Kolejne zatrzymania w sprawie oszustwa na 100 tyś zł !!!

Kolejne zatrzymania w sprawie oszustwa na 100 tyś zł !!!
Zielonogórscy policjanci pracując przy sprawie usiłowania oszustwa metodą „na policjanta” na kwotę 100 tys. zł. ustalili dane kolejnej osoby, 26-letniego mężczyzny, zamieszanego w ten przestępczy proceder. Informacja ta znalazła się w bazie danych osób poszukiwanych, co doprowadziło do zatrzymania 26-latka przez funkcjonariuszy Straży Granicznej na lotnisku we Wrocławiu. Mężczyzna zamierzał odlecieć do Wielkiej Brytanii. Do tej samej sprawy został już tymczasowo aresztowany inny mężczyzna – 19-latek, zatrzymany w tłumie przechodniów przez jednego z policjantów. Niemiła niespodzianka czekała na pewnego 26-latka na wrocławskim lotnisku. Mężczyzna ten z pewnością nie spodziewał się, że zielonogórscy śledczy i kryminalni wpadną na jego ślad w związku z usiłowaniem oszustwa metodą „na policjanta”, w której zatrzymana i aresztowana  została już jedna osoba.  Informacja umieszczona przez policjantów w bazie osób poszukiwanych dotarła do funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy podczas kontroli na wrocławskim lotnisku zatrzymali 26-latka. 26-latek był bardzo zaskoczony zatrzymaniem i próbował opowiadać zarówno funkcjonariuszom Straży Granicznej jak i policjantom różne historie. Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie pozwolił policjantom na przedstawienie mu zarzutu usiłowania oszustwa. Prokurator wystąpił także z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego 26-latka. [caption id="attachment_14529" align="alignnone" width="1280"] fot. KMP Zielona Góra[/caption] Zatrzymanie tych mężczyzn i udaremnienie wyłudzenia od seniorki 100 tys. zł. to nie jedyny sukces na koncie zielonogórskich policjantów w ujawnianiu przestępców działających metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Tylko w ubiegłym roku zatrzymali i aresztowali kilka osób. Ponadto po każdym z zaistniałych przypadków oszustwa policjanci prowadzili szczegółowe analizy i działania operacyjne, które w wielu przypadkach doprowadziły do zatrzymania podejrzanych. Jednym z ostatnich takich sukcesów zielonogórskich policjantów oraz śledczych z Drezdenka było m.in. wytypowanie mężczyzny podejrzanego o dokonanie w listopadzie 2019r. co najmniej 3 oszustw na terenie woj. lubuskiego: w Czerwieńsku, gdzie oszukał seniorów na 30 tys. zł, w Dychowie – 30 tys. zł. oraz w Drezdenku, gdzie jego łupem padło 112 tys. zł. Okazało się, że jest to 20-letni mieszkaniec woj. łódzkiego, który mógł działać na terenie całego kraju. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Krakowa. Okazało się, że na tamtym terenie  dokonał co najmniej 8 podobnych oszustw.
materiały: KMP Zielona Góra
październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…
październik 02, 2023

Uwaga, zabraknie prądu!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
październik 02, 2023

Akcja wywozu niewybuchów. Z Warszawy wróciliśmy z nagrodą. W Ochli robią wykończeniówkę!

Tematem numer jeden w minionym tygodniu była akcja wywozu niewybuchów…
wrzesień 29, 2023

Przylep, mobilność i ścieżka rowerowa

Radni spotkali się w ratuszu w miniony wtorek. Wśród omawianych…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

Jubileusz firmy Ziel-Bruk – medale od prezydenta

W sobotę (30.09) w hotelu Grape Town, firma Ziel-Bruk z Płot świętowała okrągły jubileusz 40-lecia…

W szpitalu zawodził specjalistyczny aparat. Warto Jest Pomagać kupiło nowy!

Kolejny raz stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wsparło szpital w Zielonej Górze i jego pacjentów. -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.