Policja wraca na deptak [FELIETON]

Policja wraca na deptak [FELIETON] fot. umzg/wzg
Na deptaku odsłonięto kolejnego Bachusika - Policjusza, ufundowanego przez mundurowych. Pomyślałem sobie - i dobrze, wreszcie policja będzie stale w Śródmieściu. Odkąd bowiem zlikwidowano „13. Posterunek”, z roku na rok jest gorzej. Niebiescy rzadko (poza Winobraniem) zaglądają na deptak, a jak już zaglądają, to często pożytek z tego niewielki. W tej sprawie toczę walki od lat z kolejnymi komendantami i od lat leżę jak von Jungingen pod Grunwaldem. Dobrze więc, że pojawił się Policjusz. W razie konieczności zgłoszę się do niego. Skutek będzie identyczny, jak moja rozmowa z patrolem sprzed kilku tygodni w sprawie podjęcia interwencji…

 

Czasami należy przyznać się do porażek. Takimi bez wątpienia są moje  rozmowy z kolejnymi komendantami policji, za taką uznaję też fakt, że zmieniłem zdanie w sprawie finansowania z pieniędzy publicznych sportu zawodowego. Jak starsi czytelnicy może pamiętają, przed laty toczyłem boje z ówczesnym radnym Robertem Dowhanem i do dzisiaj zasiadającym w radzie Adamem Urbaniakiem w sprawie dotowania Falubazu. Byłem przeciwny ładowaniu publicznych pieniędzy w pokazy gladiatorów. Wtedy poległem, bowiem większość rady uznała, że trzeba ładować publiczne złotówki w prywatny klub a ja, pewnie pod wpływem tamtej porażki, postanowiłem nie protestować w tym roku, gdy prezydent i rada postanowili przeznaczyć pieniądze na wykup akcji zawodowych klubów. Pewnie też zaważyła lojalność wobec prezydenta, bowiem gorące spory w tej sprawie toczyliśmy w zaciszu gabinetu a nie publicznie.

W efekcie Falubaz  przeprowadził audyt, pokazał swoje aktywa i pasywa a miasto kupiło akcje.

Pomogło jak umarłemu kadzidło!

Falubaz spadł, co w sporcie jest przecież normalne, ale wielu kibiców winnym żenującej postawy żużlowców uznało prezydenta i miasto. Bo przecież „miasto jest udziałowcem”, a zaraz potem gremialnie zaczęto się domagać, by miasto „pomogło klubowi awansować z powrotem”. Wygląda na to, że prezydent i miasto (reprezentowane przecież przez radnych) są winni słabych wyników  i „muszą”  pomóc w powrocie Falubazu do ekstraklasy (czytaj: władować kolejne pieniądze).

Już nie mówię, że wielu nie zna pojęcia „udziałowca biernego”. Kubicki winien spadku! Prezydenta nie żałuję, bo to stołek, gdzie trzeba mieć  twardą….ale na siebie jestem zły, że tak sam siebie wypuściłem i głosowałem za kupnem udziałów w prywatnym przedsięwzięciu.

Sądzę, że ta sytuacja i hejt kibiców skutecznie jednak wyleczyła prezydenta i radnych z pomysłów wspomagania publicznymi pieniędzmi zawodowych klubów, bowiem na ostatniej sesji  radni jednogłośnie - i ci z Zielonej Razem, i ci z PiS, i ci z PO, przegłosowali wycofanie z budżetu pieniędzy zarezerwowanych na wykup akcji Zastalu i przeznaczenie ich na podwyżki dla pracowników samorządu.

Myślę, że z całej tej historii będą zadowoleni rodzice oraz trenerzy dzieci i młodzieży, bowiem zawodowcy nie będą zjadać tego, co przeznaczone być winno dla UKS-ów. Zadowoleni będą pewnie także  pracownicy ZWiK, MZK, MOPS, czy ZGM, bo są pieniądze na podwyżki dla nich.

Dla mnie też to jest nauczka - ufaj sobie! Skoro przez lata byłeś przeciwny finansowaniu gladiatorów na motorach bez hamulców, to się tego trzymaj. A być może pomoże to wreszcie  piłce nożnej.

 

Andrzej Brachmański
wrzesień 22, 2023

W niedzielę spacer do Nowej Soli

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (24.09) na kolejny spacer…
wrzesień 22, 2023

Bez spektaklu i bez mandatów

Podczas spektaklu „Imię” na salę wkroczył… policjant. Rozpoczęło to lawinę…
wrzesień 22, 2023

Winobranie, Winobranie i po Winobraniu [FELIETON]

To było chyba najfajniejsze Winobranie od lat. Choć to zasługa…
wrzesień 22, 2023

Wycieczka śladami księżnej Dino

To już kolejna edycja wspólnych wyjazdów, podczas których dotykamy miejsc…
wrzesień 22, 2023

Włamywacz do aut zatrzymany! Kradł na terenie zielonogórskich osiedli!

Zielonogórscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne włamania…

Piękny jubileusz 50-lecia siedziby SP nr 1 - „Aby nie zatarły się wspomnienia!” [ZDJĘCIA]

Szkoła Podstawowa nr 1, czyli najstarsza szkoła w mieście, świętowała dzisiaj 50-lecie funkcjonowania w gmachu…

Tłumy na Dniu Otwartym MZK [ZDJĘCIA]

Dzień otwarty w Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze przyciągnął tłumy mieszkańców. To była prawdziwa…

Ponad tysiąc kiełbasek i największe dmuchańce na świecie! To było cudowne pożegnanie lata [ZDJĘCIA]

- Dzieci szaleją na dmuchańcach, my jemy ostatnie kiełbaski z grilla w tym sezonie. Fajnie…

Tor Spartakusa i Labirynt Minotaura w Dolinie Gęśnika

Jutro (23 września) w godz. 12-16 odbędzie Grillowane Party w Dolinie Gęśnika. Wstęp na wydarzenie,…

ZGK ogłasza konkurs! Ile odpadów wyprodukowali w tym roku winobraniowi goście?

Zastanawiacie się ile odpadów wyprodukowali w tym roku winobraniowi goście? Tego dowiemy się już w…

Dziś autobusami MZK jeździmy bez biletów. Co trzeba zrobić?

Weź ze sobą ważny dowód rejestracyjny swojego samochodu oraz prawo jazdy (dokument papierowy lub elektroniczny)…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.