Mikołajki z prezydentem - Z jakimi pytaniami przyszło się zmierzyć Januszowi Kubickiemu? [ZDJĘCIA]

Mikołajki z prezydentem - Z jakimi pytaniami przyszło się zmierzyć Januszowi Kubickiemu? [ZDJĘCIA] fot. Bartosz Mirosławski
Dla dzieci z klasy 2 c z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 22 w Zielonej Górze tegoroczne mikołajki były wyjątkowe. Miały okazję zasiąść w fotelu prezydenta Janusza Kubickiego w jego „sekretnym” gabinecie i zadać szefowi miasta wiele pytań. – Kiedy dorosnę zastąpię pana – oznajmił z pewnością w głosie rezolutny Marcel. – To było bardzo wymagające spotkanie – podsumował ze śmiechem prezydent.

 

Uczniowie nie ukrywali, że są podekscytowani. Prezydent i Piotr Barczak, przewodniczący rady miasta mieli spore problemy, aby dojść do głosu, bo młodzi byli bardzo dociekliwi. W sali sesyjnej dowiedziały się czym zajmuje się rada miasta i prezydent. – Mam specjalny łańcuch, który na siebie założę – zaczął gospodarz miasta.

 

- A jak się go zakłada?- dociekali uczniowie.

- Tak jak każdy łańcuszek – odpowiedział prezydent.

- Ale przez jaką dziurkę? – nie dawał za wygraną jeden z chłopców.

- Łańcuszek zakładam tak po prostu przez głowę. To moje insygnia władzy – zaspokoił jego ciekawość prezydent. – Rada miasta to bardzo ważne miejsce dla Zielonej Góry, to tu zapadają bardzo ważne decyzje. Tu postanowiliśmy np., żeby wybudować dla was i waszych rodziców basen.

Dzieci obejrzały film, który pokazał wszystkie najważniejsze miejsca i atrakcje zielonogórskie. Projekcję przerywały okrzyki dzieciaków. – Byłem na basenie! A ja w muzeum w Ochli! Jechałem tym nowym elektrycznym autobusem! – mówiły jeden przez drugiego.

 

 

 

Dużo pytań od dzieci

-W radzie miasta jest jak w rodzinie, gdy mama z tatą zastanawiają się, gdzie pojechać na wakacje: w góry czy nad morzem. Czasem pytają co chcielibyście zobaczyć. Czasem jedziecie tam gdzie chcieliście, a czasem decydują o tym rodzice. I w radzie miasta też radni mają różne pomysły, ale to prezydent ma najważniejszy głos – opowiadał uczniom Piotr Barczak.

Dzieciaki wzięły prezydenta w krzyżowy ogień pytań: - Kiedy wybuduje pan nowy stadion Lechii Zielona Góra? – Jak będziemy mieli pieniążki to na pewno zbudujemy. Od niedawna mamy specjalny balon i dzieci mają gdzie zagrać zimą w piłkę nożną. Wy też czasem musicie poczekać na nową konsolę, bo wasi rodzice nie mają na wszystko pieniędzy – wyjaśnił prezydent.

Woli pan żużel czy koszykówkę? A ma pan jakieś zwierzątko w domu? Pana ulubiona potrawa? – z takimi pytaniami przyszło się zmierzyć Januszowi Kubickiemu.

 

 

 

Na fotelu prezydenta

Nie obyło się bez niespodzianek od Mikołaja – dzieciaki dostały cukierki i inne niespodzianki. Spotkały się też z Małgorzatą Janecką-Kwiatkowską, kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Zielonej Górze. Największą frajdę sprawiła jednak wizyta w „tajnym” prezydenckim gabinecie. Każdy uczeń przez chwile mógł się poczuć szefem miasta. I wypowiedzieć jedno życzenie, jak rybak do złotej rybki w klasycznej baśni. Gdybym był prezydentem to każdy mieszkaniec dostałby pokemona! – oznajmił jeden z uczniów. – Ja bym załatwiła każdemu codziennie paczkę cukierków – dodała dziewczynka. – A ja zastąpię pana i zostanę prezydentem Zielonej Góry – ta odpowiedź Marcela chyba najbardziej przypadła do gustu prezydenta. – No proszę, jestem już spokojny, znalazł się mój następca! – skomentował gospodarz miasta.

Opiekunem uczniów z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół Ekologicznych im. Unii Europejskiej w Zielonej Górze jest Agnieszka Barczak.

 

 

rk
marzec 04, 2024

Nowa komendant Zielonogórskiej Straży Miejskiej!

W piątek, 1 marca, pełniąca funkcję zastępcy komendanta Agnieszka Pawłow…
marzec 04, 2024

Wybierz mural oraz nazwę schroniska! [ANKIETA]

Już wiosną, zwierzaki z zielonogórskiego przytuliska, będą przebywać w nowych…
marzec 04, 2024

Wyłączenia prądu w Zielonej Górze – przygotuj się!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na dwóch ulicach w Zielonej…
marzec 04, 2024

Tomasz Sroczyński. "On żyje sprawami Dzielnicy Nowe Miasto"

 - Jego telefon dzwoni o każdej porze dnia i nocy,…
marzec 04, 2024

J.Kubicki ogłosił start w wyborach! Trasa Aglomeracyjna będzie dłuższa. Ogród botaniczny do rozbudowy!

To był tydzień obfity w polityczne newsy, ale nie zabrakło…

Jak idzie budowa schroniska dla zwierząt? J. Kubicki: Koniec za dwa miesiące!

- Dziś miałem okazję zobaczyć postęp prac na budowie schroniska dla zwierząt. Jeszcze dwa miesiące…

Popularność Minibusów Karsan - Powstają kolejne przystanki!

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze informuje, że w związku z rosnącą popularnością linii 101…

Zwierzęta cierpią i nie mogą liczyć na pomoc. Jest apel do wojewody! [PODPISZ PETYCJĘ /…

To była spontaniczna akcja. W niedzielne popołudnie na parkingu przy amfiteatrze radni Zielonej Razem i…

Filip Gryko nie zwalnia tempa. Gęsie Tarasy, SkyPark szkoła i rekreacja w Łężycy!

- Wielopoziomowy parking przy Palmiarni to jego pomysł. Podobnie jak SkyPark, czyli plac zabaw na…

Kampania na biało i czarno [FELIETON]

Lubię kampanie wyborcze. Sam w nich startuję, ale też obserwuję, jak to robią inni. Bo…

T. Sroczyński: Budowanie lokalnych więzi jest przyszłością [ROZMOWA]

W dzielnicy Nowe Miasto znają go wszyscy. Nic dziwnego, Tomasz Sroczyński, radny i nauczyciel, od…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.