Okoliczności wczorajszego, tragicznego zderzenia busa z autokarem ustala policja

Okoliczności wczorajszego, tragicznego zderzenia busa z autokarem ustala policja fot. kmp zg
W poniedziałek /13 września/ na 56 kilometrze drogi krajowej numer 32 na odcinku pomiędzy Zieloną Górą, a Krosnem Odrzańskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym czołowo zderzyły się autobus przewożący 51 osób z busem transportu medycznego. Na skutek zderzenia śmierć na miejscu poniósł 21-letni kierujący busem, natomiast kierujący autobusem z poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Poważnie ranne zostały jeszcze 3 inne osoby, które decyzją lekarzy natychmiast trafiły do szpitali na terenie województwa lubuskiego i wielkopolskiego

 

Policjant i strażacy na miejscy wypadku drogowego

Policjanci otoczyli wszystkich uczestników opieką psychologiczną, zapewnili wodę i udzielali wszelkich informacji. 26 osób zakwalifikowanych przez lekarza jako wymagające natychmiastowej pomocy zostało odwiezionych karetkami, a 3 z nich, w tym kierowcę autobusu, przetransportowano śmigłowcami do różnych szpitali. Ranni trafili do szpitali w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Żarach, Krośnie Odrzańskim, Nowej Soli i Poznaniu. 15 osób, który nie odniosły poważniejszych obrażeń, po przebadaniu przez lekarza, zostało przewiezionych na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zielonej Górze w celu wykonania dalszych badań. Transport tych osób zapewnił Urząd Miasta Zielona Góra, który zorganizował autobus komunikacji miejskiej.

 

Rozbity bus

 

W akcji ratunkowej brało udział blisko 30 policjantów i 11 radiowozów13 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, 7 karetek Pogotowia Ratunkowego, 4 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do działań zaangażowani byli czterej policyjni psychologowie. Policjanci zorganizowali objazdy dla kierujących przez pobliski miejscowości. Ze względu na trudności i komplikacje przy usuwaniu zniszczonych pojazdów, droga krajowa nr 32 została odblokowana dopiero po północy.

 

Strażacy na miejscy wypadku

 

kmp zg
wrzesień 22, 2023

W niedzielę spacer do Nowej Soli

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (24.09) na kolejny spacer…
wrzesień 22, 2023

Bez spektaklu i bez mandatów

Podczas spektaklu „Imię” na salę wkroczył… policjant. Rozpoczęło to lawinę…
wrzesień 22, 2023

Winobranie, Winobranie i po Winobraniu [FELIETON]

To było chyba najfajniejsze Winobranie od lat. Choć to zasługa…
wrzesień 22, 2023

Wycieczka śladami księżnej Dino

To już kolejna edycja wspólnych wyjazdów, podczas których dotykamy miejsc…
wrzesień 22, 2023

Włamywacz do aut zatrzymany! Kradł na terenie zielonogórskich osiedli!

Zielonogórscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne włamania…

Piękny jubileusz 50-lecia siedziby SP nr 1 - „Aby nie zatarły się wspomnienia!” [ZDJĘCIA]

Szkoła Podstawowa nr 1, czyli najstarsza szkoła w mieście, świętowała dzisiaj 50-lecie funkcjonowania w gmachu…

Tłumy na Dniu Otwartym MZK [ZDJĘCIA]

Dzień otwarty w Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze przyciągnął tłumy mieszkańców. To była prawdziwa…

Ponad tysiąc kiełbasek i największe dmuchańce na świecie! To było cudowne pożegnanie lata [ZDJĘCIA]

- Dzieci szaleją na dmuchańcach, my jemy ostatnie kiełbaski z grilla w tym sezonie. Fajnie…

Tor Spartakusa i Labirynt Minotaura w Dolinie Gęśnika

Jutro (23 września) w godz. 12-16 odbędzie Grillowane Party w Dolinie Gęśnika. Wstęp na wydarzenie,…

ZGK ogłasza konkurs! Ile odpadów wyprodukowali w tym roku winobraniowi goście?

Zastanawiacie się ile odpadów wyprodukowali w tym roku winobraniowi goście? Tego dowiemy się już w…

Dziś autobusami MZK jeździmy bez biletów. Co trzeba zrobić?

Weź ze sobą ważny dowód rejestracyjny swojego samochodu oraz prawo jazdy (dokument papierowy lub elektroniczny)…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.