Na dwóch kółkach i pod chmurką - „Magiczny Piknik” i konsultacje! [PROGRAM]

Na dwóch kółkach i pod chmurką - „Magiczny Piknik” i konsultacje! [PROGRAM] fot. pixabay
3 czerwca na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej będzie magicznie. I to z założenia! Czeka nas bowiem „Magiczny Piknik” z iluzjonistą, LEGO Harry Potter, mnóstwem zabaw i warsztatów. Oprócz tego rajd rowerowy i mała gastronomia. Przy okazji zagłosujemy jak zagospodarować Czarkowo i spotkamy żużlowców. Wszyscy wsiadamy na dwa kółka. Bez wymówek! Nie tylko dlatego, że z początkiem czerwca zaczynamy kręcić kilometry dla miasta i walczyć o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, ale przede wszystkim dla zdrowia. – Proponuję wspólny rajd. Startujemy w samo południe z Placu Bohaterów, finiszujemy na terenie AZL w Przylepie. Trasa będzie liczyć 18 km – zaprasza Robert Górski, organizator rajdu. – Ubierzmy się na zielono, to w końcu pierwsza w sezonie wiosenna masa krytyczna. Na pierwszych 700 uczestników czekają medale.

 

Z aut rezygnujemy, zresztą 3 czerwca podczas plenerowych wydarzeń ruch samochodowy w okolicy aeroklubu będzie wstrzymany. Kto nie zdecyduje się na rower, może liczyć na MZK. - Autobusem dotrzemy na teren aeroklubu z dworca głównego, z parkingu CRS lub z Osiedla Czarkowo – zaznacza Robert Karwacki, dyrektor MZK. – Kierowcy będą kursować w tę i z powrotem co 15-30 minut.

 

Dmuchańce i motory

Plenerowe wydarzenia są planowane w godzinach 12.00-17.00. Autobusy będą kursować tak, że spokojnie będziemy mogli uczestniczyć we wszystkich przewidzianych atrakcjach. A będzie ich sporo!

– Dmuchańce, fotobudka, warsztaty plastyczne, stanowiska interaktywne, zajęcia popularno-naukowe – wylicza Agata Miedzińska, dyrektor ZOK i gospodyni „Magicznego Pikniku”. Nazwa zobowiązuje, więc warto przebrać się w strój nawiązujący do magii i czarów. W strefie animacji stanie scena, na której wystąpią uzdolnieni zielonogórzanie i pojawi się iluzjonista. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników żużla. W strefie Falubaziaka obejrzymy profesjonalne motory, spotkamy kultową MotoMysz czy… żużlowców Enei Falubazu Zielona Góra (m.in. Rohana Tungate’a, Rasmusa Jensena, Przemysława Pawlickiego, Krzysztofa Buczkowskiego) oraz legendę zielonogórskiego żużla – Andrzeja Huszczę.

– Przy okazji zabawy nie zapominajmy o potrzebujących – przypomina Grzegorz Hryniewicz, szef „Warto jest pomagać” i zaprasza do udziału w akcji charytatywnej na rzecz podopiecznego stowarzyszenia.

 

Dzieci mają głos

Po drodze jest Dzień Matki i Dzień Dziecka, więc 3 czerwca w Przylepie miło będzie świętować w rodzinnym gronie. Na relaks będziemy mogli pozwolić sobie w strefie gastronomicznej. – Szykujemy ławostoły dla 400 osób – uśmiecha się Marek Truszkiewicz, gospodarz strefy. – Warto również wziąć ze sobą koc piknikowy. Zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie posiłki pod chmurką. Na smakoszy będzie czekać m. in. kiełbasa z grilla, przekąski, wata cukrowa i wyjątkowa lemoniada.

Co więcej, możemy liczyć na poczęstunek. Najpierw jednak musimy zdobyć pieczątki na wybranych stanowiskach, np. w strefie konsultacji społecznych.

 

- Będzie możliwość obejrzenia wstępnych wizualizacji zagospodarowania terenu rekreacyjno - sportowego na Czarkowie – zapowiada Filip Gryko, pomysłodawca konsultacji.- Najmłodsi uczestnicy otrzymają naklejki, którymi będą mogli zagłosować na trzy z 17 przedstawionych elementów wyposażenia.

Pod szyldem „Dzieciaki Wybieraki” to właśnie dzieci i młodzież zdecydują jakie elementy stworzą w całości zagospodarowanie terenu rekreacyjno-sportowego na Czarkowie.

 

 

(ah)
czerwiec 09, 2023

Trwa walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Można już kręcić kilometry dla Zielonej Góry. Przypomnijmy – nasze…
czerwiec 09, 2023

W niedzielę spacer do Górzykowa i spotkanie z papugami

 Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (11.06), na kolejną wycieczkę…
czerwiec 09, 2023

Rocznicowy mural na murach aresztu

Mur aresztu przy ul. Łużyckiej opanują winiarze, książęta, przemysłowcy i…
czerwiec 09, 2023

Jarmark Winobraniowy 2023 [MAPKA / REGULAMIN / CENNIK]

Centrum Biznesu Sp. z o.o., jako organizator po raz kolejny …
czerwiec 09, 2023

Flamenco dla chorego Bartka

W piątek, 9 czerwca, o 19.30 w Piekarni Cichej Kobiety…

Krzysztof Rutkowski w restauracji Casa Mia w Zielonej Górze. Co tam robił? (ZDJĘCIA)

W piątek, 9 czerwca, Krzysztof Rutkowski pojawił się w restauracji Casa Mia Zielonej Górze. Tym…

Strażacka i łowiecka brać świętują [FELIETON]

W miniony weekend dwie duże społeczne organizacje świętowały stulecie: Polski Związek Łowiecki i Związek Ochotniczych…

As w rękawie i nasz miejski, oryginalny skarb [ZDJĘCIA]

Jeszcze tam nie byliście? To wciąż macie szansę! Możecie wybrać się na nietypowe i bardzo…

Przetarg rozstrzygnięty. Czas budować schronisko

Czworonożni mieszkańcy schroniska dla bezdomnych zwierząt wkrótce będą mieć nowy, piękny dom. Koszt inwestycji jest…

Wszyscy kręcimy dla Zielonej Góry. Stuknęło nam 100 tys. kilometrów!

Dla Zielonej Góry kręcą młodsi i starsi. Rowerzyści mkną przez miasto i nabijają cenne kilometry…

Wieńce wiszą na zielonogórskim ratuszu! Czas zejść do piwnic winiarskich! [ZDJĘCIA]

W środę rano przed ratuszem pojawili się alpiniści z zielonogórskiej firmy Alpinex. Zadanie mieli jasne:…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.