Nauczyciele odebrali awanse zawodowe [ZDJĘCIA]

Nauczyciele odebrali awanse zawodowe [ZDJĘCIA] Fot. Bartosz Mirosławski
Dzisiaj (26.09) w Palmiarni, aż 65 zielonogórskich pedagogów odebrało awanse na stopień nauczyciela mianowanego. - Oprócz rozwoju zawodowego i spełnienia w życiu prywatnym, życzę wam, abyście nie tracili nadziei, że po tych złych dniach, które mamy wokół, przyszły lepsze – mówiła Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w urzędzie miasta.

 

Uroczystość w Palmiarni rozpoczęła się od popisów wokalnych najmłodszych ze Studia Piosenki „Rezonans”, które działa przy Młodzieżowym Centrum Edukacji i Kultury Dom Harcerza.

Gratulacje i dyplomy awansowani nauczyciele otrzymali od Wiolety Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w urzędzie miasta, Andrzeja Wojnakowskiego, dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Zielonej Górze i Jarosława Skorulskiego, naczelnika Wydziały Oświaty i Spraw Społecznych.

Zarażajcie entuzjazmem kolegów

- Kiedy spotykamy się w Palmiarni, to zawsze musi to być szczególne wydarzenie i szczególna uroczystość -  mówiła dyrektor Wioleta Haręźlak. –  Po raz kolejny mamy zaszczyt i wielką przyjemność wręczyć akty nadania stopnia awansu zawodowego. W tym roku awans otrzyma rekordowa liczba 65 zielonogórskich nauczycieli. To nie takie proste, aby dostać ten awans. To wielki zaszczyt, że w Zielonej Górze mamy tak wielu nauczycieli mianowanych i dyplomowanych. Osiągając ten tytuł macie gratyfikację finansową, choć pewnie nie do końca jesteście z niej zadowoleni – mówiła do pedagogów W. Haręźlak i dodawała: - Oprócz rozwoju zawodowego i spełnienia w życiu prywatnym, życzę wam, abyście nie tracili nadziei, że po tych złych dniach, które mamy wokół, przyszły lepsze. Życzę, abyście zarazili entuzjazmem młodszych kolegów, zastanawiających się być może nad tym, czy praca w szkole i przedszkolu jest właściwym wyborem. Wy jesteście dowodem, że to był słuszny wybór. Kiedy ja zostawałam nauczycielem nikt o tym nie mówił, a my chcemy temu wydarzeniu nadać rangę.

Maja Muszyńska od ośmiu lat pracuje w Miejskim Przedszkolu Nr 22 „Kraina Ekoludków”. Nauczycielka ma dużą satysfakcję z awansu zawodowego. – Od zawsze chciałam pracować w przedszkolu, lubię dzieci i pracę z nimi – mówi szczęśliwa pani Maja. - Wielką przyjemność sprawia mi nauka małych dzieci praktycznie od podstaw. Opiekuję się obecnie grupą trzylatków. Planuję w przyszłości zostać nauczycielem dyplomowanym – zapowiada nauczycielka.

Nominację na nauczyciela mianowanego odbierał też Jacek Tarczyło, kilkukrotny mistrz świata w rock and rollu akrobatycznym w duecie z Anną Miadzielec, od dziesięciu lat nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Edukacyjnym Nr 6 w Przylepie. – Bardzo się cieszę z awansu, choć nie ukrywam, że przed egzaminem troszkę się stresowałem – mówi pan Jacek. Myślę już o nominacji na stopień nauczyciela dyplomowanego. I jak zawsze chcę rozwijać moje stowarzyszenie i najlepiej jak potrafię pracować z moimi grupami tanecznymi.

Tej podniosłej chwili tradycyjnie towarzyszyło ślubowanie. Na uroczystości były obecne Ewa Kostrzewska, szefowa zielonogórskiego oddziału ZNP i Elżbieta Grudzińska, przewodnicząca nauczycielskiej „Solidarności” w Zielonej Górze.

 

 

rk

 

grudzień 01, 2023

Rodzinna tradycja kwitnie od czterech dekad

Na ich przykładzie można tłumaczyć sens przysłowia „bez pracy nie…
grudzień 01, 2023

O pedagogice dziecka i jakości edukacji

Zakład Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej UZ po raz czwarty zaprosił…
grudzień 01, 2023

Mały autobus na nowej trasie

Trzy minibusy marki Karsan są już w mieście. Mają wyjechać…
grudzień 01, 2023

Skarpetki uczą tolerancji

Maluchy z „Rozśpiewanego Przedszkola” nr 34 miały okazję, jako pierwsze…
grudzień 01, 2023

W niedzielę spacer do Nietkowa

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (3.12) na pieszą wycieczkę…

Światełka na zielonogórskim deptaku zapalone! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Jak myślicie ile można iść spacerkiem z pl. Bohaterów pod ratusz? 10 minut? Kwadrans? W…

Kraj z dykty? [FELIETON]

Kiedy minister Bartłomiej Sienkiewicz powiedział, że Polska to kraj z dykty (użył słów ostrzejszych), wielu…

„Baśniowe Zatonie” zachwyca światełkami [ZDJĘCIA / WIDEO]

Powiedzieć, że w Zatoniu pojawił się dziki tłum zielonogórzan, to… nic nie powiedzieć. Więcej ludzi…

Rozświetlamy miasto! [ZDJĘCIA / HARMONOGRAM / MAPKA]

W świątecznym oświetleniu miasta wielkie zmiany! Nowa oprawa fontanny na pl. Bohaterów, ozdoby i girlandy…

Mikołaj na żużlu, renifery, choinki i upominki. Cudowne dekoracje na deptaku! [ZDJĘCIA]

Mikołaj na motorze żużlowym i renifer, który kopytami otwiera świąteczne prezenty, takie świąteczne dekoracje już…

Wystawa „Grudniowe Anioły” i rozświetlenie Parku Iluminacji w Zatoniu!

„Grudniowe Anioły” – tak nazywa się wystawa, którą dziś popołudniu będzie można oglądać w oranżerii…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.