Najsłodsza dziewczyna w Zielonej Górze

Najsłodsza dziewczyna w Zielonej Górze fot. Bartosz Mirosławski
Nie wie nic o słodyczach ten, kto nie próbował krówek z SieJe Słodycz. Z tymi, które zazwyczaj można znaleźć w sklepach mają niewiele wspólnego. Powstają na bazie naturalnych składników i rozpływają się w ustach.

 

Zaczęło się od tortów. Takich urodzinowych, dla dzieci. Patrycja Chabzda piekła je na zamówienie. Pewnego dnia ją i jej syna Andrzeja naszła chęć na krówki. Przeszli się po sklepach, poczytali składy i… wrócili do domu z pustymi rękoma. Za stworzenie słodyczy, które miały przywoływać smaki dzieciństwa, postanowili zabrać się sami. Tak powstała pierwsza porcja krówek. Pani Patrycja zawinęła je w papilotki. Słodycze domowej roboty rozdawała znajomym i paniom z przedszkola. Później zaczęły napływać pytania od firm czy może dostarczyć im krówki na podarunki dla partnerów biznesowych czy pracowników.

Pani Patrycja postanowiła założyć firmę. – Mam szczęście do ludzi. Na mojej drodze stają ci pomocni i życzliwi – opowiada P. Chabzda. – Tak było z panią od funduszy, która doradziła jak zdobyć dofinansowanie na rozkręcenie firmy i graficzką, która stworzyła opakowania oraz materiały promocyjne.

 

Jarzębina prosto z drzewa

Bazą każdej krówki jest mleko, cukier, masło i śmietanka. – Większość producentów słodyczy często stosuje sztuczne dodatki, kosztem jakości i smaku. Moje krówki są wytwarzane na bazie naturalnych składników wysokiej jakości – zaznacza pani Patrycja.

Magia dzieje się później, przy nadawaniu smaku krówkom. To one najbardziej wyróżniają je wśród produktów, które można znaleźć na rynku. Wśród 15 propozycji jest sezam, malina, kawa, mak, orzech włoski czy jarzębina. Nie powstają ze sklepowych aromatów we fiolkach. Np. jarzębinę pani Patrycja kandyzuje sama, od podstaw. Deklaruje, że w tygodniu jest w stanie wyprodukować 50 kg krówek. Nie powstają już w domowym zaciszu, a lokalu w „Mrowisku”. Pełni funkcję gastronomicznego laboratorium, bo pani Patrycja lubi eksperymentować. Zielonogórzanie efekty tych kulinarnych eksperymentów mogą kupić w Amonie na Zaciszu, U Józka przy ul. Budziszyńskiej, w warzywniaku Twój Targ przy ul. Jaskółczej, Zielono nam w Galerii Grafitt, kawiarni Coffee Hunter przy ul. Rzeźniczaka, Salcum Fixum przy ul. Grottgera i w Sezamie w Droszkowie.

 

Zapach, który zniewala

Pani Patrycja pilnuje interesu sama, ale zaznacza, że zawsze może liczyć na pomoc rodziny i przyjaciół. Wcześniej, gdy interes kwitł w domu, pani Patrycja często słyszała od listonosza czy kuriera, że zapach jest oszałamiający. Sama, mimo że z aromatami ma do czynienia na co dzień, nadal chętnie sięga po krówki. Nie przesadza z ilością, najbardziej lubi te jarzębinowe.

Sława zielonogórskich krówek wyszła poza granice miasta. Mogą ich spróbować mieszkańcy Łodzi, Legnicy, Tomaszowa Mazowieckiego i Wolsztyna. Dzięki temu, że jest możliwość zamówienia krówek z wysyłką, odzywają się klienci z różnych zakątków Polski, a nawet, coraz częściej, z Niemiec czy Anglii. Wielu klientów, wybierając się za granicę, zabiera ze sobą krówki SieJe Słodycz jako typowo polski, słodki upominek.

 

(ah)
kwiecień 22, 2024

Zabraknie prądu w Zielonej Górze i okolicach

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
kwiecień 19, 2024

Fenomen zielonogórskich szóstek piłkarskich

W mieście, w którym futbol nie jest pierwszym wyborem ani…
kwiecień 19, 2024

Dołącz do „Zastalowców”

Kto czyta nuty, może dołączyć do muzyków Zastalu choćby dziś.…
kwiecień 18, 2024

W niedzielę spacer do Droszkowa

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (21.04) na kolejny spacer…
kwiecień 19, 2024

Tak steruje światłami, że autobus jedzie krócej

Inteligentny System Transportu (ITS) miał dać pierwszeństwo miejskim autobusom. Pierwsze…

Od dzisiaj o Kartę H2Ochla mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają Karty ZGranej Rodziny

Od dzisiaj o Kartę H2Ochla mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają Karty ZGranej Rodziny,…

OFICJALNE WYNIKI wyborów prezydenckich: Pabierowski 57,45%, Kubicki 42,54%

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne rezultaty drugiej tury wyborów prezydenckich w Zielonej Górze.

J.Kubicki kończy kampanię: Dzisiaj mam dla Was zaproszenie do współrządzenia Zieloną Górą [WIDEO / ZDJĘCIA]

– To była intensywna, ale wspaniała kampania – powiedział dziś prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.…

Nie zmienia się koni podczas przeprawy przez rzekę [FELIETON]

Znam obu kandydatów na prezydenta - pisze felietonista Andrzej Brachmański. - Kubicki, człowiek z wadami.…

Mieć własne cztery kąty. Miasto buduje mieszkania

We wtorek w Planetarium Wenus ponad 100 zielonogórzan, którzy najdłużej czekają na przyznanie komunalnego lokalu,…

FotoSpacer po zielonogórskiej starówce [ZDJĘCIA]

Na początek trochę nas rozpieściła, teraz się wycofała. Wiosna zaserwowała nam kilka ciepłych dni, ale…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.