Najpierw „MEDKOL”, później Medyk, teraz WOMP. Marszałek planuje kolejną likwidację?

Najpierw „MEDKOL”, później Medyk, teraz WOMP. Marszałek planuje kolejną likwidację? fot. łz/wzg/google maps
- Platforma Obywatelska, która rządzi w województwie od kilku lat stara się zlikwidować pewne instytucje w Zielonej Górze – mówił na antenie Radia Index Janusz Kubicki, prezydent miasta. - Część niestety skutecznie, bo zlikwidowała już Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień. Przypomnę, że była też próba likwidacji Medyka – dodał. Czy Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy to następna instytucja, którą chce zlikwidować marszałek? – Będę bronił ośrodka, tak jak broniłem Medyka oraz inwestycji drogowych, przeciwko którym występowała marszałek – mówił Kubicki.

 

Marszałek Elżbieta Polak chciałaby, aby miasto przekazało w ręce urzędu marszałkowskiego budynek przy ul. Dąbrówki , w którym mieście się Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. Czy to kolejna próba likwidacji inwestycji zlokalizowanej w Zielonej Górze? Takie pytanie pojawiło się w przestrzeni publicznej? Do tematu w audycji „Prezydent na 96 fm” odniósł się Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

 

- Platforma Obywatelska chciała zlikwidować przychodnię MEDKOL, udało się ją obronić. Marszałek chciała zlikwidować Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień w Zielonej Górze i  zrobiła to skutecznie, niestety nie udało nam się obronić tego ośrodka. Próbowała zlikwidować Medyk, wyrzucając w sposób brutalny, dyscyplinarnie z pracy dyrektora za to, że bronił swojej szkoły, nam udało się obronić placówkę. Teraz mamy do czynienia z próbą likwidacji kolejnej instytucji. Nie wiem z czego wynika niechęć marszałka do Zielonej Góry – dziwił się Kubicki.

 

Przypominamy, kilka miesięcy temu Platforma Obywatelska chciała zlikwidować Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Medyk w Zielonej  Górze, wówczas prezydent Zielonej Góry stanął w obronie uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Podobnie było w chwili, gdy Kubicki ogłosił sukces przy dopięciu montażu finansowego przy budowie zachodniej obwodnicy miasta. Na inwestycje udało się pozyskać setki milionów złotych, co wyraźnie przeszkadzało politykom PO.   

 

- Ja będę bronił tego ośrodka, tak samo jak broniłem się przed próbami zatrzymania budowy obwodnicy południowej oraz obwodnicy zachodniej. Marszałek występowała przeciwko  tym inwestycjom. Będę bronił rozwoju miasta i stanu posiadania Zielonej Góry – mówił Kubicki.

 

Co prezydent miasta może zrobić w sprawie Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy? Janusz Kubicki zaproponował marszałek Elżbiecie Polak rozmowę w cztery oczy oraz  zaznaczył, że jest gotowy się dogadać. Na stole położył też konkretną propozycję. - My oddamy WOMP, a w zamian chcemy, aby oddano nam budynek Medyka. Boję się o te zapędy dotyczące likwidacji Medyka,  które co chwile pojawiają się  w szeregach Platformy Obywatelskiej – dodał Kubicki.

- Mnie pani marszałek nie może dyscyplinarnie zwolnić z pracy, dlatego nie boję się głośno mówić o tym co jest złe – uciął prezydent Zielonej Góry.

 

 

wzg/ri
lipiec 01, 2022

Zielonogórzanie „Razem dla Kazia” [ZDJĘCIA]

Było rodzinnie i sportowo! Zielonogórzanie grali i bawili się w…
lipiec 01, 2022

Lekcja historii i przyzwoitości [ZDJĘCIA]

Niejednorodna forma, której główną osią jest krzyż i martwe drzewo…
lipiec 01, 2022

W niedzielę odpoczniemy na kąpielisku w Nowogrodzie Bobrzańskim

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (3.07) na wypoczynek na…
lipiec 01, 2022

Aleksandra Mrozek: Mówienie o tym, że Zielona Góra się nie rozwija, to polityczne bicie piany!

- Infrastruktura miasta rozwija się wzorcowo, pozyskiwane są ogromne pieniądze…
lipiec 01, 2022

Jesteśmy w rowerowej czołówce!

To był bardzo udany debiut. Zielona Góra znalazła się w…

Kawiarnia Kaiserkrone w 1935 r. na dzisiejszej al. Niepodległości - było miejsce na przydomowe ogródki

To jedna z 170 pocztówek prezentowanych na otwartej wczoraj w muzeum wystawie Tradycje winiarskie na…

Raj w Zatoniu na wyciągnięcie ręki! W Berlinie odbyła się premiera książki poświęconej łużyckim parkom

W czwartek, 30 czerwca, w Polskim Instytucie w Berlinie odbyła się premiera książki „Zielone raje.…

Na ochłodę kąpiel w jeziorze!

Gdzie schronić się przed upałem? Najlepiej nad wodą! Kąpiel w jeziorze to z pewnością przyjemne…

Uboczne skutki dobrych decyzji [FELIETON]

W planach wszystko wygląda dobrze. W praniu okazuje się, że pojawiają się uboczne skutki, które…

Igrzyska na deptaku! Zaczną najmłodsi!

Na starówkę powracają biegi z przeszkodami. W niedzielę, 3 lipca, odbędzie się rywalizacja zaplanowana z…

Wino księżnej i wystawa

Nie musimy wyjeżdżać do Żagania, żeby zobaczyć jak wygląda winnica Saganum. Wystarczy zajrzeć do Muzeum…

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.