Magiczny Piknik w Przylepie - Rozkład jazdy darmowych autobusów!

Magiczny Piknik w Przylepie - Rozkład jazdy darmowych autobusów! fot. fm mzk zg
Już 3 czerwca na terenie Aeroklub Ziemi Lubuskiej odbędzie się MAGICZNY PIKNIK. Przyjdź z całą rodziną, zabierz ze sobą niezbędnik piknikowy i baw się razem z nami! 
 
 
 
 
 
 
Na teren Aeroklubu będziemy mogli dotrzeć autobusem MZK - z dworca głównego, z parkingu CRS lub z Osiedla Czarkowo. Komunikacja miejska będzie kursować co 15-30 minut przez cały czas trwania pikniku w Przylepie, czyli od godz. 12.00 do 17.00.
 
Bierzesz udział w rajdzie? Chcesz wspólnie z Rodziną przyjechać do nas rowerami? Nie ma problemu! Otworzymy dla Was specjalnie przygotowany rowerowy parking na terenie lotniska.
 
Nie wybierajcie się do nas samochodami, teren lotniska będzie wyłączony z ruchu samochodowego!
 
 
 
 
 
 
 
3 czerwca na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej będzie magicznie. I to z założenia! Czeka nas bowiem „Magiczny Piknik” z iluzjonistą, LEGO Harry Potter, mnóstwem zabaw i warsztatów. Oprócz tego rajd rowerowy i mała gastronomia. Przy okazji zagłosujemy jak zagospodarować Czarkowo i spotkamy żużlowców. Wszyscy wsiadamy na dwa kółka. Bez wymówek! Nie tylko dlatego, że z początkiem czerwca zaczynamy kręcić kilometry dla miasta i walczyć o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, ale przede wszystkim dla zdrowia. – Proponuję wspólny rajd. Startujemy w samo południe z Placu Bohaterów, finiszujemy na terenie AZL w Przylepie. Trasa będzie liczyć 18 km – zaprasza Robert Górski, organizator rajdu. – Ubierzmy się na zielono, to w końcu pierwsza w sezonie wiosenna masa krytyczna. Na pierwszych 700 uczestników czekają medale.
 

Dmuchańce i motory

Plenerowe wydarzenia są planowane w godzinach 12.00-17.00. Autobusy będą kursować tak, że spokojnie będziemy mogli uczestniczyć we wszystkich przewidzianych atrakcjach. A będzie ich sporo!

– Dmuchańce, fotobudka, warsztaty plastyczne, stanowiska interaktywne, zajęcia popularno-naukowe – wylicza Agata Miedzińska, dyrektor ZOK i gospodyni „Magicznego Pikniku”. Nazwa zobowiązuje, więc warto przebrać się w strój nawiązujący do magii i czarów. W strefie animacji stanie scena, na której wystąpią uzdolnieni zielonogórzanie i pojawi się iluzjonista. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników żużla. W strefie Falubaziaka obejrzymy profesjonalne motory, spotkamy kultową MotoMysz czy… żużlowców Enei Falubazu Zielona Góra (m.in. Rohana Tungate’a, Rasmusa Jensena, Przemysława Pawlickiego, Krzysztofa Buczkowskiego) oraz legendę zielonogórskiego żużla – Andrzeja Huszczę.

– Przy okazji zabawy nie zapominajmy o potrzebujących – przypomina Grzegorz Hryniewicz, szef „Warto jest pomagać” i zaprasza do udziału w akcji charytatywnej na rzecz podopiecznego stowarzyszenia.

 

Dzieci mają głos

Po drodze jest Dzień Matki i Dzień Dziecka, więc 3 czerwca w Przylepie miło będzie świętować w rodzinnym gronie. Na relaks będziemy mogli pozwolić sobie w strefie gastronomicznej. – Szykujemy ławostoły dla 400 osób – uśmiecha się Marek Truszkiewicz, gospodarz strefy. – Warto również wziąć ze sobą koc piknikowy. Zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie posiłki pod chmurką. Na smakoszy będzie czekać m. in. kiełbasa z grilla, przekąski, wata cukrowa i wyjątkowa lemoniada.

Co więcej, możemy liczyć na poczęstunek. Najpierw jednak musimy zdobyć pieczątki na wybranych stanowiskach, np. w strefie konsultacji społecznych.

 

 

 

wzg
 
 
październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…
październik 02, 2023

Uwaga, zabraknie prądu!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
październik 02, 2023

Akcja wywozu niewybuchów. Z Warszawy wróciliśmy z nagrodą. W Ochli robią wykończeniówkę!

Tematem numer jeden w minionym tygodniu była akcja wywozu niewybuchów…
wrzesień 29, 2023

Przylep, mobilność i ścieżka rowerowa

Radni spotkali się w ratuszu w miniony wtorek. Wśród omawianych…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

Jubileusz firmy Ziel-Bruk – medale od prezydenta

W sobotę (30.09) w hotelu Grape Town, firma Ziel-Bruk z Płot świętowała okrągły jubileusz 40-lecia…

W szpitalu zawodził specjalistyczny aparat. Warto Jest Pomagać kupiło nowy!

Kolejny raz stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wsparło szpital w Zielonej Górze i jego pacjentów. -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.