Ponad tysiąc kiełbasek i największe dmuchańce na świecie! To było cudowne pożegnanie lata [ZDJĘCIA]

Ponad tysiąc kiełbasek i największe dmuchańce na świecie! To było cudowne pożegnanie lata [ZDJĘCIA] fot. um
- Dzieci szaleją na dmuchańcach, my jemy ostatnie kiełbaski z grilla w tym sezonie. Fajnie wyszło to Grillowane Party – mówili zgodnie zielonogórzanie, którzy odwiedzili Dolinę Gęśnika, aby wspólnie pożegnać lato. Przy ruszcie stanęli radni Filip Gryko (Zielona Razem) i Rafał Kasza, kandydat „Trzeciej Drogi” do Sejmu. - Wokół Doliny Gęśnika mieszkają młode rodziny, musimy kierować do nich ciekawą ofertę sportową, rekreacyjną i kulturalną – mówi Kasza. – Nie wiem, ile razy dziś pokonałem już Labirynt Minotaura, ale dzieci cały czas zapraszają mnie do zabawy – uśmiecha się. - Zielona Góra to miasto pozytywnych ludzi. Bawimy się, tańczymy i piknikujemy – dodaje prezydent Janusz Kubicki, który w fartuchu i czapce kucharskiej grillował dla zielonogórzan.

 

Dolina Gęśnika przeżyła w sobotę prawdziwe oblężenie. O moc atrakcji podczas Grillowanego Party na pożegnanie lata zadbali radni Filip Gryko (Zielona Razem) i Rafał Kasza, kandydat „Trzeciej Drogi” do Sejmu.

 

- Chociaż raz w sezonie trzeba sięgnąć po kiełbaskę z grilla – uśmiecha się radny Filip Gryko. - Mieszkańcy regularnie odwiedzają Dolinę Gęśnika. Miasto z mojej inicjatywy zainstalowało na tym terenie rekreacyjnym klinkierowe grille oraz nowe atrakcje dla dzieci. Pora oficjalnie zaprezentować te zmiany. Chyba nie ma lepszej okazji niż ogromny miejski piknik – dodaje.

 

Popularna Dolina Gęśnika zamieniła się w piknikową przestrzeń, gdzie stanęły namioty, leżaki, grille, food tracki i gigantyczne dmuchańce. Zielonogórzanie rozkładali koce i ustawiali się w długiej kolejne e po kiełbaski z grilla. Aromat roznosił się po całej okolicy.

 

- Dzieci szaleją na dmuchańcach, my jemy ostatnie kiełbaski z grilla w tym sezonie. Fajne wyszło to Grillowane Party – mówili zgodnie zielonogórzanie.

 

Dla gości zagrał DJ Bamse, znany z winobraniowej Dyskoteki Dorosłego Człowieka. ZGrana Rodzina przygotowała ciekawe animacje dla najmłodszych, a kto nie miał ochoty na kiełbaskę, mógł sięgnąć po jabłka lub winogrona.

 

- Super pomysł. Zielona Góra to fantastyczne miasto do życia, przekonuję się o tym z każdym dniem. Tu zawsze dużo się dzieje – mówi pani Marta, która do Zielonej Góry przeprowadziła się Sulechowa.   

 

- Wokół Doliny Gęśnika mieszkają młode rodziny, musimy kierować do nich ciekawą ofertę sportową, rekreacyjną i kulturalną – mówi Rafał Kasza, kandydat „Trzeciej Drogi” do Sejmu.

 

Prawdziwym hitem pikniku okazały się gigantyczne dmuchańce, które do Zielonej Góry przyjechały z Poznania. W Dolinie Gęśnika ustawiono Labirynt Minotaura oraz Tor Spartakusa. Atrakcje były darmowe i przyciągnęły tłumy dzieci.

 

 – Nie wiem, ile razy dziś pokonałem już Labirynt Minotaura, ale dzieci cały czas zapraszają mnie do zabawy – mówił z uśmiechem Rafał Kasza, który znany jest z tego, że promuje zdrowy styl życia i dba o prawidłowy rozwój fizyczny dzieci i młodzieży.

 

 

 

(wzg)
grudzień 01, 2023

Rodzinna tradycja kwitnie od czterech dekad

Na ich przykładzie można tłumaczyć sens przysłowia „bez pracy nie…
grudzień 01, 2023

O pedagogice dziecka i jakości edukacji

Zakład Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej UZ po raz czwarty zaprosił…
grudzień 01, 2023

Mały autobus na nowej trasie

Trzy minibusy marki Karsan są już w mieście. Mają wyjechać…
grudzień 01, 2023

Skarpetki uczą tolerancji

Maluchy z „Rozśpiewanego Przedszkola” nr 34 miały okazję, jako pierwsze…
grudzień 01, 2023

W niedzielę spacer do Nietkowa

Zielonogórski oddział PTTK zaprasza w niedzielę (3.12) na pieszą wycieczkę…

Światełka na zielonogórskim deptaku zapalone! [ZDJĘCIA / WIDEO]

Jak myślicie ile można iść spacerkiem z pl. Bohaterów pod ratusz? 10 minut? Kwadrans? W…

Kraj z dykty? [FELIETON]

Kiedy minister Bartłomiej Sienkiewicz powiedział, że Polska to kraj z dykty (użył słów ostrzejszych), wielu…

„Baśniowe Zatonie” zachwyca światełkami [ZDJĘCIA / WIDEO]

Powiedzieć, że w Zatoniu pojawił się dziki tłum zielonogórzan, to… nic nie powiedzieć. Więcej ludzi…

Rozświetlamy miasto! [ZDJĘCIA / HARMONOGRAM / MAPKA]

W świątecznym oświetleniu miasta wielkie zmiany! Nowa oprawa fontanny na pl. Bohaterów, ozdoby i girlandy…

Mikołaj na żużlu, renifery, choinki i upominki. Cudowne dekoracje na deptaku! [ZDJĘCIA]

Mikołaj na motorze żużlowym i renifer, który kopytami otwiera świąteczne prezenty, takie świąteczne dekoracje już…

Wystawa „Grudniowe Anioły” i rozświetlenie Parku Iluminacji w Zatoniu!

„Grudniowe Anioły” – tak nazywa się wystawa, którą dziś popołudniu będzie można oglądać w oranżerii…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.