Pierwszy mural na UZ odsłonięty [VIDEO]

Pierwszy mural na UZ odsłonięty [VIDEO] fot. screen yt ri
Za nami odsłonięcie pierwszego muralu, stworzonego z okazji 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego. Malunek powstał na ścianie uczelnianego budynku przy ulicy Energetyków. Autorem projektu jest student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UZ.

 

Pierwszy odsłonięty malunek wyszedł spod ręki Aleksandra Buchowieckiego. Autor projektu nie ukrywa, że podczas tworzenia miewał chwile zwątpienia.

Na muralu przy Energetyków widzimy kobietę z książką na głowie. Malunek ten jest jednym z 3 zwycięskich projektów, które ozdobiły uniwersyteckie ściany. Kolejne dwa znalazły się na uniwersyteckich kampusach. Pomysłodawcą ich stworzenia jest profesor Maria Mrówczyńska, prorektor do spraw współpracy z gospodarką.

Pozostałe dwa murale odsłonięte zostaną do końca czerwca. Przypomnijmy, że są one jednym z wielu wydarzeń i elementów wpisujących się w kalendarium jubileuszu UZ. Świętowanie 20-lecia potrwa do końca roku.

 

 

Małgorzata Włodarczyk - Radio Index

 

 

 

Najpopularniejsze

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.