Przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele rozkręcili wakacje [ZDJĘCIA]

Przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele rozkręcili wakacje [ZDJĘCIA] fot. Bartosz Mirosławski
To był I Rajd Rowerowy Przedszkolaków, który przejechał przez centrum Zielonej Góry. - Niesamowity widok, mnóstwo maluszków, świetny pomysł - mówiła wzruszona pani Kinga, mama 5-letniego Oskara. Dzieciaki kręciły kilometry dla Zielonej Góry,  która walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Na rowery wsiedli też rodzice i nauczyciele. – Ale energia, przywitaliśmy wakacje na dwóch kołkach, teraz uczniowie mogą odpocząć – mówiła Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Oczywiście Zielona Góra, w pomoc zaangażowało się również Stowarzyszenie Rowerem do Przodu.

 

Na starcie I Rajdu Rowerowego Przedszkolaków ustawiło się spora grupa maluszków. Niektóre dzieci przyjechały na dwóch, a niektóre na czterech kółkach. Na pomysł zorganizowania rajdu wpadli członkowie Stowarzyszenia Oczywiście Zielona Góra, które zrzesza dyrektorów zielonogórskich placówek oświatowych.  – Jesteśmy nie tylko dyrektorami, ale przede wszystkim mieszkańcami Zielonej Góry. Działamy na rzecz oświaty, angażujemy w akcję nie tylko dyrektorów, ale i rodziców , uczniów i przedszkolaków – podkreślała Iwona Aniszkiewicz-Stankowiak, dyrektor miejskiego przedszkola nr 21.

 Rajd maluszków wystartował na Placu Bohaterów, a jego trasa prowadziła  na plac przy Filharmonii. - Niesamowity widok, mnóstwo maluszków, świetny pomysł - mówiła wzruszona pani Kinga, mama 5-letniego Oskara. Dzieci jechały w asyście rodziców. Trasa rajdu została wytyczona przez profesjonalistów ze Stowarzyszenia Rowerem do Przodu i zabezpieczona przez policję.  – Prowadzimy ten przejazd wykorzystując nasze doświadczenie zabrane podczas organizowania masy krytycznej – tłumaczy prezes Robert Górski. – Fajne, że takie maluszki w też kręcą dla Zielonej Góry – dodaje.

 Kolejny rajd przygotowany był dla starszych dzieci, uczniów i nauczycieli. Ten rowerowy przejazd też wystartował na Placu Bohaterów, ale trasa był dłuższa i prowadziła aż do Ogrodu Botanicznego.

 Rodzice ściągnęli aplikację „Aktywne Miasta” dla sowich dzieci. Do nabijania kilometrów przyłączyli się tez nauczyciele.  – Chcę pomóc w zdobyciu tytułu Rowerowej Stolicy Polski, dużo jeżdżę rowerem i wiem, że możemy wygrać – mówił Dominik, uczeń Zespołu Edukacyjnego nr 2.

 To była też nietypowa forma rozpoczęcia wakacji. – Właśnie pożegnaliście mury szkoły, przez dwa miesiące będzie odpoczywać. Nauczyciele choć na chwilę mogą złapać oddech, przed nowym rokiem szkolnym – mówiła Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych UM Zielona Góra.

 

wzg
październik 04, 2023

Seryjny złodziej zatrzymany przez zielonogórską policję

Zielonogórscy kryminalni w miniony weekend zatrzymali 40-letniego zielonogórzanina, który podejrzany…
październik 04, 2023

Pionierzy świętowali w Palmiarni. „Bez państwa nie byłoby Zielonej Góry!” [ZDJĘCIA]

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. A już 9…
październik 04, 2023

Zakręceni na punkcie pomagania!

„Wierzymy, że zielonogórzanie nigdy nie przechodzą obojętnie wobec potrzebujących –…
październik 03, 2023

Powitali jesień na sportowo! [ZDJĘCIA]

Sobotnie "Powitanie Jesieni Na Sportowo" przyciągnęło do Ogrodu Botanicznego rzesze…
październik 02, 2023

Zielona Góra włącza się w akcję #sadziMY - We wtorek odbierz sadzonkę!

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.…

Wiemy jakie będą opłaty za parking przy Palmiarni! [ZDJĘCIA]

Jak informuje Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej, w połowie października ruszy system poboru opłat…

KASZA z ogórkiem kiszonym od mamy, zamiast kiełbasy wyborczej [FILM / ZDJĘCIA]

We wtorek, 3 października, Zielona Górą odwiedził Szymon Hołownia. Ze smakiem zjadł kaszę od Rafała…

Zderzenie hulajnogi z osobówką w Zielonej Górze! [FILM Z MONITORINGU]

W poniedziałek (2 października) około godziny 15 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów,…

Rekordowe Winobranie. Liczba sprzedanych butelek wina zwala z nóg! [RAPORT]

- Jesteście ciekawi ile butelek wina sprzedali winiarze podczas tegorocznego Winobrania? – zapytał w mediach…

23. rok na zielonogórskiej uczelni [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (2.10) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024. Na zielonogórskiej uczelni…

Renowacja zielonogórskiego ratusza. Obiekt zyska nowe okna! [ZDJĘCIA]

Nowy tydzień zaczął się dla zielonogórzan dobrymi informacjami. Jak w mediach społecznościowych poinformował prezydent Janusz…

 

 

Na skróty

 

   

 

  Uniwersytet Zielonogórski

Do góry

 

Wiadomości Zielona Góra

Wszelkie prawa zastrzeżone

Redakcja serwisu Wiadomości Zielona Góra nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca niezamówionych materiałów. Redakcja Wiadomości Zielona Góra zastrzega sobie prawo skracania i redagowania tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, redakcja zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów w tym zdjęć opublikowanych w serwisie Wiadomości Zielona Góra jest zabronione.