Nowa atrakcja w Ogrodzie Botanicznym – strefa malucha z dmuchańcami! [DUŻO ZDJĘĆ]

Nowa atrakcja w Ogrodzie Botanicznym – strefa malucha z dmuchańcami! [DUŻO ZDJĘĆ] fot. Piotr Jedzura / łz
Zielonogórski Ogród Botaniczny Bajkowa Zagroda cały czas pozytywnie się zmienia, trwa rozbudowa mini-zoo, a wkrótce także Ptasiego Azylu. Nie zapominamy także o najmłodszych mieszkańcach, bowiem właśnie otwarto strefę dla maluchów z dmuchańcami i zabawkami.  - Strefę przygotowaliśmy z myślą o rodzinach z dziećmi, bowiem one najczęściej odwiedzają nasz Ogród Botaniczny - mówi radny Paweł Wysocki, opiekun Ogrodu Botanicznego. 
 

Zielonogórski Ogród Botaniczny cały czas pozytywnie się zmienia, trwa rozbudowa mini-zoo, a wkrótce także Ptasiego Azylu. Miasto nie zapomina także o najmłodszych mieszkańcach, bowiem właśnie otwarto strefę dla maluchów z dmuchańcami i zabawkami.

 

Nowy teren dla dzieci znajduje się zaraz przy wyjściu do Ogrodu Botanicznego, w urokliwym zakątku otoczonym przez roślinność oraz przyjemnie zacienionym przez pobliskie drzewa. – Wcześniej w tym miejscu było klepisko, a jak popadało to robiło się błoto. Uznaliśmy jednak, że warto ten teren fajnie wykorzystać – tłumaczy radny Paweł Wysocki, który zaangażował się w stworzenie strefy malucha.

 

Miasto przygotowało nowe miejsce zabaw za kwotę ok. 380 tys. zł, w ramach prac m.in. utwardzono nawierzchnię, ustawiono ławeczki i stoliki, przeprowadzono nasadzenia. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z głównego wykonawcy, zielonogórskiego Przedsiębiorstwa Remontowo-Budowlanego "KABET" Ryszard Kaczmarek, które wykonało wszystko przed czasem. Termin zamknięcia inwestycji mijał pod koniec września, ale dzięki ich sprawności całość jest gotowa jeszcze w trakcie wakacji – zaznacza P. Wysocki.

 

I kontynuuje: - Strefę przygotowaliśmy z myślą o rodzinach z dziećmi, bowiem one najczęściej odwiedzają nasz Ogród Botaniczny. Już wcześniej mieliśmy sygnały, że dźwięki z zabawek ustawionych w pobliżu kas trochę przeszkadzają uczestnikom wycieczek i klientom kawiarni. A w strefie rodzicie będą mogli spokojnie wypić sobie kawę czy zjeść lody, a dzieciaki będą mogły się wyszaleć. Na miejscu znajdują się trzy duże dmuchańce i kilka zabawek, więc jestem przekonany, że młodzi zielonogórzanie będą zadowoleni – przekonuje radny Wysocki.

 

W kontekście całej sprawy warto przypomnieć, że obecnie trwa również rozbudowa mini-zoo w Ogrodzie Botanicznym, które również stanowi dużą atrakcję dla dzieci. W najbliższą niedzielę, 7 sierpnia, placówka zaprasza do siebie na tzw. Dzień Pszczoły. W programie imprezy znajdują się m.in. warsztaty edukacyjne, kiermasz i degustacja miodu.

 

 

(md)
październik 04, 2023

Seryjny złodziej zatrzymany przez zielonogórską policję

Zielonogórscy kryminalni w miniony weekend zatrzymali 40-letniego zielonogórzanina, który podejrzany…
październik 04, 2023

Pionierzy świętowali w Palmiarni. „Bez państwa nie byłoby Zielonej Góry!” [ZDJĘCIA]

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. A już 9…
październik 04, 2023

Zakręceni na punkcie pomagania!

„Wierzymy, że zielonogórzanie nigdy nie przechodzą obojętnie wobec potrzebujących –…
październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…

Wiemy jakie będą opłaty za parking przy Palmiarni! [ZDJĘCIA]

Jak informuje Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej, w połowie października ruszy system poboru opłat…

KASZA z ogórkiem kiszonym od mamy, zamiast kiełbasy wyborczej [FILM / ZDJĘCIA]

We wtorek, 3 października, Zielona Górą odwiedził Szymon Hołownia. Ze smakiem zjadł kaszę od Rafała…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.