Miasto w lesie. O plusach i minusach będą dyskutować naukowcy, leśnicy i samorządowcy [ANKIETA]

Miasto w lesie. O plusach i minusach będą dyskutować naukowcy, leśnicy i samorządowcy [ANKIETA] fot. Łącznik Zielonogórski - Mateusz Mierzwiak
Zielona Góra otoczona jest pięknymi lasami. To daje ogromne szanse ale niesie też za sobą pewne zagrożenia. Jakie? O tym będą dyskutować leśnicy, samorządowcy i naukowcy oraz studenci z Uniwersytetu Zielonogórskiego i Poznańskiego. Oczywiście ważny jest też głos zielonogórzan, dlatego naukowcy publikują specjalną ankietę i zachęcają do jej wypełnienia - zajmuje to zaledwie kilka minut - oraz do udziału w spotkaniu. Debata „Miasto w lesie. Szanse i zagrożenia dla miasta otoczonego lasami. Szanse i zagrożenia dla lasów w sąsiedztwie miasta” odbędzie się 7 grudnia, w godz. od 10.00 do 13.00 w auli UZ przy ul. Podgórnej.

 

„Miasto w lesie. Szanse i zagrożenia dla miasta otoczonego lasami. Szanse i zagrożenia dla lasów w sąsiedztwie miasta”  – to temat debaty, jaka odbędzie się na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wezmą w niej udział m.in. studenci Wydziału Nauk Biologicznych, wydziału Budownictwa, Architektury i  Inżynierii Środowiska UZ, Wydziału Leśnego i Technologii Drewna  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz naukowcy obu uczelni. Młodzi ludzie przedstawią swoją wizję miasta przyjaznego mieszkańcom. Przestrzeni, w której chcą zamieszkać, pracować i wypoczywać. Podczas debaty, szerokie grono słuchaczy będzie mogło skonfrontować własne poglądy na temat m.in. oczekiwanych kierunków rozwoju przestrzeni miejskiej, aktywnej i biernej ochrony przyrody oraz zrównoważonej gospodarki leśnej.


- Bez rozmawiania każdy zamknie się w swoich poglądach i mogą z tego wyniknąć niepotrzebnie problemy. Stąd pomysł, żeby miasto, Lasy Państwowe, uniwersytet i studenci spotkali się ze sobą, porozmawiali. Będzie można poszukać kompromisu. Każdy z uczestników debaty przedstawi swoje stanowisko i będzie to moim zdaniem taki kierunek do wypracowania kompromisu. Co kto może zrobić, żeby wspólnie się to  pozytywnie zakończyło - mówi prof. Leszek Jerzak – dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych.


LINK DO ANKIETY

Debata zostanie poprzedzona ankietą na temat oczekiwań społecznych dotyczących rozwoju miasta i zagospodarowania przestrzeni go otaczającej skierowanej do szerokiego grona mieszkańców Zielonej Góry. Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie. Debata odbędzie się 7 grudnia w godz. od 10.00 do 13.00 w auli UZ przy ul. Podgórnej 50, a poprowadzi ją dr Piotr Pochyły z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UZ. Organizatorem wydarzenia są: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze, Oddział Zielonogórski Polskiego Towarzystwa Leśnego oraz Uniwersytet Zielonogórski.

 

wzg / uz
luty 03, 2023

W niedzielę spacer z Nietkowic do Będowa

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (5.02) na kolejną wycieczkę…
luty 03, 2023

Zaczarowane bąbelki

18 lutego, o godz. 13.00 w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego, Teatr…
luty 03, 2023

Pierwszy tydzień zimowych ferii za nami [ZDJĘCIA]

Oj, działo się! Nie dość, że przez moment mogliśmy cieszyć…
luty 03, 2023

„Chamie zabierz te opony!”. Mieszkańcom puściły nerwy! [ZDJĘCIA]

„Chamie zabierz te opony!” – napisał do nas wściekły czytelnik…
luty 02, 2023

Ambasador Rwandy odwiedził Zieloną Górę. Tematem rozmów edukacja i elektromobilność [ZDJĘCIA / VIDEO]

Prof. Anastase Shyaka, ambasador Republiki Rwandy w Polsce, odwiedził nasze…

Jak ten pojazd tutaj dotarł? W tle kino Wenus jeszcze z neonem

Jak ten pojazd tutaj dotarł? Spadł komuś z lawety czy może jechał bez kół? To…

PO i PiS zaglądają sobie do kieszeni. „Jedni i drudzy to zło”

Kto pełniąc publiczne funkcje zarabia więcej? Kto zatrudnił w urzędzie żonę, dzieci, przyjaciół i kuzynów…

Można zabezpieczyć groby bliskich [ZDJĘCIA]

Śnieg, intensywne opady, a także późniejsze roztopy stanowią duże zagrożenie dla miejsc spoczynku naszych bliskich.…

Nowy posterunek policji na os. Pomorskim? Decyzja po stronie komendanta

- Miasto ma dobrą wolę do tego, aby przekazać na os. Śląskim 1,5 ha pod…

Lata 80. Widok z Winnego Wzgórza - Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu”!

Dał czadu! Mowa oczywiście o „kopciuchu” dymiącym nad miastem. Pomożecie go zlokalizować? Wolę nie myśleć…

Jak będzie rozwijać się Zielona Góra? Wkrótce konsultacje społeczne strategii rozwoju miasta na najbliższe lata!

W Niemczech „Universitätsstadt”, a w Wielkiej Brytanii „Univercity City”. Europejskie miasta mocno akcentują swój uniwersytecki…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.