Kolejne zmiany na W69. Będzie nowy park maszyn oraz przebudowana trybuna

Kolejne zmiany na W69. Będzie nowy park maszyn oraz przebudowana trybuna fot. falubaz.com / wzg
- Cały czas staramy się doprowadzić stadion żużlowy do takiego stanu, żeby mieć powód do radości i dumy – mówił Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry na antenie Radia Index. Zgodnie z najnowszą koncepcją modernizacji W69 park maszyn ma zostać przesunięty w miejsce sektora gości. - W tym zakresie rozmawialiśmy z policją i strażą pożarną. Mamy projekt i czekamy na zatwierdzenie przez Polski Związek Motorowy. Wówczas przystąpimy do realizacji – wyjaśnił Kubicki. – Później bierzemy się drugi łuk – dodał.

 

O tym, że przy W69 w kwestii remontów dzieje się dużo chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Po zakończeniu sezonu  na obiekcie przy Wrocławskiej zakończono budowę odwodnienia liniowego, wyremontowano też słynny słup oświetleniowy, który spłonął podczas jednego z meczów, a przy okazji wymieniono całe oświetlenie.

 

- Realizujemy tam różne zadnia, przekazaliśmy już miliony złotych. Przypomnę, że wykonaliśmy odwodnienie liniowe, które nie jest wymagane, ale pomaga w rozgrywaniu zawodów i na etapie ekstraligi jest elementem koniecznym. To się wydarzyło po ubiegłym sezonie. Był też remont słupa, który tam się spalił. Całość udało się naprawić, a przy okazji trzeba było wymienić oświetlenie. Myślę, że kibicie, którzy byli na ostatnim meczu przy W69 zauważyli zmiany. Wydaje mi się, że cała żużlowa Polska była w szoku i trochę nam zazdrości tego jak u nas można się bawić - mówił Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

 

To nie koniec modernizacji. Jak zaznaczył Kubicki, miasto ma gotowy projekt rozbudowy parku maszyn. Zgodnie z założeniami park maszyn zostanie przeniesiony w miejsce sektora gości.  

 

- Wiemy dokładnie, że nasz park maszyn nie spełnia oczekiwań, stąd współpraca z Polskim Związkiem Motorowym i starania, żeby zatwierdzili nam projekt, który chcemy zrealizować. Zmiany wiążą się z tym, że park maszyn zostałby przeniesiony w miejsce sektora gości. W tym zakresie rozmawialiśmy z policją i strażą pożarną. Teraz czekamy na zatwierdzenie przez Polski Związek Motorowy – mówił Kubicki. Jeżeli nie zatwierdzą tego w miarę szybko, to my nie zdążymy tego zrealizować, a nie chcemy powtórzyć wariantu Krosna. Chcemy rozpocząć prace zaraz po zakończeniu sezonu i zakończyć przebudowę z ponownym startem rozgrywek – dodał.  

 

- Nikt nie będzie ryzykował, żeby później okazało się, że w połowie sezonu mamy rozkopany obiekt, na którym rozgrywane są zawody. To muszą być decyzje podjęte na dniach, bo później fizycznie zabraknie nam czasu.

 

Jak zdradził Kubicki przebudowa parku maszyn nie będzie ostatnia zmianą przy W69. –W przyszłości weźmiemy się też za drugi łuk – powiedział gospodarz miasta.

 

 

 

(łc)
grudzień 08, 2023

Poznaj ich ograniczenia, by wiedzieć jak pomóc

Na Uniwersytecie Zielonogórskim świętowano Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Z…
grudzień 08, 2023

Marzy mi się zielonogórskie wino mikołajkowe

- Może uda się wprowadzić taki produkt w przyszłym roku,…
grudzień 08, 2023

W niedzielę wędrówka po Zielonej Górze

Zielonogórski oddział PTTK organizuje w niedzielę (10.12) kolejny spacer w…
grudzień 08, 2023

Winowajcą jest kraken

Do chorego w szpitalu idź zdrowy, w maseczce i sam.…
grudzień 08, 2023

Policja zatrzymała dwóch zuchwałych złodziei

Dzielnicowi z posterunku w Świdnicy wspólnie z policjantami pionu kryminalnego…

Seniorzy w Baśniowym Zatoniu. Nowe Porozumienie Paradyskie. Zielonogórski sztab WOŚP z wizytą u Jurka Owsiaka

Miniony tydzień przyniósł wiele ciekawych newsów i wydarzeń. Podsumowanie zaczynamy od wizyty w Zatoniu, gdzie…

CRS na święta - Jak będzie otwarty basen?

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze poinformował, jak w ostatnich dniach roku, zwłaszcza…

Seniorzy licznie odwiedzili Zatonie [ZDJĘCIA]

„Baśniowe Zatonie” – świąteczna iluminacja w Parku Książęcym, wciąż przyciąga ludzi. Na sobotę prezydent Janusz…

Śnieg i światło [FELIETON]

W niedzielny wieczór na schodach spotkałem sąsiadkę: - Widział pan, jak pięknie wygląda rynek? -…

Zmiany na zielonogórskich skrzyżowaniach. Ściąga dla kierowców

Zielonogórscy kierowcy pytają o inteligentne światła, dlatego przygotowaliśmy ściągę. Wyruszyliśmy w trasę wokół śródmieścia: dworzec…

Drzewko na święta. Miasto rozda choinki

Urząd miasta wspólnie z ZGK kolejny raz przygotował dla mieszkańców prezent na Boże Narodzenie -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.