Na dwóch kółkach i pod chmurką - „Magiczny Piknik” i konsultacje! [PROGRAM]

Na dwóch kółkach i pod chmurką - „Magiczny Piknik” i konsultacje! [PROGRAM] fot. pixabay
3 czerwca na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej będzie magicznie. I to z założenia! Czeka nas bowiem „Magiczny Piknik” z iluzjonistą, LEGO Harry Potter, mnóstwem zabaw i warsztatów. Oprócz tego rajd rowerowy i mała gastronomia. Przy okazji zagłosujemy jak zagospodarować Czarkowo i spotkamy żużlowców. Wszyscy wsiadamy na dwa kółka. Bez wymówek! Nie tylko dlatego, że z początkiem czerwca zaczynamy kręcić kilometry dla miasta i walczyć o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, ale przede wszystkim dla zdrowia. – Proponuję wspólny rajd. Startujemy w samo południe z Placu Bohaterów, finiszujemy na terenie AZL w Przylepie. Trasa będzie liczyć 18 km – zaprasza Robert Górski, organizator rajdu. – Ubierzmy się na zielono, to w końcu pierwsza w sezonie wiosenna masa krytyczna. Na pierwszych 700 uczestników czekają medale.

 

Z aut rezygnujemy, zresztą 3 czerwca podczas plenerowych wydarzeń ruch samochodowy w okolicy aeroklubu będzie wstrzymany. Kto nie zdecyduje się na rower, może liczyć na MZK. - Autobusem dotrzemy na teren aeroklubu z dworca głównego, z parkingu CRS lub z Osiedla Czarkowo – zaznacza Robert Karwacki, dyrektor MZK. – Kierowcy będą kursować w tę i z powrotem co 15-30 minut.

 

Dmuchańce i motory

Plenerowe wydarzenia są planowane w godzinach 12.00-17.00. Autobusy będą kursować tak, że spokojnie będziemy mogli uczestniczyć we wszystkich przewidzianych atrakcjach. A będzie ich sporo!

– Dmuchańce, fotobudka, warsztaty plastyczne, stanowiska interaktywne, zajęcia popularno-naukowe – wylicza Agata Miedzińska, dyrektor ZOK i gospodyni „Magicznego Pikniku”. Nazwa zobowiązuje, więc warto przebrać się w strój nawiązujący do magii i czarów. W strefie animacji stanie scena, na której wystąpią uzdolnieni zielonogórzanie i pojawi się iluzjonista. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników żużla. W strefie Falubaziaka obejrzymy profesjonalne motory, spotkamy kultową MotoMysz czy… żużlowców Enei Falubazu Zielona Góra (m.in. Rohana Tungate’a, Rasmusa Jensena, Przemysława Pawlickiego, Krzysztofa Buczkowskiego) oraz legendę zielonogórskiego żużla – Andrzeja Huszczę.

– Przy okazji zabawy nie zapominajmy o potrzebujących – przypomina Grzegorz Hryniewicz, szef „Warto jest pomagać” i zaprasza do udziału w akcji charytatywnej na rzecz podopiecznego stowarzyszenia.

 

Dzieci mają głos

Po drodze jest Dzień Matki i Dzień Dziecka, więc 3 czerwca w Przylepie miło będzie świętować w rodzinnym gronie. Na relaks będziemy mogli pozwolić sobie w strefie gastronomicznej. – Szykujemy ławostoły dla 400 osób – uśmiecha się Marek Truszkiewicz, gospodarz strefy. – Warto również wziąć ze sobą koc piknikowy. Zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie posiłki pod chmurką. Na smakoszy będzie czekać m. in. kiełbasa z grilla, przekąski, wata cukrowa i wyjątkowa lemoniada.

Co więcej, możemy liczyć na poczęstunek. Najpierw jednak musimy zdobyć pieczątki na wybranych stanowiskach, np. w strefie konsultacji społecznych.

 

- Będzie możliwość obejrzenia wstępnych wizualizacji zagospodarowania terenu rekreacyjno - sportowego na Czarkowie – zapowiada Filip Gryko, pomysłodawca konsultacji.- Najmłodsi uczestnicy otrzymają naklejki, którymi będą mogli zagłosować na trzy z 17 przedstawionych elementów wyposażenia.

Pod szyldem „Dzieciaki Wybieraki” to właśnie dzieci i młodzież zdecydują jakie elementy stworzą w całości zagospodarowanie terenu rekreacyjno-sportowego na Czarkowie.

 

 

(ah)
grudzień 11, 2023

Uwaga, zabraknie prądu w Zielonej Górze i okolicach!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
grudzień 08, 2023

Poznaj ich ograniczenia, by wiedzieć jak pomóc

Na Uniwersytecie Zielonogórskim świętowano Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Z…
grudzień 08, 2023

Marzy mi się zielonogórskie wino mikołajkowe

- Może uda się wprowadzić taki produkt w przyszłym roku,…
grudzień 08, 2023

W niedzielę wędrówka po Zielonej Górze

Zielonogórski oddział PTTK organizuje w niedzielę (10.12) kolejny spacer w…
grudzień 08, 2023

Winowajcą jest kraken

Do chorego w szpitalu idź zdrowy, w maseczce i sam.…

Seniorzy w Baśniowym Zatoniu. Nowe Porozumienie Paradyskie. Zielonogórski sztab WOŚP z wizytą u Jurka Owsiaka

Miniony tydzień przyniósł wiele ciekawych newsów i wydarzeń. Podsumowanie zaczynamy od wizyty w Zatoniu, gdzie…

CRS na święta - Jak będzie otwarty basen?

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze poinformował, jak w ostatnich dniach roku, zwłaszcza…

Seniorzy licznie odwiedzili Zatonie [ZDJĘCIA]

„Baśniowe Zatonie” – świąteczna iluminacja w Parku Książęcym, wciąż przyciąga ludzi. Na sobotę prezydent Janusz…

Śnieg i światło [FELIETON]

W niedzielny wieczór na schodach spotkałem sąsiadkę: - Widział pan, jak pięknie wygląda rynek? -…

Zmiany na zielonogórskich skrzyżowaniach. Ściąga dla kierowców

Zielonogórscy kierowcy pytają o inteligentne światła, dlatego przygotowaliśmy ściągę. Wyruszyliśmy w trasę wokół śródmieścia: dworzec…

Drzewko na święta. Miasto rozda choinki

Urząd miasta wspólnie z ZGK kolejny raz przygotował dla mieszkańców prezent na Boże Narodzenie -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.