Obchody Święta Policji w Zielonej Górze

Obchody Święta Policji w Zielonej Górze fot. kmp zg
24 lipca to dzień, w którym wszyscy policjanci w kraju obchodzą swoje święto. Ten dzień to także okazja do wręczenia awansów, odznaczeń i nagród. Obchody Święta Policji w Zielonej Górze odbyły się natomiast już dzisiaj, 19 lipca na Sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 40. p.o. Komendanta  Miejskiego Policji mł. insp. Maciej Sipek  wręczył policjantom akty mianowania na wyższe stopnie, natomiast Prezydent Miasta Zielona Góra wyróżnił  policjantów nagrodami pieniężnymi. Jednocześnie Prezydent Kubicki złożył życzenia policjantkom i policjantom oraz  przypomniał, że policjanci dbają o jedną z najważniejszych ludzkich potrzeb jaką jest potrzeba bezpieczeństwa mieszkańców Zielonej Góry.

 

Święto Policji to czas podziękowania wszystkim Policjantkom oraz Policjantom za ich ciężką i odpowiedzialną służbę, za narażanie własnego życia czy zdrowia dla ochrony życia i zdrowia innych, a także podziękowania pracownikom Policji za ich trud i wkład, który nierozerwalnie wiąże się ze służbą policyjną.  Tegoroczne obchody Święta Policji rozpoczęły się już 19 lipca o godz. 12.00

p.o. Komendanta  Miejskiego Policji mł. insp. Maciej Sipek  wręczył policjantom akty mianowania na wyższe stopnie, natomiast Prezydent Miasta Zielona Góra wyróżnił  policjantów nagrodami pieniężnymi. Jednocześnie Prezydent Kubicki złożył życzenia policjantkom i policjantom oraz  przypomniał, że policjanci dbają o jedną z najważniejszych ludzkich potrzeb jaką jest potrzeba bezpieczeństwa mieszkańców Zielonej Góry. Podziękował za trud jaki policjanci na co dzień wkładają w zapewnienie mieszkańcom miasta spokoju i bezpieczeństwa oraz zapewnił o swoim wsparciu i pomocy. Na zakończenie życzył zdrowia zarówno funkcjonariuszom jak i członkom ich rodzin.

 

Starosta Zielonogórski pan Krzysztof Romankiewicz podziękował zielonogórskim policjantom za dotychczasową pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu, podkreślił także, że mieszkańcy dostrzegają zaangażowanie i trud jaki funkcjonariusze wkładają w swoją codzienną służbę.

 Starosta Romankiewicz zapewnił policjantów o swoim wsparciu, docenił rolę rodzin wspierających na co dzień policjantów, a także życzył policjantkom i policjantom oraz pracownikom Policji wielu sukcesów zarówno zawodowych jak i w życiu osobistym.

p.o. Komendant  Miejski Policji mł. insp. Maciej Sipek podziękował za współpracę samorządowcom oraz złożył najlepsze życzenia policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

W tym roku podczas obchodów Święta Policji w Zielonej Górze awans na wyższy stopień otrzymało 104 funkcjonariuszy, a 20 zielonogórskich Policjantów otrzymało wyróżnienia od Prezydenta Miasta Zielonej Góry Janusza Kubickiego. Burmistrzowie i Wójtowie  Sulechowa, Babimostu, Kargowej i Trzebiechowa oraz Bojadeł, także postanowili wyróżnić nagrodami pieniężnymi policjantów pracujących w ich gminach.

 

 

kmp zg

wrzesień 22, 2023

W niedzielę spacer do Nowej Soli

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (24.09) na kolejny spacer…
wrzesień 22, 2023

Bez spektaklu i bez mandatów

Podczas spektaklu „Imię” na salę wkroczył… policjant. Rozpoczęło to lawinę…
wrzesień 22, 2023

Winobranie, Winobranie i po Winobraniu [FELIETON]

To było chyba najfajniejsze Winobranie od lat. Choć to zasługa…
wrzesień 22, 2023

Wycieczka śladami księżnej Dino

To już kolejna edycja wspólnych wyjazdów, podczas których dotykamy miejsc…
wrzesień 22, 2023

Włamywacz do aut zatrzymany! Kradł na terenie zielonogórskich osiedli!

Zielonogórscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne włamania…

Piękny jubileusz 50-lecia siedziby SP nr 1 - „Aby nie zatarły się wspomnienia!” [ZDJĘCIA]

Szkoła Podstawowa nr 1, czyli najstarsza szkoła w mieście, świętowała dzisiaj 50-lecie funkcjonowania w gmachu…

Tłumy na Dniu Otwartym MZK [ZDJĘCIA]

Dzień otwarty w Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze przyciągnął tłumy mieszkańców. To była prawdziwa…

Ponad tysiąc kiełbasek i największe dmuchańce na świecie! To było cudowne pożegnanie lata [ZDJĘCIA]

- Dzieci szaleją na dmuchańcach, my jemy ostatnie kiełbaski z grilla w tym sezonie. Fajnie…

Tor Spartakusa i Labirynt Minotaura w Dolinie Gęśnika

Jutro (23 września) w godz. 12-16 odbędzie Grillowane Party w Dolinie Gęśnika. Wstęp na wydarzenie,…

ZGK ogłasza konkurs! Ile odpadów wyprodukowali w tym roku winobraniowi goście?

Zastanawiacie się ile odpadów wyprodukowali w tym roku winobraniowi goście? Tego dowiemy się już w…

Dziś autobusami MZK jeździmy bez biletów. Co trzeba zrobić?

Weź ze sobą ważny dowód rejestracyjny swojego samochodu oraz prawo jazdy (dokument papierowy lub elektroniczny)…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.