Nowy posterunek policji na os. Pomorskim? Decyzja po stronie komendanta

Nowy posterunek policji na os. Pomorskim? Decyzja po stronie komendanta fot. google maps
- Miasto ma dobrą wolę do tego, aby przekazać na os. Śląskim 1,5 ha pod budowę nowego posterunku policji, który rzeczywiście spełniałby wymogi XXI wieku – mówi Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych. - Prosiliśmy komendanta wojewódzkiego i miejskiego, aby w końcu do Ogólnopolskiego Planu Modernizacji Policji wprowadzono budowę nowego posterunku, co jest warunkiem do tego, aby rozpocząć pracę nad tą inwestycją. Kolejne kroki absolutnie należą do komendanta wojewódzkiego – dodała.

 

Osiedla: Pomorskie, Mazurskie i Kaszubskie tworzą jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów Zielonej Góry. Powstają tam nowe budynki wielorodzinne, galerie handlowe i usługowe, przybywa mieszkańców. Zdaniem zielonogórzan za tymi zmianami nie nadąża policja. Mieszkańcy mają na myśli głównie stan budynku, w którym mieści się komisariat na os. Pomorskim, zwracają uwagę, że od lat nic się tam nie zmienia, a warunki pracy policjantów są fatalne. Słuchacze Radia Zielona Góra w jednej z audycji pytali czy budowa nowego posterunku policji w tym rejonie miasta jest cały czas aktualna i co dzieje się w tej sprawie. Obecna w audycji radiowej Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych przypomniała, że miasto już wcześniej deklarowało, że może przeznaczyć grunt niezbędny pod budowę nowego posterunku, który wpłynie na poprawę warunków pracy funkcjonariuszy, co przełoży się bezpieczeństwo mieszkańców.

 

- Miasto może, i absolutnie ma tej kwestii dobra wolę, aby przekazać na os. Śląskim 1,5 ha pod budowę nowego posterunku policji, który rzeczywiście spełniałby wymogi XXI wieku – mówiła Haręźlak. - Znam posterunek na os. Pomorskim, on nie spełnia wymogów, dla tak dużego obszaru a warunki, w których pracują policjanci, delikatnie mówiąc nie są dobre – dodała.  

 

Wioleta Haręźlak wyjaśniła, że inwestycje takie jak budowa posterunku policji leżą w gestii Ministerstwa Obrony Narodowej. Jak  zaznaczyła, władze Zielonej Góry wielokrotnie prosiły komendantów wojewódzkiego i miejskiego o umieszczenie budowy nowego komisariatu w  Ogólnopolskim Planie Modernizacji Policji, więc to do nich należy kolejny krok w tej sprawie.

 

- Wszystkie kroki są po stronie policji. Wiem, że komendant wojewódzki czyni starania u szefostwa w Warszawie, aby rzeczywiście w tym planie modernizacji ująć budowę nowego posterunku – mówiła Haręźlak. - Na jakim jest to etapie, to trzeba zapytać komendanta woj. policji – dodała. - My ze strony miasta zawsze wspieramy działania policji. Przekazujemy 200 tys. zł na dodatkowe patrole i nagrody dla policjantów za ich służbę. Przy tej inwestycji również chcemy brać czynny udział przekazując potrzebny gruntu, czyli 1,5 ha. Na tak dużej działce można wybudować posterunek na miarę potrzeb mieszkańców tych osiedli - tłumaczyła.

 

(łc)  
marzec 23, 2023

0 cenzury – 100% kultury. W sobotę Polska Noc Kabaretowa w CRS

Kabaret Skeczów Męczących, Ani Mru Mru, Nowaki, Paranienormalni, Smile. Polska…
marzec 23, 2023

Rekord świata pobity! Na sznurze w hali CRS zawiesili 4760 skarpetek!

- Udało się! Zielonogórzanie pobili nie tylko rekord Polski, ale…
marzec 23, 2023

W szpitalu w Zielonej Górze odmówili pomocy mężczyźnie zranionemu piłą łańcuchową

Do zdarzenia doszło we wtorek, 21 marca. Na Szpitalny Oddział…
marzec 23, 2023

Tłumy na Targach Pracy UZ [VIDEO]

To były wyjątkowe targi pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wyjątkowe, bo…
marzec 22, 2023

W kwestii elektromobilności jesteśmy najlepsi w Europie!

- Chcemy nie tylko zeroemisyjności, dążymy do tego aby prąd,…

POLBUT - Sklep uruchomiono 8 marca 1976 r. - Kupowaliście tam buty?

Polbut – zawsze mnie zastanawiało, kto wymyślał tak okrutne nazwy? - zastanawia się Tomasz Czyżniewski.Kupowaliście…

F. Czeszyk: Kaczy Dół to wielopokoleniowy, ambitny, obywatelski projekt

- Moi chłopcy już nie mogą się doczekać otwarcia Kaczego Dołu – mówi Pani Anna,…

Posadzą kolejne drzewa w Zielonej Górze! Na sadzenie lasu przygotowano 20 tysięcy sadzonek!

To już tradycja, że od 2015 roku leśnicy z Zielonej Góry i Przytoku sadzą lasy.…

Zielona Góra ma najtańsze wejściówki na basen w całej Europie

- Mimo globalnego kryzysu finansowego i wysokich cen energii nie wstrzymywaliśmy żadnych atrakcji i nie…

DT Centrum istnieje już 47 lat - Robiliście tam zakupy?

Kiedyś kultowy sklep – budynek DT Centrum istnieje już 47 lat - wspomina Tomasz Czyżniewski. …

Plac Teatralny pod specjalnym nadzorem! [ZDJĘCIA OPERACYJNE]

Wiosenna pogoda sprzyja spacerom po zielonogórskim deptaku. Coraz więcej młodych ludzi spędza również czas w…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.