Obchody Święta Policji w Zielonej Górze

Obchody Święta Policji w Zielonej Górze fot. kmp zg
24 lipca to dzień, w którym wszyscy policjanci w kraju obchodzą swoje święto. Ten dzień to także okazja do wręczenia awansów, odznaczeń i nagród. Obchody Święta Policji w Zielonej Górze odbyły się natomiast już dzisiaj, 19 lipca na Sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 40. p.o. Komendanta  Miejskiego Policji mł. insp. Maciej Sipek  wręczył policjantom akty mianowania na wyższe stopnie, natomiast Prezydent Miasta Zielona Góra wyróżnił  policjantów nagrodami pieniężnymi. Jednocześnie Prezydent Kubicki złożył życzenia policjantkom i policjantom oraz  przypomniał, że policjanci dbają o jedną z najważniejszych ludzkich potrzeb jaką jest potrzeba bezpieczeństwa mieszkańców Zielonej Góry.

 

Święto Policji to czas podziękowania wszystkim Policjantkom oraz Policjantom za ich ciężką i odpowiedzialną służbę, za narażanie własnego życia czy zdrowia dla ochrony życia i zdrowia innych, a także podziękowania pracownikom Policji za ich trud i wkład, który nierozerwalnie wiąże się ze służbą policyjną.  Tegoroczne obchody Święta Policji rozpoczęły się już 19 lipca o godz. 12.00

p.o. Komendanta  Miejskiego Policji mł. insp. Maciej Sipek  wręczył policjantom akty mianowania na wyższe stopnie, natomiast Prezydent Miasta Zielona Góra wyróżnił  policjantów nagrodami pieniężnymi. Jednocześnie Prezydent Kubicki złożył życzenia policjantkom i policjantom oraz  przypomniał, że policjanci dbają o jedną z najważniejszych ludzkich potrzeb jaką jest potrzeba bezpieczeństwa mieszkańców Zielonej Góry. Podziękował za trud jaki policjanci na co dzień wkładają w zapewnienie mieszkańcom miasta spokoju i bezpieczeństwa oraz zapewnił o swoim wsparciu i pomocy. Na zakończenie życzył zdrowia zarówno funkcjonariuszom jak i członkom ich rodzin.

 

Starosta Zielonogórski pan Krzysztof Romankiewicz podziękował zielonogórskim policjantom za dotychczasową pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu, podkreślił także, że mieszkańcy dostrzegają zaangażowanie i trud jaki funkcjonariusze wkładają w swoją codzienną służbę.

 Starosta Romankiewicz zapewnił policjantów o swoim wsparciu, docenił rolę rodzin wspierających na co dzień policjantów, a także życzył policjantkom i policjantom oraz pracownikom Policji wielu sukcesów zarówno zawodowych jak i w życiu osobistym.

p.o. Komendant  Miejski Policji mł. insp. Maciej Sipek podziękował za współpracę samorządowcom oraz złożył najlepsze życzenia policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

W tym roku podczas obchodów Święta Policji w Zielonej Górze awans na wyższy stopień otrzymało 104 funkcjonariuszy, a 20 zielonogórskich Policjantów otrzymało wyróżnienia od Prezydenta Miasta Zielonej Góry Janusza Kubickiego. Burmistrzowie i Wójtowie  Sulechowa, Babimostu, Kargowej i Trzebiechowa oraz Bojadeł, także postanowili wyróżnić nagrodami pieniężnymi policjantów pracujących w ich gminach.

 

 

kmp zg

sierpień 05, 2021

Bezpłatne badania profilaktyczne w Zielonej Górze!

Ruszyła kampania społeczna „Zentiva – Zmieniamy Przyzwyczajenia” mająca na celu…
sierpień 05, 2021

Dzieci skaczą do wody na Dzikiej Ochli mimo zakazu

Jak informuje portal poscigi.pl, czytelnik będąc na Dzikiej Ochli zauważył…
sierpień 04, 2021

Kąpiele w fontannach - dlaczego są niebezpieczne? [VIDEO]

Wakacje to czas upałów. Często trudnych do zniesienia. Ulgą może…
sierpień 04, 2021

Oszuści znowu atakują - fałszywe smsy z zapłatą zaległości za prąd!

Oszuści znów atakują. Podszywając się pod dostawcę energii wysyłają sms…
sierpień 04, 2021

Wycieczka do Nowogrodu Bobrzańskiego - Letni relaks na kąpielisku

Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 08 sierpnia 2021 roku…

Oddaj książki do zielonogórskiego “Szperowiska” - pojadą do … Holandii [VIDEO]

Polskie książki pojadą do Holandii. A dokładniej do powstającej tam polskiej biblioteki w mieście Eindhoven.…

Drzewa na oś. Pomorskim - będą jednak rosły?

Miasto nasadziło drzewa na oś. Pomorskim. Wyglądają jakby były suche - informuje Prezydent Zielonej Góry…

Hip-hopowe warsztaty - Spoko Family jedzie na obóz do Niechorza! [VIDEO]

Spoko Family szykuje się na kolejną edycję wakacyjnego obozu nad morzem. Tradycyjnie już dzieci i…

Potrącenie rowerzystki na przejeździe - niebezpieczne zdarzenie nagrała kamera monitoringu [VIDEO]

W Zielonej Górze, w poniedziałek (2 sierpnia) po raz kolejny w te wakacje doszło do…

Sterowiec Goodyear Blimp nad Zieloną Górą [ZDJĘCIA]

Nad Zieloną Górą przeleciał ogromny sterowiec Goodyear Blimp. Zobacz zdjęcia!

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.