Kubicki w Polsat News: Podwyżki za ciepło to jeden wielki szwindel! [WIDEO]

Kubicki w Polsat News: Podwyżki za ciepło to jeden wielki szwindel! [WIDEO] fot. Igor Skrzyczewski
- Czy ludzie mają prawo być wściekli na samorządowców jeżeli dostają gigantyczne podwyżki za ogrzewanie? – pytała wczoraj w „Debacie Dnia” na antenie Polsat News redaktor Agnieszka Gozdyra. - Wszyscy są wściekli, ja również, bo podwyżki dotykają nie tylko mieszkańców, ale również samorządy. Przecież my ogrzewamy przedszkola, szkoły żłobki, a to co się dzieje to jest skandal. Problem polega na tym, że część z mieszkańców nie rozumie, jakie są kompetencje prezydenta, burmistrza, wojewody czy rządu – mówił Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Polacy w całym kraju protestują przeciw drakońskim podwyżkom. Często za olbrzymie rachunki obwiniają wójtów, burmistrzów i prezydentów. Jednak wina leży po stronie rządu.

 

 Wczoraj w „Debacie Dnia” na antenie Polsat News, redaktor Agnieszka Gozdyra i jej goście dyskutowali na temat drastycznych podwyżek cen ciepła. W debacie udział wzięli: burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz, prezydent Lubina Robert Raczyński i Janusz Kubicki prezydent Zielonej Góry. Punktem wyjściowym do dyskusji były wydarzenia z Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie tydzień temu ponad tysiąc mieszkańców wzięło udział w proteście przeciw 100 proc. podwyżkom cen za ciepło. - Czy ludzie mają prawo być wściekli na samorządowców jeżeli dostają gigantyczne podwyżki za  ogrzewanie? – pytała wczoraj w „Debacie Dnia” na antenie Polsat News, redaktor Agnieszka Gozdyra. Prowadząca program przytoczyła też wypowiedź mieszkanki Piotrkowa Trybunalskiego, która wyliczyła, że po drastycznej podwyżce za czynsz zapłaci ok. 1000 zł, a utrzymuje się z emerytury, która wynosi 1200 zł.

 

- Wszyscy są wściekli, ja również, bo podwyżki dotykają nie tylko mieszkańców, ale też samorządy. Przecież my ogrzewamy przedszkola, szkoły żłobki, a to co się dzieje to jest jeden wielki skandal. Problem polega też na tym, że część z mieszkańców nie rozumie jakie są kompetencje prezydenta, burmistrza, wojewody czy rządu – mówił Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

 

Redaktor Agnieszka Gozdyra dopytywała, jak w Zielonej Górze wygląda kwestia podwyżek. Przypomniała także, że w naszym mieście w ubiegłym roku pojawiła się informacja o tym, że podwyżki wyniosą zaledwie 10 proc., a teraz słyszymy o kolejnej  podwyżce sięgającej nawet 60 proc. – Co się w takim razie wydarzyło? – dopytywała prezydenta J. Kubickiego.

 

- Za ciepło w Zielonej Górze niemal w 100 proc. odpowiada spółka Skarbu Państwa. Ta podwyżka w naszym mieście nie ma żadnego uzasadnienia, bo od 1 października nie wydarzyło się nic co miałoby spowodować podwyżki. Według mnie chodzi tylko o maksymalizowanie zysków, niestety kosztem mieszkańców. Na końcu okaże się, że spółka, która jest własnością Skarbu Państwa, będzie miała kilkaset milionów dodatniego wyniku finansowego. To jest jeden wielki szwindel. Tak nie powinno być – mówił J. Kubicki.  

 

- Zaraz spotkamy się z tym, że emeryci, seniorzy nie będą płacić za czynsz, bo nie będzie ich stać, żeby zapłacić za ciepło. My, jako samorząd też nie będziemy płacić. Może ktoś się wreszcie weźmie za to i posprząta – dodał Kubicki.

 

👇👇👇 ŻEBY OBEJRZEĆ AUDYCJĘ KLIKNIJ W LINK: Obejrzyj w YouTube 👇👇👇

 

źródło: "Debata Dnia" - Polsat News

(łc)
marzec 23, 2023

0 cenzury – 100% kultury. W sobotę Polska Noc Kabaretowa w CRS

Kabaret Skeczów Męczących, Ani Mru Mru, Nowaki, Paranienormalni, Smile. Polska…
marzec 23, 2023

Rekord świata pobity! Na sznurze w hali CRS zawiesili 4760 skarpetek!

- Udało się! Zielonogórzanie pobili nie tylko rekord Polski, ale…
marzec 23, 2023

W szpitalu w Zielonej Górze odmówili pomocy mężczyźnie zranionemu piłą łańcuchową

Do zdarzenia doszło we wtorek, 21 marca. Na Szpitalny Oddział…
marzec 23, 2023

Tłumy na Targach Pracy UZ [VIDEO]

To były wyjątkowe targi pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wyjątkowe, bo…
marzec 22, 2023

W kwestii elektromobilności jesteśmy najlepsi w Europie!

- Chcemy nie tylko zeroemisyjności, dążymy do tego aby prąd,…

POLBUT - Sklep uruchomiono 8 marca 1976 r. - Kupowaliście tam buty?

Polbut – zawsze mnie zastanawiało, kto wymyślał tak okrutne nazwy? - zastanawia się Tomasz Czyżniewski.Kupowaliście…

F. Czeszyk: Kaczy Dół to wielopokoleniowy, ambitny, obywatelski projekt

- Moi chłopcy już nie mogą się doczekać otwarcia Kaczego Dołu – mówi Pani Anna,…

Posadzą kolejne drzewa w Zielonej Górze! Na sadzenie lasu przygotowano 20 tysięcy sadzonek!

To już tradycja, że od 2015 roku leśnicy z Zielonej Góry i Przytoku sadzą lasy.…

Zielona Góra ma najtańsze wejściówki na basen w całej Europie

- Mimo globalnego kryzysu finansowego i wysokich cen energii nie wstrzymywaliśmy żadnych atrakcji i nie…

DT Centrum istnieje już 47 lat - Robiliście tam zakupy?

Kiedyś kultowy sklep – budynek DT Centrum istnieje już 47 lat - wspomina Tomasz Czyżniewski. …

Plac Teatralny pod specjalnym nadzorem! [ZDJĘCIA OPERACYJNE]

Wiosenna pogoda sprzyja spacerom po zielonogórskim deptaku. Coraz więcej młodych ludzi spędza również czas w…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.