oficjalne wyniki będziemy musieli poczekać około tygodnia, ze względu na trwającą weryfikację przejazdów przez głównego organizatora - miasto Bydgoszcz.

Dobry przykład zielonogórzanom dał prezydent, który niemal codziennie śmigał na rowerze. - Cieszę, że nasze miasto osiągnęło bardzo dobry wynik w tej zabawie - przyznaje Janusz Kubicki. - Zielonogórzanie pokazali, że coraz chętniej wsiadają na rowery i korzystają z naszych licznych ścieżek. Największą furorę zrobiła trasa do Parku Książęcego w Zatoniu. Za rok powalczymy o jeszcze lepszy wynik dla naszego rowerowego miasta!

Miasto Bydgoszcz, główny organizator zabawy, ma siedem dni od zakończenia rywalizacji na weryfikację wszystkich przejazdów. Dlatego wyniki mogą jeszcze ulec zmianie. Pewne jest jedno - Zielona Góra świetnie zadebiutowała, bo znalazła się w czołówce miast walczących o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Łącznie cykliści przejechali dla miasta blisko 450 tysięcy kilometrów. W aplikacji „Aktywne Miasta” zarejestrowały się około 3 tysiące osób kręcących kółka dla Zielonej Góry. O nasz dobry wynik starało się też 69 grup.

Oficjalne wyniki będą podane w przyszłym tygodniu na stronie miasta http://www.zielona-gora.pl/ oraz na Facebooku - Rowerowa Stolica Polski - Zielona Góra www.facebook.com/RSPZielonaGora

 

(rk) - łz
październik 04, 2023

Seryjny złodziej zatrzymany przez zielonogórską policję

Zielonogórscy kryminalni w miniony weekend zatrzymali 40-letniego zielonogórzanina, który podejrzany…
październik 04, 2023

Pionierzy świętowali w Palmiarni. „Bez państwa nie byłoby Zielonej Góry!” [ZDJĘCIA]

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. A już 9…
październik 04, 2023

Zakręceni na punkcie pomagania!

„Wierzymy, że zielonogórzanie nigdy nie przechodzą obojętnie wobec potrzebujących –…
październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…

Wiemy jakie będą opłaty za parking przy Palmiarni! [ZDJĘCIA]

Jak informuje Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej, w połowie października ruszy system poboru opłat…

KASZA z ogórkiem kiszonym od mamy, zamiast kiełbasy wyborczej [FILM / ZDJĘCIA]

We wtorek, 3 października, Zielona Górą odwiedził Szymon Hołownia. Ze smakiem zjadł kaszę od Rafała…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.