ADB wyposaża przyszłych informatyków

ADB wyposaża przyszłych informatyków
Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego zorganizował dzisiaj Dzień Otwarty. Wzięło w nim udział 800 uczniów z naszego regionu, którzy zajrzeli m.in. do wydziałowych laboratoriów. Zobaczyli nowy sprzęt na wydziale. Na młodzież czekały m.in. gogle do oglądania wirtualnej rzeczywistości i sprzęt do nagrywania obrazu i dźwięku. Władze uczelni podpisały umowę na użyczenie sprzętu informatycznego. Komputery znalazły się w laboratorium pod patronatem firmy ADB. Studenci skorzystają z nich na zajęciach. – To dobrej klasy komputery wyposażone w dyski SSD, które mają służyć studentom wydziału – mówi Adam Biniszkiewicz, prezes zarządu firmy ADB Polska. - Jak sama nazwa wskazuje, jest to Laboratorium Systemów Multimedialnych. Czyli z jednej strony studenci będą mogli w ramach zajęć laboratoryjnych w praktyce wykorzystywać poznaną wiedzę do tworzenia różnego rodzaju systemów multimedialnych, ale także do budowania tzw. systemów embedded, czyli osadzonych, które – nie ukrywam – w późniejszej pracy na pewno będą się przydawały.
Przypomnijmy. Wydział informatyki współpracuje z ADB od wielu lat. Dzięki temu studenci poszerzają swoją wiedzę w ramach Akademii ADB na zajęciach z technik programowania nowoczesnych systemów telewizyjnych. Jak wyjaśnia prof. Marian Mrugalski, dziekan Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego firma ADB bierze udział w akademii pod swoim patronatem, gdzie kształci przyszłych informatyków. - Corocznie realizuje też z naszym wydziałem konkurs programistyczny, ogólnokrajowy – mówi prof. Marian Mrugalski. - Dostarcza wiele ciekawych praktyk dla naszych studentów. Wsparcie firmy jest dla nas bardzo ważne z punktu widzenia podnoszenia kompetencji naszych studentów, szczególnie kierunku informatyka, ale nie tylko. Jest też istotne przy kształtowaniu pozytywnego wizerunku naszego wydziału i naszych kierunków studiów w naszym otoczeniu gospodarczym.  
październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…
październik 02, 2023

Uwaga, zabraknie prądu!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
październik 02, 2023

Akcja wywozu niewybuchów. Z Warszawy wróciliśmy z nagrodą. W Ochli robią wykończeniówkę!

Tematem numer jeden w minionym tygodniu była akcja wywozu niewybuchów…
wrzesień 29, 2023

Przylep, mobilność i ścieżka rowerowa

Radni spotkali się w ratuszu w miniony wtorek. Wśród omawianych…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

Jubileusz firmy Ziel-Bruk – medale od prezydenta

W sobotę (30.09) w hotelu Grape Town, firma Ziel-Bruk z Płot świętowała okrągły jubileusz 40-lecia…

W szpitalu zawodził specjalistyczny aparat. Warto Jest Pomagać kupiło nowy!

Kolejny raz stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wsparło szpital w Zielonej Górze i jego pacjentów. -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.