Kąpielisko wygląda jak za Gierka - ruszają konsultacje

"Kochani !!! Zaczynamy rozmowy i konsultacje na temat tego co chcielibyście aby znalazło się na zmodernizowanym kąpielisku w Ochli. Koniec bezczynności w tym zakresie" - napisał na swoim facebooku prezydent miasta Zielona Góra Janusz Kubicki. Janusz Kubicki pisze dalej: - Radni Paweł Wysocki, Grzegorz Hryniewicz, Andrzej Bocheński zaczęli więc niech kontynuują. Musimy coś z tym obiektem zrobić bo wygląda jak za Gierka;) Najwyższa pora stawić czoło temu wyzwaniu. To już trzecie podejście do tego remontu. Ale jak mówi przysłowie do trzech razy sztuka. Czekamy na wasze opinie co tam powinno być?. Tak abyśmy mogli przygotować jak najlepszy projekt i przystąpić do przebudowy tego miejsca. Miłego dnia :)  https://www.facebook.com/janusz.kubicki.35/posts/2574886602757548   Wstępem do remontu miał być projekt radnych Zielonej Razem, który zgłosili dwa lata temu do budżetu obywatelskiego. Inicjatywa nie znalazła wówczas uznania. – Trzeba zacząć zbierać pieniądze – mówi radny Paweł Wysocki. “Środków zewnętrznych teraz na takie cele nie ma, z Unii Europejskiej. Będziemy musieli to zrobić raczej ze środków własnych. Jeszcze kilka budżetów mamy, trzeba zapisać w kolejnych budżetach środki. Jednego roku 15 mln zł, kolejnego też i jakaś kwota się zbierze. Wiem, że ma powstać zespół złożony z radnych, z różnych osób” – Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem. Wysocki również chciałby działać w tej komisji. Ma też swoje pomysły dotyczące tego miejsca. “Ma to być nowy basen odkryty. Cała infrastruktura piknikowa, boiska sportowe, do siatki, do piłki, korty tenisowe. Mnie się podobają projekty w naturalnym stylu. Fajnie byłoby zrobić jakieś krzaczki, drzewa, żeby sobie podpłynąć i usiąść na jakimś kamieniu. Mam wizualizacje, ale jeszcze ich nie udostępniałem” – Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem. O potrzebie remontu kąpieliska na miarę kompleksu XXI wieku wielokrotnie mówili też mieszkańcy. Co byście widzieli w tym miejscu? Czekamy na sugestie na naszym FACEBOOKU.
październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…
październik 02, 2023

Uwaga, zabraknie prądu!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
październik 02, 2023

Akcja wywozu niewybuchów. Z Warszawy wróciliśmy z nagrodą. W Ochli robią wykończeniówkę!

Tematem numer jeden w minionym tygodniu była akcja wywozu niewybuchów…
wrzesień 29, 2023

Przylep, mobilność i ścieżka rowerowa

Radni spotkali się w ratuszu w miniony wtorek. Wśród omawianych…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

Jubileusz firmy Ziel-Bruk – medale od prezydenta

W sobotę (30.09) w hotelu Grape Town, firma Ziel-Bruk z Płot świętowała okrągły jubileusz 40-lecia…

W szpitalu zawodził specjalistyczny aparat. Warto Jest Pomagać kupiło nowy!

Kolejny raz stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wsparło szpital w Zielonej Górze i jego pacjentów. -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.