Nadaj drzewku imię i pomóż małej Ani chorującej na SMA

Nadaj drzewku imię i pomóż małej Ani chorującej na SMA fot. Piotr Jędzura ŁZ
Ania Orłowska choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jedynym ratunkiem jest podanie leku, który kosztuje 9 mln zł. W zbiórkę zaangażowanych jest bardzo dużo osób. Pomóc chce także Zakład Gospodarki Komunalnej, który na licytację wystawia drzewo w Alei Kwitnącej Wiśni.

 

Aleja Kwitnącej Wiśni powstała w Zielonej Górze 5 czerwca 2021 roku z inicjatywy ZGK. W jej sadzeniu pomagali zielonogórzanie, którzy nadali drzewkom imiona. Jedno jednak pozostało bezimienne, ponieważ osoba, która się zapisała z przyczyn losowych nie mogła przyjść  – Postanowiliśmy wystawić je na licytację dla Ani Orłowskiej – informuje Krzysztof Sikora, prezes ZGK. – Mamy nadzieję, że znajdzie się osoba czy firma, która będzie chciała mieć w Zielonej Górze swoje drzewo. Przypomnę tylko, że powstanie tablica pamiątkowa, na której znajdą się wszystkie imiona – dodaje Sikora.

Aby wylicytować drzewo trzeba w komentarzu pod postem na facebooku ZGK wpisać kwotę, jaką chce się podarować małej Ani (link do posta - https://www.facebook.com/128659001290416/posts/933524667470508/)

ZGK na komentarze czeka do poniedziałku - We wtorek odezwiemy się do osoby, która zaoferowała najwyższą kwotę i poprosimy o zrobienie przelewu oraz przesłanie potwierdzenia. I umówimy się w Alei Kwitnącej Wiśni, aby szczęśliwiec uroczyście nadał imię – przekazuje prezes Sikora. Link do wpłaty jest podany w poście, aby nie trzeba było długo szukać.

 Osoba (lub firma), która wylicytuje drzewko otrzyma dyplom Przyjaciela Miejskiej Zieleni specjalną przypinkę poświadczająca otrzymany tytuł.

 

ma

Najpopularniejsze

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.