Powalczą o bezpieczny i sportowy Chynów

Chynów powalczy o tor rowerowy Chynów powalczy o tor rowerowy fot. Wnioskodawcy do BO
Mieszkańcy Chynowa są mistrzami świata w pozyskiwaniu pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego. W tegorocznej edycji znów postanowili stanąć w szranki i powalczyć o oświetlenie na osiedlu Kolorowym, chodnik przy ul. Chłodnej, usprawnienia na stadionie Chynowianki i tor rowerowy typu pumptrack. – Staramy się, aby Chynów był coraz piękniejszy – mówi radny Zbigniew Binek (Zielona Razem). – Nie brakuje u nas gości z innych części miasta. Tor rowerowy to kolejna atrakcja, która może do nas przyciągnąć. Prosimy o głosy wszystkich zielonogórzan.

 

Z. Binek podkreśla, że mieszkańcy Chynowa potrafią się jednoczyć w dobrej sprawie. – Nazwa naszego projektu Bezpieczny i sportowy Chynów nie jest przypadkowa – tłumaczy.- Proponowane zadania są dla wszystkich grup wiekowych. Seniorzy z większą troską pochylają się nad bezpieczeństwem, a młodzież musi się wyszumieć. Nasz chynowski skatepark jest niestety położony za blisko domków jednorodzinnych, i sąsiedzi skarżą się na hałas. Z tego powodu chcemy, aby tor rowerowy powstał przy placu zabaw Nivea. To zdecydowanie mnie kłopotliwa lokalizacja, gdzie młodzi będą czuli się jak u siebie – podkreśla. – Prosimy jednak o głosy wszystkich zielonogórzan. Tor rowerowy to kolejna atrakcja, która może do nas przyciągnąć.

Na torze typu pumptrack o długości ok. 100-150 metrów, rowerzyści i osoby jeżdżące na deskorolkach i rolkach mogłyby w bezpieczny sposób szkolić technikę jazdy. To propozycja dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas na powietrzu, nie tylko dla osób ćwiczących sporty ekstremalne.

Lampy poprawią bezpieczeństwo

Oświetlenie ulic na Osiedlu Kolorowym to kontynuacja zadania realizowanego przez ostatnie pięć lat. Część głównych ulic już oświetlono z budżetu obywatelskiego. Wszystkie proponowane odcinki dróg znajdują się w częściach osiedla, gdzie brakuje lamp. Przy zaproponowanych odcinkach dróg na większości działek znajdują się już zamieszkałe budynki oraz część jest w budowie. Jak przekonują wnioskodawcy, wykonanie oświetlenia na wskazanych odcinkach dróg zwiększy bezpieczeństwo zarówno dla pieszych jak i zmotoryzowanych, jak również zmniejszy ryzyko kradzieży, które często mają miejsce, szczególnie na końcach osiedla Kolorowego przy lesie.

Chodnik przy ul. Chłodnej, odcinek ok. 400 metrów, połączyłby ulicę Łężycką z Bukową. Chodzi o zapewnienie bezpiecznego dojścia dzieci do szkoły i przedszkola.

Proponowane usprawnienia na stadionie „Chynowianki” to między innymi: postawienie kontenera ekspozycyjnego z tarasem widokowym bez potrzeby uzyskania pozwolenia na budowę, możliwość nagrywania spotkań sportowych, dostosowanie obiektu pod kątem wymogów licencyjnych w klasie okręgowej. W celu poszerzenia boiska będą przestawione trzy lampy od strony widowni. W planach jest niskie ogrodzenie siatkowe pierwszego rzędu widowni i świetlna tablica wyników wraz z pokazywaniem bieżącego czasu spotkania (od strony ławki rezerwowych).

Jak zagłosować na projekt „Przyjazny i sportowy Chynów”. To bardzo proste. Wystarczy wejść na platformę poświęconą konsultacjom społecznym w Zielonej Górze: https://zielonagora.konsultacjejst.pl/,odszukać listę projektów, wybrać jeden z nich. Na dole strony znajdziemy opcję Głosuj, która odeśle nas do elektronicznej karty do głosowania.

Na liście do głosowania znajdziemy 33 propozycje inwestycji w Mieście Zielona Góra oraz 9 w Dzielnicy Nowe Miasto Zielona Góra. Na realizację marzeń o mieście w tej edycji budżetu obywatelskiego jest 6,5 mln zł. Z uwagi na pandemię w całości jest przeprowadzana w sieci. Głosowanie potrwa do 13 czerwca. 20 czerwca zaplanowano ogłoszenie listy zwycięskich projektów.

Informacje o BO znajdziemy też na fanpage - https://www.fa-cebook.com/BudzetOby-watelskiZG

 

rk

 

sierpień 05, 2021

Bezpłatne badania profilaktyczne w Zielonej Górze!

Ruszyła kampania społeczna „Zentiva – Zmieniamy Przyzwyczajenia” mająca na celu…
sierpień 05, 2021

Dzieci skaczą do wody na Dzikiej Ochli mimo zakazu

Jak informuje portal poscigi.pl, czytelnik będąc na Dzikiej Ochli zauważył…
sierpień 04, 2021

Kąpiele w fontannach - dlaczego są niebezpieczne? [VIDEO]

Wakacje to czas upałów. Często trudnych do zniesienia. Ulgą może…
sierpień 04, 2021

Oszuści znowu atakują - fałszywe smsy z zapłatą zaległości za prąd!

Oszuści znów atakują. Podszywając się pod dostawcę energii wysyłają sms…
sierpień 04, 2021

Wycieczka do Nowogrodu Bobrzańskiego - Letni relaks na kąpielisku

Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 08 sierpnia 2021 roku…

Oddaj książki do zielonogórskiego “Szperowiska” - pojadą do … Holandii [VIDEO]

Polskie książki pojadą do Holandii. A dokładniej do powstającej tam polskiej biblioteki w mieście Eindhoven.…

Drzewa na oś. Pomorskim - będą jednak rosły?

Miasto nasadziło drzewa na oś. Pomorskim. Wyglądają jakby były suche - informuje Prezydent Zielonej Góry…

Hip-hopowe warsztaty - Spoko Family jedzie na obóz do Niechorza! [VIDEO]

Spoko Family szykuje się na kolejną edycję wakacyjnego obozu nad morzem. Tradycyjnie już dzieci i…

Potrącenie rowerzystki na przejeździe - niebezpieczne zdarzenie nagrała kamera monitoringu [VIDEO]

W Zielonej Górze, w poniedziałek (2 sierpnia) po raz kolejny w te wakacje doszło do…

Sterowiec Goodyear Blimp nad Zieloną Górą [ZDJĘCIA]

Nad Zieloną Górą przeleciał ogromny sterowiec Goodyear Blimp. Zobacz zdjęcia!

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.