Miasto podziękowało pracownikom Promyka [ZDJĘCIA]

Miasto podziękowało pracownikom Promyka [ZDJĘCIA] fot. Piotr Jędzura
We wtorek (25.10) w Palmiarni z okazji Dnia Patrona Służby Zdrowia, Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie podziękowała pracownikom Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Promyk" za wzorową i pełną troski i empatii opiekę nad pacjentami. - Promyk wszystkim kojarzy się z opieką od urodzenia do 24 roku życia. To niezwykłe wyzwanie, bo dzieci potrzebujących wsparcia jest niestety coraz więcej. Za to chcieliśmy wam najbardziej podziękować. Ale też za to, że przyjęliście do Promyka nowe zadanie jakim jest hostel z opieką wytchnieniową – mówiła W. Haręźlak.

 

Wioleta Haręźlak kilkukrotnie podkreśliła, że rola pracowników medycznych w opiece nad osobami słabszymi i z niepełnosprawnościami jest nie do przecenienia. – Promyk jest przede wszystkim przeznaczony dla najmłodszych zielonogórzan, którzy bardzo potrzebują waszego wsparcia – mówiła do pracowników Promyka W. Hareźlak. I dodawała: - Promyk wszystkim kojarzy się z opieką od urodzenia do 24 roku życia. To niezwykłe wyzwanie, bo dzieci potrzebujących wsparcia jest niestety coraz więcej. Za to chcieliśmy wam najbardziej podziękować. Ale też za to, że przyjęliście do Promyka nowe zadanie jakim jest hostel z opieką wytchnieniową. Spełniliście oczekiwania rodziców, którzy mogą odpocząć i nabrać sił do dalszej opieki nad niepełnosprawnymi. A zdarzy się pewnie tak, że niepełnosprawni zostaną w Promyku do końca życia, kiedy rodziców zabraknie. Promyk nie bez przyczyny ma taką nazwę, bo nadzieja zawsze kojarzy się z promieniami słońca i wiarą w to, że są ludzi rozumiejący potrzeby najsłabszych. Tu nie pracują przypadkowe osoby. Oni muszą wykazać się empatią i zrozumieniem także dla rodziców czekających na wsparcie, otuchę i dobre słowo.

W. Haręźlak w imieniu prezydenta Janusza Kubickiego wręczyła pracownikom Promyka nagrody.

Magdalena Biniszkiewicz, dyrektorka Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Promyk” podziękowała za docenienie pracy ośrodka. – Dziękujemy pani dyrektor, że zawsze o nas pamięta, nawet kiedy przeżywamy trudne chwile. I na dowód wdzięczności wręczyła W. Haręźlak od wszystkich pracowników ręcznie robioną dynię na taras.

M.  Biniszkiewicz nie ukrywała, że to bardzo ważny dzień dla wszystkich pracowników medycznych, czyli również Promyka. - To nasze podziękowanie dla osób dla których niepełnosprawni są najważniejsi. A wykonują bardzo trudną pracę, nie zawsze docenianą przez nas wszystkich. Od tego roku funkcjonuje u nas hostel z całodobową opieką wytchnieniową nad osobami ciężko chorymi. I tym bardziej nasi pracownicy zasługują na wdzięczność i szacunek – przekonywała pani dyrektor.

18 października to ważna data w kalendarzu pracowników służby zdrowia, wtedy przypada dzień patrona lekarzy - św. Łukasza. Z tej okazji w zeszłym tygodniu miasto już podziękowało pracownikom Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw.

 

 

rk

 

październik 04, 2023

Seryjny złodziej zatrzymany przez zielonogórską policję

Zielonogórscy kryminalni w miniony weekend zatrzymali 40-letniego zielonogórzanina, który podejrzany…
październik 04, 2023

Pionierzy świętowali w Palmiarni. „Bez państwa nie byłoby Zielonej Góry!” [ZDJĘCIA]

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. A już 9…
październik 04, 2023

Zakręceni na punkcie pomagania!

„Wierzymy, że zielonogórzanie nigdy nie przechodzą obojętnie wobec potrzebujących –…
październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…

Wiemy jakie będą opłaty za parking przy Palmiarni! [ZDJĘCIA]

Jak informuje Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej, w połowie października ruszy system poboru opłat…

KASZA z ogórkiem kiszonym od mamy, zamiast kiełbasy wyborczej [FILM / ZDJĘCIA]

We wtorek, 3 października, Zielona Górą odwiedził Szymon Hołownia. Ze smakiem zjadł kaszę od Rafała…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.