Miasto zadba o klimat na święta, ale iluminacje będą świecić krócej

To już pewne, czas, w którym włączane będą elementy dekoracyjne tworzące klimat świąt na deptaku i głównych ulicach będzie skrócony. W ten sposób miasto szuka oszczędności, a ma to oczywiście związek z bardzo wysokimi cenami energii elektrycznej.
- Jeżeli chodzi o główne ciągi komunikacyjne, czyli ul. Westerplatte i ul. Niepodległości tam będzie to uregulowane i dopasowane do czasu w jakim świecą miejskie latarnie. Oświetlanie na budynku urzędu miasta oraz choinki też będą świecić krócej, a ten czas zostanie ograniczony do niezbędnego minimum, czyli od późnego popołudnia maksymalnie do godz. 21:00, tak jak zielonogórzanie spacerują po starówce – tłumaczył Dariusz Lesicki na antenie Radia Zielona Góra.
Zastosowane przez miasto oświetlenie będzie energooszczędne, co też przyniesie oszczędności.
- Iluminacji będzie mniej niż w latach poprzednich, ale te główne elementy, czyli gigantyczna bombka na deptaku, czy podświetlone fontanny zostają - mówił Lesicki. – Te dekoracje mają niezależny system sterownia i mogą być włączana w zależności od potrzeb – uściślił.
wzg