Miasto podziękowało pracownikom Promyka [ZDJĘCIA]

Miasto podziękowało pracownikom Promyka [ZDJĘCIA] fot. Piotr Jędzura
We wtorek (25.10) w Palmiarni z okazji Dnia Patrona Służby Zdrowia, Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie podziękowała pracownikom Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Promyk" za wzorową i pełną troski i empatii opiekę nad pacjentami. - Promyk wszystkim kojarzy się z opieką od urodzenia do 24 roku życia. To niezwykłe wyzwanie, bo dzieci potrzebujących wsparcia jest niestety coraz więcej. Za to chcieliśmy wam najbardziej podziękować. Ale też za to, że przyjęliście do Promyka nowe zadanie jakim jest hostel z opieką wytchnieniową – mówiła W. Haręźlak.

 

Wioleta Haręźlak kilkukrotnie podkreśliła, że rola pracowników medycznych w opiece nad osobami słabszymi i z niepełnosprawnościami jest nie do przecenienia. – Promyk jest przede wszystkim przeznaczony dla najmłodszych zielonogórzan, którzy bardzo potrzebują waszego wsparcia – mówiła do pracowników Promyka W. Hareźlak. I dodawała: - Promyk wszystkim kojarzy się z opieką od urodzenia do 24 roku życia. To niezwykłe wyzwanie, bo dzieci potrzebujących wsparcia jest niestety coraz więcej. Za to chcieliśmy wam najbardziej podziękować. Ale też za to, że przyjęliście do Promyka nowe zadanie jakim jest hostel z opieką wytchnieniową. Spełniliście oczekiwania rodziców, którzy mogą odpocząć i nabrać sił do dalszej opieki nad niepełnosprawnymi. A zdarzy się pewnie tak, że niepełnosprawni zostaną w Promyku do końca życia, kiedy rodziców zabraknie. Promyk nie bez przyczyny ma taką nazwę, bo nadzieja zawsze kojarzy się z promieniami słońca i wiarą w to, że są ludzi rozumiejący potrzeby najsłabszych. Tu nie pracują przypadkowe osoby. Oni muszą wykazać się empatią i zrozumieniem także dla rodziców czekających na wsparcie, otuchę i dobre słowo.

W. Haręźlak w imieniu prezydenta Janusza Kubickiego wręczyła pracownikom Promyka nagrody.

Magdalena Biniszkiewicz, dyrektorka Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Promyk” podziękowała za docenienie pracy ośrodka. – Dziękujemy pani dyrektor, że zawsze o nas pamięta, nawet kiedy przeżywamy trudne chwile. I na dowód wdzięczności wręczyła W. Haręźlak od wszystkich pracowników ręcznie robioną dynię na taras.

M.  Biniszkiewicz nie ukrywała, że to bardzo ważny dzień dla wszystkich pracowników medycznych, czyli również Promyka. - To nasze podziękowanie dla osób dla których niepełnosprawni są najważniejsi. A wykonują bardzo trudną pracę, nie zawsze docenianą przez nas wszystkich. Od tego roku funkcjonuje u nas hostel z całodobową opieką wytchnieniową nad osobami ciężko chorymi. I tym bardziej nasi pracownicy zasługują na wdzięczność i szacunek – przekonywała pani dyrektor.

18 października to ważna data w kalendarzu pracowników służby zdrowia, wtedy przypada dzień patrona lekarzy - św. Łukasza. Z tej okazji w zeszłym tygodniu miasto już podziękowało pracownikom Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw.

 

 

rk

 

luty 03, 2023

Pierwszy tydzień zimowych ferii za nami [ZDJĘCIA]

Oj, działo się! Nie dość, że przez moment mogliśmy cieszyć…
luty 03, 2023

„Chamie zabierz te opony!”. Mieszkańcom puściły nerwy! [ZDJĘCIA]

„Chamie zabierz te opony!” – napisał do nas wściekły czytelnik…
luty 02, 2023

Ambasador Rwandy odwiedził Zieloną Górę. Tematem rozmów edukacja i elektromobilność [ZDJĘCIA / VIDEO]

Prof. Anastase Shyaka, ambasador Republiki Rwandy w Polsce, odwiedził nasze…
luty 01, 2023

Zielona Góra będzie tworzyć Zachodni Klaster Elektromobilności.

W miniony poniedziałek Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z 11…
luty 02, 2023

Żużlowiec Andriej Kudriaszow walczy z rakiem. Może stracić nogę

Żużlowiec Andriej Kudriaszow ma rozległego raka skóry. Rosjanin ma problemy…

Jak ten pojazd tutaj dotarł? W tle kino Wenus jeszcze z neonem

Jak ten pojazd tutaj dotarł? Spadł komuś z lawety czy może jechał bez kół? To…

PO i PiS zaglądają sobie do kieszeni. „Jedni i drudzy to zło”

Kto pełniąc publiczne funkcje zarabia więcej? Kto zatrudnił w urzędzie żonę, dzieci, przyjaciół i kuzynów…

Można zabezpieczyć groby bliskich [ZDJĘCIA]

Śnieg, intensywne opady, a także późniejsze roztopy stanowią duże zagrożenie dla miejsc spoczynku naszych bliskich.…

Nowy posterunek policji na os. Pomorskim? Decyzja po stronie komendanta

- Miasto ma dobrą wolę do tego, aby przekazać na os. Śląskim 1,5 ha pod…

Lata 80. Widok z Winnego Wzgórza - Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu”!

Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu” dymiącym nad miastem. Pomożecie go zlokalizować? Wolę nie myśleć…

Jak będzie rozwijać się Zielona Góra? Wkrótce konsultacje społeczne strategii rozwoju miasta na najbliższe lata!

W Niemczech „Universitätsstadt”, a w Wielkiej Brytanii „Univercity City”. Europejskie miasta mocno akcentują swój uniwersytecki…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.