Nauczyciele odebrali awanse zawodowe [ZDJĘCIA]

Nauczyciele odebrali awanse zawodowe [ZDJĘCIA] Fot. Bartosz Mirosławski
Dzisiaj (26.09) w Palmiarni, aż 65 zielonogórskich pedagogów odebrało awanse na stopień nauczyciela mianowanego. - Oprócz rozwoju zawodowego i spełnienia w życiu prywatnym, życzę wam, abyście nie tracili nadziei, że po tych złych dniach, które mamy wokół, przyszły lepsze – mówiła Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w urzędzie miasta.

 

Uroczystość w Palmiarni rozpoczęła się od popisów wokalnych najmłodszych ze Studia Piosenki „Rezonans”, które działa przy Młodzieżowym Centrum Edukacji i Kultury Dom Harcerza.

Gratulacje i dyplomy awansowani nauczyciele otrzymali od Wiolety Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w urzędzie miasta, Andrzeja Wojnakowskiego, dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Zielonej Górze i Jarosława Skorulskiego, naczelnika Wydziały Oświaty i Spraw Społecznych.

Zarażajcie entuzjazmem kolegów

- Kiedy spotykamy się w Palmiarni, to zawsze musi to być szczególne wydarzenie i szczególna uroczystość -  mówiła dyrektor Wioleta Haręźlak. –  Po raz kolejny mamy zaszczyt i wielką przyjemność wręczyć akty nadania stopnia awansu zawodowego. W tym roku awans otrzyma rekordowa liczba 65 zielonogórskich nauczycieli. To nie takie proste, aby dostać ten awans. To wielki zaszczyt, że w Zielonej Górze mamy tak wielu nauczycieli mianowanych i dyplomowanych. Osiągając ten tytuł macie gratyfikację finansową, choć pewnie nie do końca jesteście z niej zadowoleni – mówiła do pedagogów W. Haręźlak i dodawała: - Oprócz rozwoju zawodowego i spełnienia w życiu prywatnym, życzę wam, abyście nie tracili nadziei, że po tych złych dniach, które mamy wokół, przyszły lepsze. Życzę, abyście zarazili entuzjazmem młodszych kolegów, zastanawiających się być może nad tym, czy praca w szkole i przedszkolu jest właściwym wyborem. Wy jesteście dowodem, że to był słuszny wybór. Kiedy ja zostawałam nauczycielem nikt o tym nie mówił, a my chcemy temu wydarzeniu nadać rangę.

Maja Muszyńska od ośmiu lat pracuje w Miejskim Przedszkolu Nr 22 „Kraina Ekoludków”. Nauczycielka ma dużą satysfakcję z awansu zawodowego. – Od zawsze chciałam pracować w przedszkolu, lubię dzieci i pracę z nimi – mówi szczęśliwa pani Maja. - Wielką przyjemność sprawia mi nauka małych dzieci praktycznie od podstaw. Opiekuję się obecnie grupą trzylatków. Planuję w przyszłości zostać nauczycielem dyplomowanym – zapowiada nauczycielka.

Nominację na nauczyciela mianowanego odbierał też Jacek Tarczyło, kilkukrotny mistrz świata w rock and rollu akrobatycznym w duecie z Anną Miadzielec, od dziesięciu lat nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Edukacyjnym Nr 6 w Przylepie. – Bardzo się cieszę z awansu, choć nie ukrywam, że przed egzaminem troszkę się stresowałem – mówi pan Jacek. Myślę już o nominacji na stopień nauczyciela dyplomowanego. I jak zawsze chcę rozwijać moje stowarzyszenie i najlepiej jak potrafię pracować z moimi grupami tanecznymi.

Tej podniosłej chwili tradycyjnie towarzyszyło ślubowanie. Na uroczystości były obecne Ewa Kostrzewska, szefowa zielonogórskiego oddziału ZNP i Elżbieta Grudzińska, przewodnicząca nauczycielskiej „Solidarności” w Zielonej Górze.

 

 

rk

 

grudzień 09, 2022

Kierowca nie wytrzymał i zrobił to kierowcy busa

Do zdarzenia doszło na al. Niepodległości. Ktoś zaparkował busem blokując…
grudzień 09, 2022

Piękny jubileusz. To już 50 lat pracy Danuty Tarnawskiej z niepełnosprawnymi sportowcami

Mówisz Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Start Zielona Góra, myślisz Danuta Tarnawska. I…
grudzień 09, 2022

O winiarstwie w Centrum Przyrodniczym

Pomyśleć, że kiedyś przy ul. Sienkiewicza stała muszla koncertowa. Jak…
grudzień 09, 2022

Ekrany działają, mieszkańcy potwierdzają - jest lepiej!

Mieszkańcy wieżowców przy trasie S3, z ulgą przyjęli fakt zakończenia…
grudzień 09, 2022

Zielona Góra rozdaje choinki!

Choinka to symbol Bożego Narodzenia. Kojarzy się z ciepłem, rodziną,…

Górnicy świętowali Barbórkę [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (9.12) w Zielonej Górze odbyły się uroczyste obchody Barbórki. Górnicy z PGNiG złożyli kwiaty…

W mieście ruszy weryfikacja opłat za wywóz śmieci

Nie ma co udawać, wszyscy śmiecą, nie wszyscy płacą za wywóz odpadów. – Szacujemy, że…

Już widać kształt ścieżki rowerowej z Zielonej Góry (Zatonia) do Nowej Soli

- Dzięki tej drodze będziemy mogli bez żadnych przeszkód i co najważniejsze bezpiecznie korzystać z…

Za nimi 100 godzin wspólnych treningów. Street Army podsumowuje bezpłatny projekt dla seniorów

- Ale ten rok szybko zleciał – dziwi się fizjotrener Bernard Barski, który z grupą…

Szewc z Zielonej Góry pracuje i ma zlecenia. – W epidemii pomogli ludzie i prezydent…

Wszystko zaczęło się w czasie pandemii kornawirusa. Lockdown spowodował spadek obrotów wielu firm i warsztatów,…

"FAŁSZYWY LEKARZ" zgarnął 200 tysięcy złotych 86-letniemu seniorowi z Zielonej Góry!

86-letni senior z Zielonej Góry wraz ze swoją żoną dali wiarę historii stworzonej przez przestępców…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.