Mieszkańcy zabiegają o bezpieczny Przylep

Mieszkańcy zabiegają o bezpieczny Przylep fot. wzg
Mieszkańcy Przylepu potrafią walczyć o swoje. Z Budżetu Obywatelskiego postarali się już między innymi o odnowienie parku. W tym roku też nie odpuszczają. – Zagłosujcie na zadanie NR 37 – „Bezpieczny Przylep” – zachęca Klaudia Baranowska, wiceprzewodnicząca Dzielnicy Nowe Miasto i członkini rady sołeckiej. – Zależy nam na poprawie bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i kierowców.

 

K. Baranowska podkreśla, że wnioskodawcom nie chodzi o fajerwerki, a załatwienie najważniejszej obecnie sprawy dla Przylepu. – Przez nasze miejskie sołectwo prowadzi najkrótsza droga do Czerwieńska i Płotów i trudno się dziwić, że w tej sytuacji ruch jest olbrzymi. Niestety zachowanie kierowców pozostawia sporo do życzenia, w centrum Przylepu organizowane są wyścigi samochodowe. Z kolei kilka dni temu na drodze wojewódzkiej między Płotami a Przylepem, młody kierowca BMW śmiertelnie potrącił starszą kobietę. Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo. Boimy się o nasze dzieci i starszych rodziców – nie ukrywa. – W szczególności zależy nam na instalacji dwóch radarowych systemów monitoringu prędkości przy al. Solidarności i doświetlenie przejść dla pieszych.

 

Projekt „Bezpieczny Przylep” jest odpowiedzią na bardzo duży wzrost liczby mieszkańców dzielnicy i sąsiednich miejscowości. Zawiera wykonanie kilkunastu inwestycji, które wpłyną na poprawę jakości życia w dzielnicy. Wnioskodawcy proponują: system monitoringu prędkości i doświetlenie przejść przy al. Solidarności wraz z montażem znaków aktywnych, wykonanie instalacji świetlnej (wzbudzanej) przy al. Solidarności, na wysokości przedszkola i sklepu Żabka (przejście do parku), opracowanie i zainstalowanie elementów poprawiających bezpieczeństwo na ulicach osiedlowych, zainstalowanie progów zwalniających – m.in. przy ulicach Kolejowej, Dojazdowej, Skokowej, Szewskiej i montaż dziesięciu miniznaków drogowych pionowych i poziomych na torze rowerowym w parku. Chcą też postawić na elektronicznego szeryfa, 20 kamer, tzw. fotopułapek leśnych pomogłoby namierzyć wandali, którzy wyrzucają śmieci do okolicznych lasów.

 

Jak zagłosować na projekt „Bezpieczny Przylep”. To bardzo proste. Wystarczy wejść na platformę poświęconą konsultacjom społecznym w Zielonej Górze: https://zielonagora.konsultacjejst.pl/, odszukać listę projektów, wybrać jeden z nich. Na dole strony znajdziemy opcję Głosuj, która odeśle nas do elektronicznej karty do głosowania.

 

Na liście do głosowania jest 33 propozycje inwestycji w Mieście Zielona Góra oraz 9 w Dzielnicy Nowe Miasto Zielona Góra. Na realizację marzeń o mieście w tej edycji budżetu obywatelskiego jest 6,5 mln zł. Z uwagi na pandemię w całości jest przeprowadzana w sieci. Głosowanie potrwa do 13 czerwca. 20 czerwca zaplanowano ogłoszenie listy zwycięskich projektów.

Informacje o BO znajdziemy też na fanpage - https://www.fa-cebook.com/BudzetOby-watelskiZG

 

 

rk

Najpopularniejsze

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.