Robił pizzę dla policjantki - został aresztowany bo był poszukiwany

Robił pizzę dla policjantki - został aresztowany bo był poszukiwany
Zielonogórska policjantka wczoraj po południu rozpoznała poszukiwanego listami gończymi w pracowniku pizzerii, który przygotowywał jej pizzę w lokalu w jednym z miast naszego województwa. Mężczyzna pochodzący z Zielonej Góry od 4 lat ukrywał się w innych miastach. Fotograficzna pamięć policjantki pomogła zatrzymać poszukiwanego, który jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego. Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań Policji. Każdy policjant podczas legitymowania ma obowiązek sprawdzić bazy danych – obecnie nie tylko krajowe, ale całej Strefy Schengen – czy osoba nie jest poszukiwana przez Prokuratury, Sądy czy jednostki Policji. Zielonogórski Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób prowadzi w ciągu roku poszukiwania około 100 osób zaginionych i 350 poszukiwanych w sprawach kryminalnych. Kilkadziesiąt spraw poszukiwawczych toczy się od kilku lat, głównie z powodu wyjazdu poszukiwanej osoby za granicę. Jedną z takich osób był jeszcze do wczorajszego popołudnia 28-letni zielonogórzanin, który za przestępstwa kradzieży z włamaniem oraz trzykrotnego prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości ma do odbycia 2 lata i 8 miesięcy więzienia. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze i wydano za nim 4 listy gończe.  28-latek poszukiwany od 4 lat ukrywał się w różnych miastach w Polsce. Zielonogórska policjantka wczoraj po południu spędzała miło czas z rodziną w pizzerii w jednym z miast naszego województwa. Czekając na zamówioną pizzę obserwowała mężczyznę za kontuarem, który ją przygotowywał. Jego twarz wydała się policjantce znajoma – okazało się, że rzeczywiście ta twarz widnieje na listach gończych, które wydał zielonogórski sąd. Funkcjonariuszka dyskretnie zadzwoniła po policjantów z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób KMP w Zielonej Górze. Sprawdzenie tożsamości mężczyzny potwierdziło, że policjantka bardzo dobrze rozpoznała poszukiwanego. 28-latek trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze. Również wczoraj zielonogórscy policjanci zakończyli 3 inne poszukiwania: 43-letniego mężczyzny na którego wydany został Europejski Nakaz Aresztowania. Był poszukiwany za paserstwo i handel narkotykami od 2017 roku i wpadł w Niemczech gdzie próbował pobić policjanta. Drugim zatrzymanym wczoraj przez policyjny patrol jest 34-letni zielonogórzanin poszukiwany od 2 lat za pobicie. Trzeci zatrzymany również poszukiwany za pobicie, to 28-latek na którego list gończy wpłynął do KMP kilka dni temu.

materiały KMP Zielona Góra

październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…
październik 02, 2023

Uwaga, zabraknie prądu!

Zielonogórski oddział Enei wyłączy prąd na kilku ulicach w Zielonej…
październik 02, 2023

Akcja wywozu niewybuchów. Z Warszawy wróciliśmy z nagrodą. W Ochli robią wykończeniówkę!

Tematem numer jeden w minionym tygodniu była akcja wywozu niewybuchów…
wrzesień 29, 2023

Przylep, mobilność i ścieżka rowerowa

Radni spotkali się w ratuszu w miniony wtorek. Wśród omawianych…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

Jubileusz firmy Ziel-Bruk – medale od prezydenta

W sobotę (30.09) w hotelu Grape Town, firma Ziel-Bruk z Płot świętowała okrągły jubileusz 40-lecia…

W szpitalu zawodził specjalistyczny aparat. Warto Jest Pomagać kupiło nowy!

Kolejny raz stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wsparło szpital w Zielonej Górze i jego pacjentów. -…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.