Policjant na wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant na wolnym zatrzymał pijanego kierowcę
Starszy posterunkowy Tomasz Gaweł – policjant I Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zielonogórskiej komendy miejskiej na długo zapamięta swój sobotni (25 listopada) wyjazd do Poznania. Pomimo tego, że był w czasie wolnym od pracy, „policyjny nos" go nie zawiódł. Zanim dojechał do miejsca przeznaczenia, wspólnie z kolegą zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który nie miał uprawnień, a dodatkowo będąc w takim stanie, przewoził jeszcze swoje dzieci.

 

 

W sobotę (25 listopada) starszy posterunkowy Tomasz Gaweł – policjant I Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zielonogórskiej komendy miejskiej będący po służbie, jadąc z kolegą do Poznania zauważył samochód marki Renault, którego kierowca dziwnie się zachowywał. Jechał tak zwanym „zygzakiem", co chwilę hamował i przyspieszał, a także zjeżdżał na drugi pas jezdni lub zjeżdżał na pobocze. Jego zachowanie było na tyle zaskakujące, że zwróciło uwagę policjanta, który postanowił to sprawdzić i pojechał za tym pojazdem, pomimo, że kierowca zjechał z trasy, którą podróżował policjant.

W pewnym momencie kierujący zjechał z głównej drogi w uliczkę osiedlową, a następnie wjechał na polną drogę. Wtedy policjant go wyprzedził, zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę na wprost. Podbiegł do niego, przedstawił się i pokazał legitymację policyjną. Kierujący na ten widok włączył wsteczny bieg i zaczął uciekać. Policjant wiedział już, że coś jest nie tak i ruszył za odjeżdżającym autem, a jego kolega zadzwonił na numer alarmowy 112 i poprosił o przekazanie informacji o zaistniałej sytuacji dyżurnemu najbliższej jednostki Policji .

 

Starszy posterunkowy Tomasz Gaweł cały czas jechał za uciekającym, który chcąc zgubić jadącego za nim policjanta próbował dojechać do domu okrężną drogą. w pewnym momencie kierujący renaultem wjechał na swoją posesję, gdzie czekała na niego żona, która natychmiast zamknęła bramę. To nie zatrzymało policjanta, który wszedł na posesję, wylegitymował się i uniemożliwił mężczyźnie odejście aż do przybycia policjantów z komisariatu w Rakoniewicach skierowanych na miejsce przez dyżurnego. Kierowca próbował tłumaczyć policjantowi, że samochodem kierował jego brat.

Mundurowi z Rakoniewic zatrzymali 41-letniego mężczyznę. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że miał niemal 2 promile i będąc w takim stanie przewoził dwójkę swoich dzieci. Ponadto po sprawdzeniu policjanci ustalili, że samochód nie ma obowiązkowego ubezpieczenia ani ważnego przeglądu, a kierujący 41-latek nie ma uprawnień do kierowania. Kierujący został przewieziony na przesłuchanie, a policjant po dopełnieniu wszystkich formalności mógł spokojnie kontynuować swój wyjazd.

 

Zielonogórscy policjanci każdego dnia udowadniają, że służba w Policji to nie jest zwykła praca. To misja – służba społeczeństwu i przede wszystkim gotowość, by o każdej porze dnia i nocy móc zareagować niezależnie, czy są na służbie czy mają wolny dzień. Starszy posterunkowy Tomasz Gaweł swoim zachowaniem dał wszystkim funkcjonariuszom doskonały przykład tego, jak każdy policjant powinien zachować się po służbie – reagować na wszelkie przejawy łamania prawa. Swoim działaniem udowodnił, że jest właściwą osobą na właściwym miejscu.

KMP Zielona Góra
luty 29, 2024

Zaprosili psiaki na plakaty wyborcze. „Może znajdą nowy dom”

- Pewnie wielu z Was ma dosyć gęb polityków na…
luty 29, 2024

Z. Binek: W Chynowie wspólnie wybieramy cel! Jesteśmy zgrani!

- W Chynowie mamy długookresową strategię budowy dróg – mówi…
luty 29, 2024

Światowy Zlot Śmigłowców w Zielonej Górze! Ma się pojawić ponad 100 maszyn!

Zobaczymy je na niebie i z całkiem bliska, bo wszystkie…
luty 29, 2024

Zielonogórskie Wodociągi piąte w kraju!

Piąte miejsce zajęły Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja w Ogólnopolskim Rankingu…
luty 28, 2024

Chwila nieuwagi i trzy rozbite samochody

Trzy uszkodzone pojazdy i jedna osoba zabrana na badania do…

T. Sroczyński: Budowanie lokalnych więzi jest przyszłością [ROZMOWA]

W dzielnicy Nowe Miasto znają go wszyscy. Nic dziwnego, Tomasz Sroczyński, radny i nauczyciel, od…

J.Kubicki ogłosił start w wyborach! Zobacz jak było na konwencji! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Dzisiaj w Palmiarni prezydent Janusz Kubicki zapowiedział, że będzie ubiegał się o kolejną, piątą kadencję.…

Intermarche wraca do Zielonej Góry

7 marca przy Szosie Kisielińskiej ponownie zostanie otwarty market pod szyldem Intermarche. Będzie to pierwszy…

Maluchu, czas do żłobka!

Startuje nabór do miejskich żłobków na kolejny rok szkolny. Rekrutacja rozpocznie się już w najbliższych…

W środę spotkajmy się w Leśnej Osadzie - Finał akcji Eko Choinka! [PROGRAM]

Na starówce, w ramach VII edycji poświątecznej akcji Ekochoinka, odbędzie się kolejne działanie proekologiczne. Leśna…

Pierwsze oznaki wiosny w Parku Tysiąclecia [ZDJĘCIA]

Poczuliśmy w powietrzu wiosnę i przyroda również. Swoją gotowość oznajmiły rośliny w parku Tysiąclecia. Pączki…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.